PELIKÁNÍ HNÍZDO: Deskoherní videa

Deskoherní občasník.

Nestojí za mnou žádný deskoherní obchod ani vydavatel a nemám v plánu investice větší než svůj volný čas, takže moje možnosti jsou značně omezené.

Odkaz na Pelikání hnízdo:

https://www.youtube.com/channel/UC4gZdmhOZRVyq9mf0gPw1lQ

Epizoda 1.: Panamax
Epizoda 2.: Arena (Morituri te salutant)
Epizoda 3.: Marco Polo: The New Characters
Epizoda 4.: Temné znamení: Brány Arkhamu
Epizoda 5.: Boží zboží
Epizoda 6.: Havana
Epizoda 7.: Agricola: All Creatures Big and Small
Episoda 8.: Castles of Burgundy, The
Episoda 9.: Friday
Episoda 10.: Zooloretto
Episoda 11.: Bubliňáci
Episoda 12.: Doba Kamenná Junior
Episoda 13.: Kingdomino
Episoda 14.: Escape The Room: Secret of Dr. Gravely’s Retreat
Episoda 15.: Trains
Episoda 16.: Unlock! Úniková dobrodružství
Episoda 17.: Zahrada
Episoda 18.: Machi Koro
Episoda 19.: Temné znamení: Neviděné síly
Episoda 20.: Escape Room: Úniková hra
Episoda 21.: Exit: Úniková hra - Opuštěná chata
Episoda 22.: Únikovka: Závod s časem
Episoda 23.: Vzducholodě
Episoda 24.: Eldritch Horror: Ztracené vědění
Episoda 25.: Temné znamení: Prokletí faraona
Episoda 26.: Panství hrůzy: Druhá edice - Svatyně soumraku
Episoda 27.: Corinth
--------------------------------------
Let's play: Friday
Let's play: Malé velké galaxie
Let's play: Limes
Let's play: Dobyvatelé vesmíru
Let's play: Palm Island
Let's play: Podmořská města
Let's play: Extraliga All-Stars 1993-2023
--------------------------------------
Pelikán na výletě: Albi Game day
Pelikán na výletě: ZatroCon
Pelikán na výletě: Čtyřpohár
Pelikán na výletě: GaD

5.3.2016 20:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Video - ARENA: Morituri te salutant
Zásilka od BF s novinkami od FFG se někde zasekla, takže další video z Pelikáního hnízda patří Areně.

https://youtu.be/JyCGmZd7tLs

enjoy!

23.3.2016 10:12:26

tak jsem si tak říkal,
co tam těch 10 - 15 minut (které jsem si pro svá videa stanovil) budu o Areně kvákat a nakonec mi z toho vypadlo skoro dvacetiminutové video, u kterého mi těsně před koncem došla baterie :) Tak jsem to přetočil a zrychlil a vida, 14 minut :) Předpokládám, že další video bych udělal okolo 12. 4. To té doby už jistojistě dorazí balík...

23.3.2016 10:54:01

kolísající zvuk
Nechci znít nějak negativně, ale po 5 minutách jsem to musel vypnout. Kolísající hlasitost je neprůchodná, buď není rozumět nebo to řve do ucha. Zkus nějak poladit mikrofon.

23.3.2016 20:47:36

zvuk
Je super, že se snažíš vytvářet vlastní obsah, ale ten zvuk to naprosto vraždí. Po minutě jsem to vypnul. Výrobou videií (reportáže atd.) se živím a vím, že divák ti odpustí blbej whitebalance, blbou expozici nebo když to máš přisleplý. Ale nikdy nezkousne, když se to nedá poslouchat. Na co to nahráváš? Nejde tam vypnout "automat"? Přeci jen nahráváš v klidnym prostředí, takže stačí nastavit ozkoušenou citlivost a nechat to být. Neber to jako tupou kritiku, chci ti pomoct a třeba bychom mohli najít řešení.

23.3.2016 22:13:32

Arena
Perfektní výběr, kvalitně zpracovaný, umíš to prodat, vážně se moc těším na další příspěvek. Ten mikrofon mi přišlo, že zeslaboval v pauzách a potom pomalu zesiloval, takže na normále byl až u druhého slova (jedu to na tabletu, žádná těžká technika). Nemáš zapnutou nějakou automatickou korekci zvuku, nebo tak něco? To jen po technické stránce a já nejsem, věř mi, žádný odborník. Pokud se dá něco říci k technice, pak obsahově se tomu nedá vytknout absolutně nic :)
Za sebe, díky moc :)

23.3.2016 22:23:25

zvuk
jsem ti toho vědom, ale bohužel s tím neumím nic udělat. Nahrávám na digitální foťák Samsung WB35F, hrál jsem si s tím asi dvě hodiny, zkoušel všechno co mě napadlo a nic. Je to tím, že nahrávám v tichu a ten mikrofon se sám tlumí a tím že mluvím z patra, tak to jsou nesouvislý věty a vždy se to ztlumí. Jedině pustit na pozadí nějakou hudbu, aby se netlumil, ale to mi přijde brutální. Samotného mi to se*e...

Každopádně do sluchátek je to nepříjemné, na repro lepší.

Za každou kritiku či nápady jsem jedině rád... Nicméně zatím řešení nevidím - jedině s tím seknout...

Nejdřív jsem si myslel, že mě spasí možnost vypnout "ztlumení během transfokace", ale to je dobrý akorát k tomu, že když zoomuju opticky, tak se mikrofon ztlumí, aby nebyla slyšet serva - jinak to kolísá stejně. Zkoušel jsem i měnit výšku stativu, abych mluvil z větší dálky, ale jediný co, že to nebylo slyšet. Dál jsem zkoušel i nějaký tlumítka přes mikro, ale molitan nic neřešil a modelína zvuk odřízla úplně... nevím, ale když říkáte, jak je to neskousnutelné, tak pochybuju, jestli má vůbec smysl za současného stavu pokračovat...

Tak jsem napsal i do Samsungu, uvidíme, jestli mi odpoví něco užitečného ... :/

23.3.2016 23:07:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak na zvuk
Zvuk se dá zkombinovat z jiného zdroje (diktafonu). Důležité je na začátku tlesknout (proto se taky dělá v Holywoodu klapka) a pak se to snadno v nějakém editoru zesynchronizuje...

24.3.2016 11:37:24

to jsem zkoušel
nahrávat na telefon, ale dopadlo to ještě hůře :-(

24.3.2016 11:38:40

...
Pelly, rozhodně pokračuj! Technické problémy jsou pořád všude. :) Tohle vyřešíš. Na PC jsem na to koukal a nijak rušivé mi to nepřišlo.

24.3.2016 12:01:04

právě, že mi to taky nepřišlo tak hrozné,
ale říkal jsem si, že na to tedy holt koukám příliš nesebekritickýma očima... Nicméně právě jsem objednal externí mikro k počítači (ok, takovou investici ještě přežiju ;-)), tak uvidím, jestli dokážu nahrát externí stopu a jak se mi to povede sesadit v nějakém softíku - ten určitě seženu volně...

24.3.2016 12:29:17

...
Až seženeš ten volný softík, tak dej vědět. Já to patlám v movie makeru a tam zrovna se zvukem nejde dělat "téměř" nic. :( Také s ním celkem bojuji...

24.3.2016 12:36:13

není to volné ale..
ze zkušeností s prací s videii doporučuji Pinnacle studio (bohužel není zdarma..)

24.3.2016 12:47:21

Al

Parazitní zvuk
Napadlo mne, jestli by nepomohlo pustit během záznamu nějaký parazitní zvuk konstantního kmitočtu, který by se pak odfiltroval nebo by mohl být těsně nad hranicí slyšitelnosti, kdyby na něj ta nahrávací automatika reagovala.

24.3.2016 13:28:04

soft 2 kubrt
To jsi mě moc nepotěšil... Jediná moje zkušenost se střihem videa je právě MM. Nicméně myslím, že to, co bych potřeboval by umět měl. Da druhou stranu všechno zlý je k něčemu dobrý, protože tím, že si osvěžím (resp. znovu naučím základy) střihu, tak bude mít manželka radost, že budu moci zpracovat ty tuny videí dětiček :)

Nicméně pomalinku mi svitne naděje, že se zvuk podaří vyřešit. Uvidíme, co půjde nahrát s tím mikromikrem, co jsem objednal, jestli to nebude horší než teď :)

24.3.2016 14:13:31 | Upraveno autorem (porovnej)

MM
V MM ani nezobrazíš tu zvukovou stopu. Takže synchronizace bude hodně těžká. Pokud to máš na jeden střih, tak ještě ok, to se ti třeba zadaří. Pokud budeš dělat těch střihů víc...

A ten mikrofon máš mono, nebo stereo? Protože pokud mono, tak v MM s tím nic neuděláš. :(

24.3.2016 14:19:59

MM
jak to, že nezobrazím zvukovou stopu?

http://imgWorld.cz/s3/5DB8AOT2xz.png

Nebo máš na mysli zvukovou stopu videa? To ne no...

Koupil jsem nějakej obyčejnej, v popisu to není...

24.3.2016 14:28:12 | Upraveno autorem (porovnej)

MM
Máš zjevně uplně jiný MM. :)

24.3.2016 14:56:37

MM
verze 2.6 ze slunečnice pro WIN

edit: odpověď se samsungu překvapivě naprosto nicneříkající a neřešící...

24.3.2016 15:00:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvuk
Omlouvám se, jestli poznámka se zvukem zapůsobila anti-motivačně. Nebyl to záměr a tvé video jsem si Pelly maximálně užíval :) Točím asi 5 let videa na hand-kameru panasonic. Samé rodinné věci, ale mám to rád zpracované, střih, hudba, titulky apod. Celou dobu používám Windows Movie Maker. Jedná se o jednoduchý freeware, obsahuje sice jen základní prvky, ale vždycky mi stačil. Můžeš v něm pracovat zvlášť se zvukovou i obrazovou stopou, ale je to další práce, další čas. Je v češtině a zorientovat se v něm je rychlé. Stáhnout se dá na stránkách Windows, pokud ho už v počítači nemáš.

24.3.2016 16:07:33

rukavička
Vůbec ne, neomlouvej se, naopak! Jen mě mrzí, že to (zatím?) neumím udělat tak, aby to případné zájemce neodrazovalo. Když je to nové, tak jsou všichni nadšení a věří, že to nějak vylepším, ale když to nikam nespěje, tak pochopitelně divácký zájem opadá. O pokud bych neměl diváky, pro sebe si to točit nemusím.

Doufám, že se mi to povede přeprat s minimem úsilí a investic a budu vám tak s klidným svědomím a dobrým pocitem moci předkládat další videa.

24.3.2016 16:16:31

diktafon
Máme v redakci Deskofobie poměrně kvalitní diktafon, který ale využíváme zřídka. Nechtěl bys ho půjčit?

24.3.2016 18:59:07

Vážím si tvé nabídky,
Teď počkám na ten mikrák, třeba to bude vyřešené :)

24.3.2016 19:25:12

Chjo...
vypadá to, že MM neumí pracovat s širokoúhlým HD videem... Nebo jsem nenašel, kde se to nastavuje... No asi to budu muset oželet...

Tak jsem to zkusil prošlápnout, vypadá to, že to půjde. Nicméně nebylo to beze ztrát:

Původní video MP4:
1280x720, 8392 kbps, 30 snímků/s, 286 kbps zvuk

výsledek wmv:
856x480, 1283 kbps, 25 snímků/s, 61 kbps zvuk

Nicméně doufám, že pro moje potřeby to nebude mít fatální důsledky - na pohled a poslech nic patrné...

25.3.2016 08:01:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Po obsahové stránce super. Máš fajn přednes. Příjemně překvapil i unboxing téměř dvě desítky let staré hry. Pokud odladiš ten zvuk, tak hádám, že si najdeš pravidelné diváky i místo v tom českém rybníčku deskovkových youtuberu.

25.3.2016 10:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

externí zvuk
tak jsem včera podnikl první zkoušky s externě nahrávaným zvukem. Pořídil jsem obyčejný stolní mikrofon, jistý posun je patrný, ale pořád to není úplně ono. Pro záznam používám základní aplikaci pro záznam zvuku, která je součástí OS, ale říkám si, že zda zas až tak na použitím SW nezáleží, že zde bude limitující spíše právě HW.

Kvalita je nepřímo úměrná vzdálenosti, z jaké do mikrofonu hovořím - když z bezprostřední vzdálenosti, je to dobré, a se vzrůstající vzdáleností to jde rychle dolů - není slyšet. Sice tam jsou nějaké možnosti, jak zvýšit citlivost mikrofonu nebo jeho zesílení, ale s tím ruku v ruce jde i zesílení rušivého šumu.

Vychází mi z toho, že příští video zkusím natočit tak, že se budu snažit do mikrofonu hovořit z co největší blízkosti, nebo máte někdo nějakou radu?

31.3.2016 09:10:29

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas