Pomoc pri vyberu dalsi deskove hry

Ahoj, prosim o radu pri vyberu dalsi deskove hry pro 2-4 hrace.

Nase nejvice oblibena je 7 Divu sveta duel (vcetne Pantheon+Agora) a marne hledame neco podobneho/lepsiho i pro vice hracu.

Co nas na hre 7 Divu sveta duel  bavi je:

-Interakce, zvraty

-Vice cest k vitezstvi

-Visual (vypada proste super)

-Znovuhratelnost

 

Co jsme jiz zkusili (1 nejlepsi, 6 nejhorsi):

  1. 7 Divu sveta duel
  2. Karak, Osud dobrodruha (art je hezkej, pribeh taky, znovuhratelnost asi zadna slava), 7 Divu sveta
  3. Takenoko (interakce), Břink, Pandemic, Its Wonderful World, Zakazany ostrov
  4. Na louce (art), Hadara, Machikoro
  5. Splendor, Majesty, Port Royal
  6. Obludarium, Catan

Asi nás moc nelaka scifi ( Race for galaxy  nezaujalo)

 

Tušim ze by nas mohla bavit civilizacni hra - jen nevim jaka a jestli uvazuji dobre (na PC jsem hraval strategie napr RedAlert, Supreme commander)

Co me jeste zaujalo je - mysleno zvazuji koupit: 

  1. Vast: The Crystal Caverns (protoze nas bavil Karak + neco novyho-asymetric)
  2. Oceans (protoze interakce)
  3. Vilages of valeria (art)
  4. Caesar! 

 

Nenapada vas neco co by jsme mohli zkusit? Co by nas mohlo zaujmout?

Diky za napady

11.9.2022 16:18:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ztracený ostrov Arnak, Duna: Impérium, Mars: Teraformace a Divukraj

11.9.2022 16:28:27 | Upraveno autorem (porovnej)

pokud vas bavila 7 divu světa duel, tak jednoznačně doporučuji geniální hru Král je mrtev  

Extrémně jednoduchá pravidla

V dvou 3 nebo 4

podle mě krásný vizuál

vynikající interakce

 

 

11.9.2022 18:52:52

@Acko tak doporučuji Střet civilizací: Monumentální vydání je to přesně to co hledáte a je to TOPka

11.9.2022 21:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Acko - s ohledem na tebou zmíňené věci doporučím #Archipelago, případně i s rozšířením #Archipelago: War & Peace (zvyšuje míru interakce) a to hned z několika důvodů:

  1. je to ekonomicko-budovatelský sandbox - není to sice civilizační hra, ale je tam jisté prolnutí
  2. interakce - té je tam vskutku dost, ať už přímé (na herním plánu - souboj o zdroje nebo ovlivňování skrze karty vylepšení) nebo nepřímé (vykupování karet vylepšení, společný trh s fungující ekonomikou)
  3. zvraty - v základu se hraje na skryté cíle, takže je potřeba sledovat, co asi hrají ostatní a podle toho jednat, dá se tam taky solidně klamat
  4. visuál - grafika, především herní plán, je krásná
  5. znovuhratelnost - je zde hodně způsobů, jak hru modifikovat (karty trendu, otevřené/skryté cíle, počáteční díl mapy moře/poušť) a navíc má variabilní herní plán, který se postupně objevuje skládá z hexových dílků, takže ta je obrovská

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

12.9.2022 00:12:36

#Settlers: Zrod impéria 

Hratelne dobre ve dvou az trech lidech 

S rozsirenim asi #Root , ale ve dvou to neni top, ale stale hratelne. 

#Divukraj bych zaradil take, clovek si zakombi 

#Minutová říše: Legendy zae.hezly hratelne od dvou lidi, slusna variabilita 

Mrkl bych na serii male, velke, jednoznavne nejlepsi #Malé velké galaxie s rozsirenim velice hracska a variabilni hra a pomer/cena vykon asi nejlepsi varianta.

12.9.2022 00:43:34

#Root 

Je snad nejlepší hra, kterou jsem hrál,  ale ve dvou je to velmi špatné…

12.9.2022 09:18:13

Pokud vás bavil 7 divů duel, tak samozřejmě klasických 7 divů. ;-) Jinak tu psal někdo Arnak a s tím jen souhlasím a za mě i třeba Smallworld.

12.9.2022 14:08:27

Dobré hry s interakcí jsou třeba #Ztracený ostrov Arnak , #Duna: Impérium , #Král je mrtev nebo #Brian Boru: Velkokrál Irska .

Hry s hezkým vizuálem: #Divukraj , #Na křídlech .

Pokud byste se chtěli pouštět do něco náročnější s historickou tématikou tak #Pax Pamir (druhá edice) (příp. #Pax Renaissance ).
#Villages of Valeria je hezká hra, mám ji rád, ale je spíš taková jednodušší. Ze stejného světa bude česky #Království Valerie: karetní hra .

#Vast: The Crystal Caverns je silně asymetrický a pro jeho náročnost bych ho doporučil zatím vynechat. To radši populární #Root o boji zvířátek v lese, ale ten je ideální hrát ve čtyřech.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

12.9.2022 16:16:04

Diky vsem, napsali jste vice her nez jsem cekal.

 

@Pizin  

na hru #Král je mrtev jsem jiz cetl vice pozitivich recenzi - je #Brian Boru: Velkokrál Irska  stejne dobra hra?kterou by jsi z techto dvou vybral?

#Duna: Impérium neexistuje neco podobneho co neni scifi?

#Na křídlech mě nechytlo

 

@Elnie 

dobrej tip, omrknu #Vindication 

 

@Ellenar 

docela me zaujala #Archipelago, je nutno tedy i s tim rozsirenim?

 

@GeneralX 

#Střet civilizací: Monumentální vydání je cenově trochu dal nez si predstavuji, ale diky

 

@iwen 

#Cyclades uz mam dele v hledacku, vyzkousim.

#Ankh: Bohové Egypta vypada take zajimave.

 #Deus Jsem zkusil a nechytlo to.

 

 

14.9.2022 17:44:21 | Upraveno autorem (porovnej)

#Duna: Impérium tomuto je hodně podobné #Ztracený ostrov Arnak 

#Archipelago rozšíření není nutné, jen přidává větší variabilitu a více interakce i když ta interakce není zase až tak výrazná (dle mého názoru)

14.9.2022 19:01:45

Pridal bych jednu osvedcenou klasiku, co tu jeste nezaznela, mrkni na:

#Kemet 

Tvoje uvedene podminky splnuje, jedine si nejsem jist, jak dobre hratelna je ve 2, ja ji hraval tak ve ctyrech a byvala to pecka.

14.9.2022 22:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Král je mrtev je víc takové šachoidní puzzle s area control. Brian Boru je štychová hra s area control, ale řeší se tam daleko víc věcí, třeba vliv v církvi nebo vztahy s Vikingy. Osobně bych dal přednost spíš Brian Boru, ale je až od 3 hráčů.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

15.9.2022 08:09:41

Brian Boru a King is Dead mají podobný artwork, obě mají hodně hráčské interakce a obě jsou area control game. Ale herně jsou úplně jiné.


King is Dead je skutečně hodně šachový, každé kolo zahrajete jednu kartu a tou umístíte či pohnete kostičkama na plánu. Kromě tří karet víte co soupeři mohou zahrát a i u těch tří víte, co to může být za karty, protože se vybírají z omezeného množství variant. Twist je v tom, že hráči nemají svou barvu, všichni hejbou všema kostkama a zároveň tím ovlivňují, kterou barvu budou skórovat. 8 karet, 8 kol, hotovo.

U Brian Boru se nejdřív draftují karty a pak se hrají štychy a podle zahrané karty provedete efekt, vítěz štychu zabere město a provede slabší efekt karty, ostatní provádějí silnější efekt. Přičemž kromě samotného zabrání města, jsou ve hře ještě tři různé tracky ve kterých se také hraje o vliv. 

King is Dead je kratší a víc deterministický, soustředěný na konkrétní cestu a je to skutečný duel dvou čí tří mozků.

Brian Boru je delší, víc náhodný, možností ovlivňovat převahy je tam více, díky extra trackům.

 

Mé první dojmy z obou her jsou pozitivní. Obě hry jsou zajímavé, asi bych se rozhodoval podle toho jak moc máte rádi kontrolu nad hrou a tím se může stát, pokud chcete více deterministickou hru, pak King is Dead, pokud naopak radši víc náhody a chaosu způsobeného dalšími hráči, pak Brian Boru. 

15.9.2022 12:17:03

Díky za reakce.

Omrkl jsem hraní Kral je mrtev a i kdyz to bude asi dobra hra tak me to nezaujalo.

Tim padem odpada i Brian Boru.

Omrl jsem poznamky, ktery si delam kdyz me zaujme nejaka hra a jeste me vypadlo toto:

#Tindaya 

#Northgard: Uncharted Lands 

Hry neznam (z pohledu interakce,hratelnosti,…) ale vypadaji fajn. 

Pridam jeste puvodni atributy co hledame:

-Interakce, zvraty

-Vice cest k vitezstvi

-Visual (vypada proste super)

-Znovuhratelnost

Z vašich navrhu prijde zajimave:

#Kemet: Krev a písek 

#Archipelago 

#Vindication 

#Cyclades (asi nutno s rozsirenim)

Asi se tim uz budu muset prokousat/jak se to hraje a rozhodnout se pro 1,2 hry.

Kdyby vas jeste neco napadlo tak dejte vedet. Diky

18.9.2022 20:28:11

Dá se Archipelago ještě sehnat? Delší dobu ho hledám a nikde nenacházím.

18.9.2022 20:53:14

@runner333  Na Geekmarketu je jich docela dost.

18.9.2022 22:22:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Acko Osobně bych příliš nelpěl na dogmatu, že pokud se ti líbí Král je mrtev, bude se ti líbit Brian Boru a naopak. Rozhodně doporučuju Briana aspoň vyzkoušet, než ho odepíšeš…

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

19.9.2022 00:06:31

Za mě jsou Brian Boru a Král je mrtev naprosto odlišné hry, podobný je jen vizuál a Area control, i když i ten je dost odlišný. Král je mrtev mě nezaujal, Brian Boru je skvělá hra. Ještě zkus mrknout na #Zátoka obchodníků velmi asymetrická hra, skvěle hratelná i ve dvou, nádherný design, snadná pravidla, je to poměrně rychle odehrané. Interakce je tam méně,ale je tam taky. Popřípadě by tvému vkusu mohlo sedět #Brazil: Imperial tam je prakticky všechno z toho, co jsi vypsal a už ve dvou je to v pohodě. Případně pak #Brass: Birmingham či #Great Western Trail (Second Edition) 

19.9.2022 00:14:53

Za mě nejlepší hry co mám a hraju jsou Král je mrtev a Brian Boru. Pokud jsi to nezkusil hrát, tak se to myslím těžko vyhodnocuje. Což platí o hrách asi obecně - já to tak mám.

Například ARnak vs Duna  - mechanismy stejné, ale Duna mě baví, ARnak jsem prodal.

Já osobně postupuju tak že

a) si hru vyhlídnu, mrknu na videa a případně pravidla nebo BGa pokud hru chci tak ji koupím a vyzkouším - když je dobrá tak si ji nechám, když ne tak ji prodám - toto je finančně náročnější

b) hru si někde zahraju - herní klub, kavárna, herní akce

a pak si ji koupím nebo ne

c) hru si půjčím - půjčovny deskovek existují nebo od někoho kdo ji má

 

20.9.2022 10:48:11

@5forPeanut Souhlas. Asi jsem se ukvapil a nedal ani Brian Boru šanci.

Hry si jinak pujcuji, nebo chodim do hernich klubu. Ted jsem ale uz vycerpal svoje zdroje a tak jsem se dotazal verejne. Omrknu lepe vase navrhovane hry a pripadne napisu k nim “dojmy”

Diky

20.9.2022 19:56:07

Vybíráme z Bazaru

Dominion nová ve fólii
Dominion nová ve fólii
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas