Obaly (koniec FFG)

Ahojte, kedze FFG Obaly skoncili, chcel by som sa spytat na skusenosti s inymi obalmi ake mate...

Ide mi hlavne o to, ze mam Lotr, Arkham a Marvel LCG obalene vo FFG obaloch (sedych)... a chcem s tymito LCG pokracovat, budem musiet hry preobalit a najst novu znacku... (FFG obaly vyuzijem v inych hrach non LCG hrach)

Kvalitou by som chcel minimalne zostat na FFG, samozrejme aj cena je dolezita ale taktiez dostupnost...(niekedy bolo problem FFG sede vobec zohnat)...

Ak mate niekto nejake skusenosti s inymi znackami, prosim napiste a podelte sa :)

Dakujem
3.12.2020 18:17:21

Diamond od Tlamy
Za mě dobrý. Srovnatelný s FFG.

3.12.2020 19:03:32

Kvalita
"Kvalitou by som chcel minimalne zostat na FFG".
Ono je niečo kvalitnejšie ako ffg? Okrem Dragon Shield ktoré majú ovšem len jeden rozmer? Všetko ostatné bude o niečo horšie ako ffg , najviac sa približujú paladiny. Píšeš že cena je tiež dôlezita. Ale veď ffg boli najdrahšie zo všetkých, tam.to nevadilo? A všetko ostatné bolo lacnejšie. :)

3.12.2020 19:24:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Tod otazka
"Ono je niečo kvalitnejšie ako ffg?" - Vsak neviem, preto sa pytam :)

Cena je dolezita, lebo ich potrebujem zhruba 2000...coz je rozdiel ako som to kupoval FFG postupne 1-2 balenia raz za cas....

Takze len Paladiny alebo Dragony?....hmm...au

Mozno pockam na tie Diamondy - diky za tip, o takych som ani nevedel...


3.12.2020 19:39:15 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já mám celkem dobrou zkušenost s Ultra-Pro.

3.12.2020 19:47:40

Diamondy

Diamondy od Tlamy nejsou ani vzdáleně podobně kvalitě FFG - spis bych je přirovnal k Saphire obalum. Výrobu po FFG převzali Gamegenic - řešil jsem obdobný problem u Arkhamu a přešel jsem na Gamegenic

3.12.2020 20:34:59

"Rada"
Kup od každýho jeden balíček a udělej si rešerši sám.
Jo a pak dej vědět. ;-)

3.12.2020 21:25:14

Kovy

Nejlíp Paladiny v rámci kickstarteru tam se dostaneš u většího množství na bezkonkurenční cenu,brzy by zas měl být,ale počkáš si na ně tak minimálně někdy do léta či podzimu, a kvalita je o něco slabší jak FFG ale pořád v pohodě, podobné jsou ty zmíněné Diamond, než jsem přešel na KS Paladiny tak jsem používal Mayday premium nebo Arcane Tinmen.

3.12.2020 21:55:20

Arcane Tinmen
Většinu mám v AT. Něco mám i v těch od Mayday, ale u Arcane Tinmen jsem maximálně spokojen poměrem kvalita/cena.

4.12.2020 09:03:05

To marwa

Říct ani vzdáleně podobné, je dost přehnané. Rozdíl je 100 ku 80mk. Já osobně když jsem si balil Arkham do diamondu a připletlo se mi tam par obalu od ffg, tak jsem poznal rozdíl je podle toho, ze ffg byli delší...

4.12.2020 09:55:23

Mayday

Já jsem tedy věrný maydayum.. Samozřejmě prémiová verze..

4.12.2020 10:19:06

Moje zkušenost
Obalů jsem vyzkoušel dost (zdaleka ne vše na trhu), tak zde uvedu pár svých postřehů.

Nejprve tloušťky a ceny jednotlivých značek:

Dragon Shield - 120 mikronů - 1,8 Kč/obal
FFG - 100 mikronů - 1,6 Kč/obal
Paladin - 90 mikronů - 0,8-0,5 Kč/obal (platí pro Kickstarter, cena se odvíjí od velikosti pledge)
Mayday Premium - 90 mikronů - 1,2 Kč/obal
Arcane Tinmen - 80 mikronů - 1,0 Kč/obal
Diamond - 80 mikronů - 0,8 Kč/obal
Sapphire - 60 mikronů - 0,9 Kč/obal


Toto se týká "Standard Card Game" (Magic) velikosti, ale jiné populární rozměry (např. Standard European) vesměs odpovídají. Ceny jsou zhruba průměr na českých e-shopech. Cena za Paladin na KS platí při aktuálním kurzu.

Z výše uvedených nemám vyzkoušeno Dragon Shield (příliš drahé), Sapphire (pod 80 mikronů nejdu) a Diamond (ještě jsem se k nim nedostal).

Díky poměru cena/kvalita jsem si oblíbal Arcane Tinmen, ale pokud jsou Diamond stejně kvalitní, tak se určitě vyplatí víc. Mayday Premium mi oproti AT nepřijdou o moc lepší a FFG jsou sice skvělé, ale 1,6 Kč/obal je pro mě za hranicí, toho co jsem ochoten za obaly platit.

Jinak je ale z tabulky myslím dost jasné, proč jdu do nadcházejícího kickstarteru Paladin obalů. Osobně mi to stojí i za těch 11 měsíců čekání, zvlášť pokud se povede hromadný pledge, pak je to jednoznačná volba.

9.12.2020 19:40:41

Rebel

Rebel obaly jsou naprosto bezkonkurenční vzhledem k ceně - 0,7 Kč/ks, 90 mikronů...

Jediná nevýhoda je ta, že se dají koupit pouze v Polsku.

9.12.2020 20:29:18

Vybíráme z Bazaru

Kemet krev a písek + kniha mrtvých  CZ
Kemet krev a písek + kniha mrtvých CZ
Akt. cena: 2225 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas