Oblíbené něco

Máte v rámci svého deskoherního koníčka na hrách něco oblíbeného? Něco kvůli čemu danou hru chcete mít nebo hrát nebo nejlépe oboje? Může to být autor, může to být vydavatel, téma atp...

Já mám rád Arkham Files od FFG, líbí se mi provázanost her přes investigátory a artwork a ještě mám hodně rád hry od Ryana Laukata, líbí se mi jeho kresba a pár her mám de facto kvůli tomu, nebýt to od něj, asi by už šli o dům dál (byť jsou ok).
21.6.2018 13:21:36

Lord of the Rings
Tohle je moje srdcovka - nepohrdnu téměř ničím, ale pokud se nebavíme o vyloženě "hrách" do hračkářství, tak se musí nechat, že i kvalita je nadprůměr (LOTR lcg, War of the Ring)...

21.6.2018 13:51:45

Firefly
Firefly.

A nově asi produkce Fox in the Box. Mám od nich zatím první hru, ale je mi jasné, že tak to neskončí.

Nechtěl jsem si to připustit, ale vzhledem k tomu, že ty hry se mnou nikdo nechce hrát, asi jsem částečně sběratel. (sběratel vs. hráč se tu řešilo nedávno)

21.6.2018 14:38:10

Ryan Laukat

Milujem Ryana Laukata a jeho design. Najradšej by som mala všetky jeho hry. Keď hra dobre vyzerá zvyšuje to u mňa zážitok z hrania niekoľkonásobne.
Kedysi som si myslela, že jeho hry sú u nás celkom neznáme, ale v poslednej dobe ho tu na fóre spomína dosť ľudí, až sa divím, že tie jeho veci tu vôbec nevychádzajú. Veľká škoda.

21.6.2018 14:44:32

Variabilita
Mám rád velkou variabilitu předmětů, vlastností, kouzel apod., které může mít postava, za kterou hraju (třeba Earth Reborn, Arkham Horror, SE4X-vlastní design lodí apod.) Po vzoru počítačových RPG. Ideálně kdyby ty předměty a všechno šly ještě nějakým mechanismem "upgradovat". Asi už nějaké takové vychytané deskovky jsou, ale KS nesleduju, tak nevím.

21.6.2018 14:52:32

...
Mám rád když hra rychle odsýpá a je dělena na mikrotahy, to znamená že hráči se rychle protáčejí a nesklouzává to ke zdlouhavému propočítávání a obsluhování hry. (Např Údolí Králů, Kronika panství, nebo Istanbul)

Též mám rád hry od Michaela Rienecka, sedí mi jako autor rodinných her. Mám rád ilustrace Franze Vohwinkela a Michaela Menzela, takže jejich hry si dost nechávám

21.6.2018 16:02:46

Deckbuilding a variabilita
Mám rád možnost skládat variabilně karetní balíček pro hraní, v minulosti jsem hrával Doomtroopera, teď mi mou vášeň pomáhá bohatě uspokojovat LOtR - karetní hra, u které navíc dlouhodobě oceňuji krásnou grafiku.

21.6.2018 17:20:57 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mám rád hru Tzolk'in Mayský kalendář pro ozubená kola, které mi přijdou super nápad.

22.6.2018 11:08:44

Arkham Files
Ja milujem veci okolo Arkahm Files, hlavne Eldritch Horror a Elder Sign - celkovo ma fascinuje grafické zobrazenie - krásne ilustrácie. A páči sa mi, že je to postavené na motívoch poviedok od Lovecrafta.

22.6.2018 11:23:19

.
Mám rád engine buildery, pak hry, kde hodnota na kostce není jen stylem 1 = špatná, 6 = dobrá (popř. naopak) a mám rád postapo tematiku :) A v poslední době začínám ujíždět na hrách s reálnou historickou tematikou (převážně GMT)

22.6.2018 11:25:50

Téma
Hry, které jsou založené na historických událostech, případně zasazené do nějakého konkrétního období, a které téma dokážou podpořit svými mechanikami.

22.6.2018 11:47:26

oblíbená hra
Obecně mám rád, když má hra pořádnou herní desku s nějakým pěkným motivem. Jinak moje asi nejoblíbenější hra je remake Duny, Rex final days of an empire. Jednak to má skvělou atmosféra, je to různorodé, velká svoboda ve výběru strategie. Za mě je to takový mustr toho, jak má vypadat desková hra.

22.6.2018 14:37:19

schopnosti
Jak dá hra každému hráči nějakou speciální schopnost, kterou má jen on, nebo obsahuje národy se speciálními schopnostmi, úúúúúú tak to je 10 bodů nahoru. viz. Settlers: Zrod Impéria, Scythe, Terra Mystica, Marco Polo... A čert vem to že můžou být nevyrovnané, hlavně, že tam jsou.

22.6.2018 15:07:29

...

Naprosto souhlasim s arrionem

22.6.2018 15:57:02

Podobne ako Rukavička a Arrion
Tiež mám rád keď má hra dosku, ktorá sa mi páči a keď sa dá hrať s nejakou odlišnou vlastnosťou. Preto mám veľmi rád napr. Marca Pola a menej rád Settlerov, hoci je to dobrá hra ale chýba mi tam ten hrací plán.
Nechcem to veľmi rozpisovať, ale mám rád ten moment keď sa rozhodujem, ktorým smerom v hre pôjdem, akú cestu k výhre vyskúšam. Potom sa toho väčšinou držím, lebo som zvedavý ako to dopadne. Po hre sa teším keď to porovnávam s tým ako hrali ostatní.
Ešte pridám aspoň dve konkrétne veci, aby to ho už nebolo veľa . Mám rád ilustrácie Michaela Menzela. A mám veľmi rád na Agricole prvých päť min. keď si prezerám profesie a vybavenia a uvažujem čo z toho vyskúšať.

23.6.2018 08:02:29

Oblíbené
Mám hodně rád variabilitu, když je ve hře co nejvíc prvků (rozdílné postavy, předměty, atd) které způsobují, že se každá hra vyvíjí jinak. S tím souvisí, že mezi moje oblíbené prvky patří eventy nebo modulární mapa.
Dále hra musí mít zajímavé téma nebo příběh (Alien Uprising), hutnou atmosféru (Level 7 Escape) nebo krásné ilustrace (Abyss). Momentálně mám v oblibě custom dice (D Day Dice) a akční karty (Historia).

23.6.2018 22:27:49

Vybíráme z Bazaru

Azul - Letohrádek
Azul - Letohrádek
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas