Online testování protoypu karetní hry

Ahoj,
v dnešní nelehké době, kdy je většina z nás odsouzena k pobývání v bezpečí domova a hraní her se zúžilo především na online elektronickou platformu, chtěl bych se optat, zda byste nechtěli vyzkoušet online testování pokročilého stádia prototypu karetní hry?

Jedná se poměrně rychlou kombinační hru pro 2 - 4 hráče s délkou partie 15 min. (2 hráči) až 25 min. (4 hráči).
Jak by hraní probíhalo. Zájemcům bych předem zaslal pravidla a vassal modul hry.

Pro hraní hry online je potřeba nainstalovaný Vassal engine - lze stáhnout z http://www.vassalengine.org/ (využívá Java runtime), onen zaslaný Vassal modul a nějaké komunikační pojítko (např. Skype).

Hráči by si před hrou přečetli pravidla, domluvili bychom nějaký čas hraní, po připojení online (přes Vassal a Skype) bych vysvětlil případné nejasnosti pravidel, ukázal výukovou partii a zahráli bychom jednu nebo pár her. Důležitá je pro mě samozřejmě zpětná vazba a celkový dojem ze hry.

Je to poměrně rychlá hra, kdy tah hráče je časově omezený na 2 min (možno cvičně hrát i bez časového limitu) a je vhodná pro hráče kteří se nebrání kombinačnímu přemýšlení. Věkově bych ale odhadoval tak spíše 10+

Pokud by jste tedy měl někdo chuť, ozvěte se, prosím, do SZ.
Mohu případně napsat i více podrobností.

Díky a těším se na hru.
28.3.2020 18:38:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Rychlý přehled hry
Aby byla nějaká představa o tom jak se hra hraje přikládám z pravidel rychlý přehled hry.
Hra obsahuje 36 různých karet + jedny 2min. přesýpací hodiny. Je to abstraktní hra (jako drtivá většina karetek) i když má naroubované téma a grafiku.

1.Každý hráč si vezme z odkládacího balíčku 6 karet.

2.Na hrací plochu vyložte počáteční rozložení 4 náhodných karet.

3.Hráči se postupně střídají v tazích a snaží se skládat kombinace karet na hracím stole. Tah hráče je omezen na max. 2 minuty.

4.V jednom tahu musí hráč vyložit právě 2 karty z ruky a může zahrát až 3 různé pohybové akce z karet, které se nachází na hrací ploše (a to v libovolném pořadí).

5.Pokud hráč během svého tahu vytvoří kombinaci 3 nebo více karet, získává bod, který si zaznamená (vytvoří-li více kombinací, získává body za všechny právě vytvořené)

6.Pokud hráč během svého tahu vytvoří kombinaci 4 (nebo více) karet, dojde k tzv. rolování kombinace, na hracím stole zůstane právě přiložená karta, ostatní karty tvořící kombinaci hráč odebere ze hry (na konci jeho tahu se zamíchají do dobíracího balíčku).
• Právě přiložená karta se otočí rubovou stranou nahoru a vytvoří žolíka – funguje jako jakýkoliv symbol, obrázek, nebo číslo.
• Pokud je součástí rolované kombinace žolík, právě přiložená karta se neotáčí – žolík nevzniká.

7.Po každém vyložení karty, nebo zahrání akce, hráč zkontroluje, zde není třeba provést „srážení karet“ – zda po srolování kombinace nezůstanou oddělené karty od ostatních. Pokud ano, sražení karet hráč ihned provede.

8.Na konci svého tahu hráč vyloží 2 vrchní karty z dobíracího balíčku na hrací plochu.

9.Po ukončení tahu hráče pokračuje ve svém tahu další hráč po jeho levici.

10.Když všichni hráči zahrají všechny své karty z ruky, hra končí. Hráč s největším počtem nasbíraných bodů vítězí.
• V případě stejného počtu vítězných bodů si tito hráči vezmou do ruky další 2 karty z dobíracího balíčku a hrají další kolo až do doby určení jednoznačného bodového vítěze.

29.3.2020 16:14:45 | Upraveno autorem (porovnej)

ke stažení
Ufff, takový brutální zájem jsem nečekal, budu muset sestavit pořadník hraní..

Tak teď vážně :-) Opravdu vůbec nikdo nechcete novou karetku vyzkoušet ? Už má za sebou kupu testování, není to nějaký první nástřel.
Na odkazu níže jsem vystavil pravidla
https://www.hellspy.cz/katastrofie-pravidla-v4-pdf/86176983

Můžu poslat Vassal modul a vyzkoušet lze doma offline na jednom počítači, s přepínáním hráčů (případně sám proti sobě).
Nebo můžu poslat P&P verzi - vytisknete a vystřihnete 36 karet a můžete hned hrát.
Dá se hrát i na rekordy, kdo nahraje 10 a více bodů je opravdu borec na N-tou :-)
Tak zkuste alespoň zkouknout pravidla.

2.4.2020 22:28:07

Pravidla

No popravdě sem se chtěl jenom podívat na ty pravidla, ale dát to na Hellspy není úplně nejlepší nápad. Takže se vlastně ani nepodivam.

2.4.2020 23:25:11

Hellspy

Mně to na telefonu nešlo stáhnout. Když jsem kliknul na stáhnout bez registrace, tak se nic nestalo.

2.4.2020 23:38:54

HellSpy problém
A kam to nejlépe strčit ? Uložto ?

2.4.2020 23:46:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Hellspy
Mně přijde nejlogičtější nějaký sdílení prostor jako třeba Google drive nebo dropbox, ale i ulož.to je za mě OK. Pošleš mi prosím tě ty P&P soubory? Zahraju si to s přítelkyní.

3.4.2020 11:39:39

Katastrofie P&P
Takže kdo by si chtěl vyzkoušet P&P verzi níže jsou odkazy

Karty:
https://uloz.to/file/YzMqqNpMPyMO/katastrofie-p-p-xlsx
Karty pasují do standard obalů 88x63.

Pravidla:
https://uloz.to/file/lH3Z3P3TkSmp/katastrofie-pravidla-v-4-pdf

3.4.2020 17:15:54

ukázková partie hry ve Vassal modulu
Ahoj, nahrál jsem na Youtube ukázkovou partii hry 2 hráčů. Nahrával jsem to na první dobrou, takže během hry jsem i udělal 2 chybky, ale jsou tam dodatečně okomentované.

Moc děkuji hráči bulva7, který byl ochotný hru si stáhnout, párkrát zahrát a dal mi cenný feedback. Na základě toho je teď hra o 2 tahy delší a je více potlačena náhoda počátečního setupu karet na ruce.

To video má 20 min a pravidla jsou vysvětlena ne zcela kompletně a tak trochu za pochodu.
Tak kdo by měl chuť se podívat, tady je.
https://www.youtube.com/watch?v=H0ZcF4pUbQQ

16.5.2020 02:18:51

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas