Nepotřebná rozšíření

Jsou hry, kde zapojíte rozšíření a už nehrajete bez něj. Jaké jsou ale pro vás takové, že se občas rádi vrátíte i jen k základní hře?

Za sebe:
Divukraj bez Perlavy,
Takenoko bez Panďátek,
7 divů světa Duel bez Pantheonu
11.4.2021 18:37:50

Za mě je to jednoznačně jakékoli rozšíření ke Colt Expressu. Základní hra je jednoduchá a funguje, rozšíření podle mne hru zbytečně komplikují.

11.4.2021 19:41:17

Ja osobne si vždy rád zahrám Mars aj bez Venuše, Kolónií či Neklidu. Ale za to vždy s Předehrou, ak je tá možnosť. :)

11.4.2021 20:44:07

Ew

U nás keď hrám z dcérou (6r) tak u Kingdomino bez obrov

11.4.2021 20:57:52

Scythe - Nová setkání (rozbíjí balanc) a Fenris (úplná blbost).

11.4.2021 21:07:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem kdysi kupoval prakticky všechna rozšíření ke hrám, co mám/měl jsem a pak jsem najednou zjistil, že když už jde něco na stůl, tak jedině základ. Takže se zase drtivá většina rozšíření pakovala z domu :)

11.4.2021 21:08:19

Takenoko bez panďátek
7 divů světa duel bez Pantheonu
Mars jen s předehrou

11.4.2021 22:57:38

Prej je dost k ničemu rozšíření k War of the Ring: Lords of Middle-Earth.

Nechtěl by se ho někdo zbavit? :D

12.4.2021 16:26:52

- 7 divů duel - my zase rozhodně s Pantheonem, pro nás je naprosto skvělý, oproti tomu Agora je přesně to, co nepotřebujem.
- Divukraj - Perlavu jsem dal též pryč, nebavila a mnohem víc si užíváme Divukraj bez rozšíření (respektive ty dvě malinké hrajem), ale stejně jsem pak backnul kompletní edici, takže ji doma beztak mít budu a k tomu několik dalších :)
- Zombicide (BP a GH) - jednoduše nepotřebuji všechna rozšíření v podobě hrdinů, stačilo něco málo, zato nepřátele (zombíky) mám téměř všechny

Ostatní hry máme většinou asi bez rozšíření, jednoduše proto, že žádné nemají :) Panďátka jsou v pohodě :)

12.4.2021 16:31:45

Mars: Kololonie a Neklid zustavaji v krabici (Predehra+Venuse splynuly se zakladem)
Osadnici: smichali jsme s Namorniky, ale ostatni (Kupci, Rytiri) moc nevyndavame
Carcassonne: nejlepsi bylo jen v zakladu
Dominion: mame komplet, ale zdaleka to netocime vsechno
Port Royal: karty pridany k zakladu, ale ostatni pridane prvky nehrajem

12.4.2021 16:49:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vo väčšine prípadov mám rozšírenia rád avšak sú výnimky.
Root - tie nové rasy ma nezaujali a mám pocit že to rozbilo balance.
Marco Polo 1. verzia,
7 divov sveta: Duel, okrem iného mi najviac vadí, že rozšírenie hru iba spomaľuje.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

12.4.2021 17:06:00

K nicemu je pulka malych rozsireni k Robinsonovi (ruzne trait cards, beach cards, spyglass atd.). Kdysi jsem koupil jejich balicek (nastesti za snizenou cenu), vetsina z toho zustala v krabici a nikdy jsme s tim nehrali.

Stejne tak de facto nehrajem RftG s orbem z rozsireni Alien Artifacts (jinak karty ale dobre), protoze to neskutecne natahuje hru.

A k Five Tribes je pro nasi hru ve dvou zbytecne The Thieves of Naquala, ani Whims of the Sultan moc dobre ve dvou nefunguje.


Ale dovedu si predstavit, ze ve vic hracich by se ta rozsireni chovala lepe. Az na ten orb z Alien Artifacts, to je opravdu marnost nad marnost.

12.4.2021 17:18:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Carcassonne... základ krásná jednoduchá hra... pak sem začal nakupovat rozšíření, abych zjistil že myslím u čísla 7 jsem je všechny prodal a nechal si jen základ :D

Robinson... jak tady někdo psal, základ a novej charakter, jinak jsou to blbiny a ta obludnost co ted probehla na kraufandingu, je jen ukázkou hlouposti

Bang... tolik rozšíření, že šlo nakonec všechno pryč a nechal jsem si jen kostkovou verzi bez rozšíření :-)




"I want to play a game." Jigsaw

12.4.2021 19:58:50

Za mě jsou zbytečná rozšíření k:

Mars Teraformace - vše kromě Předehry
Galaxy Trucker - vše kromě Nových lodí
Carcassonne
7 divů světa: Duel

a to protože posouvají herní zážitek ze základní hry někam jinam. Mám raději rozšíření, která přinesou větší variabilitu, než ta, která mi hru změní a přidají tunu pravidel, která po delší pauze tak akorát zapomenu.

13.4.2021 00:07:08

Vybíráme z Bazaru

Armádní generál
Armádní generál
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas