nemůžu se rozhodout

Chtěla bych rozšířit svoji sbírku her a nemůžu se rozhodnout jestli Battlelore nebo Memoir 44. Rozhodně to bude jedna z těchto. Co by jste mi doporučili?
12.3.2009 12:49:51

sappho
Podle toho co tě víc baví. Já osobně bych volil Battlelore, jelikož mám radši fantasy a středověk.

12.3.2009 12:53:23

hmm
ja bych si do sbirky koupil oboji;-)

12.3.2009 12:56:11

oboje
a jeste pribrat Commnad and Colors: Ancients :)

12.3.2009 12:56:58

a ted vazne
asi bych se rozhdooval spis podle toho ktere obdobi je ti blizsi ... nicmene trochu herne propracovanejsi (Respektive tactictejsi) me prijde battlelore, protoze tam to stoji a pad se formacemi armad a okamzite obrane napadenych jednotek, pokud preziji utok a maji nalezitouy podporu

12.3.2009 12:58:46

no
Postupně obojí ano ale co první. Nemám bohužel bezedné prasátko a zaměstnavatel fond na deskové hry nemá :)

12.3.2009 12:59:02

Battlelore
Memoir je IMHO nejjednodussi z cele serie, nejblizsi puvodnimu Battle Cry, ze ktereho to cele vzniklo. Battlelore je taktictejsi, osobne mam nejradeji Commnad and Colors: Ancients, asi nejvic kvuli tem realiim, rozdil v takticnosti uz je minimlani ve prospech CaC:)

12.3.2009 13:01:16

Pert

Těžko říct
Já mám z této série pouze M44 + několik rozšíření, protože jsem trochu fanda moderní historie, ale jelikož jsem viděl, že máš ve sbírce War of the Ring a jsi navíc něžného pohlaví, tak by ti mohlo více vyhovovat fantasy zpracování tohoto herního systému v Battlelore. V základní verzi M44 jsou prakticky jen mise týkající se období vylodění v Normandii, což mi nepřijde jako ideální ženské téma, na druhou stranu se někomu lépe hraje, když se může vžít do role amerických vojáků, než goblinů...

12.3.2009 15:19:37

Battlelore
Já bych volil Battlelore.Je tam lepší atmosféra (středověk je středově).A budou i hrdinové.

12.3.2009 15:33:34

Voloda

doporucuju
BL a ak chces 2ww tak radsi ToI

12.3.2009 15:54:44

to Voloda
ToI uz je komplexitou nekde jinde, neni to rychla hra na hodku, v podstate odlehcena, coz Memoir je;) Ale je to taky hezky hra, to urcite.

12.3.2009 16:05:04

to saphho
Myslím, že Battlelore je co do mechanismů propracovanější a má více možností - už jenom proto, že je tam do mechanismů zapojen fantasy svět, který umožňuje třeba kouzla a tím dává mechanismům další rozměr. Navíc co já vím se chystají do Battlelore nové mechnismy při hře na hrdiny.

12.3.2009 17:04:08

Kren
Prave kouzla se mi v BL moc nelibi, proto davam herne prednost CaC: Ancients, ktery jsou prakticky stejne propracovany jak BL, ale bez zasahu zhuryv podobe kouzel. Na druhou stranu jako prostredi mam BL hodne rad, prece jen fantasy svet je super:)

12.3.2009 17:14:04

BL
Taky hlasuju pro Battlelore, právě díky magii a kreatůrám. Neznamá sice M44 tak dobře, ale myslím že tam bude občas podobný problém s vyvážeností scénářů jako u BL. Každopádně rozšíření Call to Arms mi tento drobounký nedostatek u BL úpně zrušil. Navíc, jak už tu také zaznělo, fantasy je holt fantasy... Pokud hledáš něco z WWII doporučuju Tide of Iron, což je daleko komplexnější hra než M44 a přitom má jen o chlup složitější pravidla.

12.3.2009 17:40:41

BL
Taky jsem se kdysi rozhodoval mezi Memoirem a Battlelore, nakonec za mně rozhodly moje děti a vybraly BL a rozhodně nelituju, od té doby je to pro mně č.1. Středověk, rytíři prostě paráda.

to aneken
kouzla hrát nemusíš, já osobně taky raději hraju bez Lore, pravé středověké bitvy, max. okořeněné nějakým goblinem nebo trpaslíkem. Ale někdy zase s chutí sáhnu i po kouzlech, a to je právě obrovská výhoda, můžeš si vybrat, co všechno chceš do hry zapojit.

12.3.2009 18:56:08

Hammer
V tom mas urcite pravdu. Ja ale narazim na magiimilne spoluhrace;) Neee, BL je super hra, to bez debat. Jen mi vic sedi ta antika, mam rad historii:)

13.3.2009 11:34:24

Vybíráme z Bazaru

Sky Team
Sky Team
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas