Nejlepší deskovka s vylepšováním postavy?

Ahojte, Kdysi jsem hrál Lords of Hellas, a hrozně se mi líbilo vylepšování postavy. Existuje něco podobného, ale spíš jako RPG bez armády, a zároveň to není hra na 8 hodin jako Euthia? Ideálně něco kde se můžou hráči konfrontovat. Podle toho co jsem viděl mi přijde že witcher old world by mohl tak nějak vypadat, ale ten vyjde kdovíkdy. Děkuji moc. 

 

25.7.2022 08:35:48

mrkni na Cthulhu: I smrt může zemřít

je to sice kooperativní, ale jinak svižné a nutí to komunikovat.  Levelování ptobíhá vcelku přímočaře, ale je příjemné. Je v češtině a jsou zde přeložené i další postavy. Každá postava má jednu scela unikátní vlastnost v rámci levelování. 

Osobně to máme tendenci hrát několikrát za sebou v rámci scénáře, protože dostaneme na budku a je dost času to zkusit znovu a jinak. 

25.7.2022 09:29:48

#Proroctví #Cave Evil 

25.7.2022 10:27:19

Přišel jsem sem napsat Euthia :D Kde jsi vzal, že je Euthia na 8 hodin? :-O My běžně hráváme scénář okolo 2 hodin, občas i méně. Za večer většinou odehrajeme 2-3 hry

25.7.2022 10:37:04

Břink - konfrontace nepřímá

25.7.2022 10:42:12

Infidus, to mi někdo kdysi řekl že se to tak dlouho hraje, sám s tou hrou žádné zkušenosti nemám :D . Je pravda že když se podívám na kartu hry tak se tam píše okolo 4 hodin. 

 

EDIT: A Euthia se navíc moc nedá sehnat, radši bych něco sehnatelného v ČJ. 

25.7.2022 11:18:40 | Upraveno autorem (porovnej)

U #Cave Evil bych si dal pozor na pár zádrhelů. 

Eliminace hráčů, vysoká míra náhody a špatná čitelnost (písmo a vše v černobílé). Jinak to dokáže být prča, přirovnal bych to pocitově ke klasickým Heroes of might and magic.

25.7.2022 11:30:26

Sanctum třeba aka diablovka

25.7.2022 11:56:32

#World of Warcraft: Desková hra - aspoň na 5 hodin, hezké vylepšování postav schopnostmi i předměty

#World of Warcraft: The Adventure Game - jednodušší varianta

Ale obojí asi těžko sehnatelné.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

25.7.2022 21:29:42

@MortZ - v tomto je výborný #Mage Knight: Desková hra / #Mage Knight: Ultimátní edice! Má jen jednu (pro někoho velkou) nevýhodu a tou je, že má celkem složitá pravidla. Resp. pravidla složitá zas tak nejsou, ale je potřeba to mít trochu nahrané, ať hra odsýpá a netrvá zbytečně dlouho. 

Jak jsou pravidla najetá a víte co se tam děje, je to fakt perfektní - prakticky Heroes of Might & Magic v deskové podobě (bez řešení města). Především právě vývoj postavy se mi na tom líbil ze všeho nejvíc - levelování, deckbuilding, vybírání schopostí atd.

Je tam i vícero scénářů různé délky. Pro ilustraci, první hrou (scénář plné dobývání měst ve 3 hráčích) jsme se kdysi prokousávali snad 6 hodin. Jak jsme to hrávali pravidelně, tak bylo do 3h hotovo. Ale teď jsme se k tomu vůbec nedostávali, protože točíme hodně her a co půl roku znovu studovat pravidla bylo naprd, proto jsem ji, ačkoli se slzou v oku, poslal dál.

#Witcher: Old World, The vypadá dobře, na to se též těším, každou chvíli by měli posílat první vlnu #Trudvang Legends a právě ještě dobíhá reprint #Zerywia. Jen teda ty druhé dvě jmenované jsou co-op.

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

25.7.2022 22:44:59

#Mage Knight: Desková hra 

Bude problem s hraci dobou a idealni je pro jednoho az dva hráče.  Je soucasne vic abstraktní, nicmene taky dobra hra, mam ho :-D.

 

25.7.2022 23:19:45

@MortZ 8 hodin to samozřejmě jde hrát, pokud se domluvíte,že budete hrát na 50 kol :D ale snad žádný scénář nemůže zabrat 8 hodin, snad ani ve 4 lidech. Možná s večeří a filmem k tomu :D jinak dneska se na KS spouští kampaň na reprint a rozšíření,tak o tom můžeš zauvažovat

26.7.2022 11:31:22

#Too Many Bones
- paradni levelovani
- kazda postava je unikatni
- kooperativni

26.7.2022 11:44:34

#Hrdina v kostce  tam je o tom vlastne cela hra 

26.7.2022 12:48:26

Já bych zmínil #Gloomhaven. Postava se vylepšuje nejenom nákupem a ziskem předmětů, ale také úrovněmi, které otevírají možnost hrát pokročilejší a složitější akce. Rovněž se modifikují náhodné karty pro souboje.

26.7.2022 14:17:24

Akorát teda toto vydání Euthie nebude v ČJ, což je pro mě u takhle velké hry trochu problém

26.7.2022 15:28:48

Zkus Waste Knights. Baví mě o dost víc než Euthie.

26.7.2022 22:32:38

foxthetox - to vypadá dobře, vůbec jsem tu hru nezachytil, v podstatě Fallout :) 

27.7.2022 11:34:24

@Serenitka jj, je to scenarovy postapo. Teď bylo na KS i rozsireni. Ja mam fallout fakt rád, takže když vyšel v deskový podobě, okamžitě jsem ho koupil, ale herně mě dost zklamal. Tohle mi ho bohatě vynahradilo.

27.7.2022 13:21:47

Too Many Bones a Massive Darkness.

Levelování si užiješ. V obou trochu jiným stylem, ale hodně dosyta. 

 

30.7.2022 20:25:24

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: The Deckbuilding Game
Star Wars: The Deckbuilding Game
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas