nalákanie nehráča na deskovky

Napíšte prosím vaše skúsenosti s nalákaním nehráčov na deskovky. Ktoré hry mali úspech a ktoré naopak nie?
Píšte kľudne rôzne druhy hier, nech je to taký pestrý zoznam.

Chystám sa zahrať s kamarátom (totálnym nehráčom) nejakú hru a hľadám inšpiráciu.
Napadajú ma akurát 7 wonders (duel), Panovník, Azul, ale chcelo by to asi aj nejakú peknú hernú plochu :)

Teším sa nielen na tipy na hry, ale aj zážitky z hrania, ak nejaké zaujímavé máte :)
1.8.2018 21:50:30

wendi

Ja osobne lákam na figúrky a hry ktoré dokážem vysvetliť a rozohrať do 10 minút. Napr. Talisman(4. edícia), Descent(príprava dlhšia ale samotné vysvetlenie ide rýchlo) a súčasnosti Panství hrúzy.

Ale nikdy neuč nehráča niečo čo nemáš nahrané. Pretože mu musíš vedieť hneď odpovedať na akúkoľvek otázku.

1.8.2018 22:04:46

re
u mňa celkom funguje Carcassonne, ked základ je vysvetlený za chvíľku a graficky je to pekná hra (pôvodná grafika). A ešte ide aj 7 drakov, ked domino hral každý :D len je tam pár pravidiel naviac...
A na 6 bere sa chytil asi každý, aj ked nie každému je po chuti a chce hrať ďalej

1.8.2018 22:09:39

space hulk card game
za mě toto... ;)
manželku jsem nalákal na Robinsona, Ale je to podle vkusu člověka.

1.8.2018 22:23:04 | Upraveno autorem (porovnej)

...
...Descent pre nehráča?! To si nie :) príliš veľa možností a bude mať z toho mega hlavu.

Ale prístup figúrky + rýchle vysvetlenie víťazí. Tu je top Zombicide - figúrky, komponenty, easy, kooperácia, víťazia alebo prehrajú všetci... U nás top

1.8.2018 23:31:43

Azul
podla mna, ak vytiahnes Azul, uz nikdy ho neuvidis...
Carcassonne funguje vzdy. A myslim ze Scythe dokaze zaujat kazdeho, koho by eventualne stolovky mohli bavit.

2.8.2018 01:31:35

...
Pokud chceš nalákat na figurkovku, zkusila bych Mice and Mystics. Má velmi jednoduchá pravidla a super vzhled. Jinak bych vsadila na to, co má rád. Pokud vlaky, šla bych do Ticket to ride, pokud historii, vsadila bych na Timeline, pokud tajemno, klidně nějaký Arkham horror (nemám osobně odehráno, ale zdá se mi, že taky není těžký), pokud rád luští šifry apod., zkuste nějakou únikovku. Jinak bych doporučila ještě třeba Time stories (ale to chce ve víc, než ve dvou - ve dvou to není taková zábava, ale pravidla jsou triviální a u nás nehráče tato hra zaujala), nebo třeba Kingdomino. A ani ten Azul mi nepřipadne jako špatná volba. Vysvětlí se celkem rychle a mě třeba baví dost.

2.8.2018 06:38:50

...
Lords of waterdeep. Ozkoušeno.

2.8.2018 07:14:16

nehráč
některého nehráče chytne téma a pak není problém i s větší hrou, obecně jsou lepší rychle vysvětlitelné hry, kde nečeká dlouho na tah, ještě jsem si všiml, že řada nehráčů bývá mile potěšena kooperačním principem her, já mám s nehráči dobré zkušenosti např. s tímto:
Azul
Celestia
Cyclades (když na někoho to téma funguje, tak není problém)
Dice Town
Dominion
Únikové hry: escape room, exit atd.
Hanabi
Hrdinové bez záruky
Kingdomino
Koncept
Krycí jména
Lords of Waterdeep
Mysterium
Ostrov Skye
Ovce boj o pastviny
Pandemic
Představ si
Qwirkle
Santorini
Splendor
Ticket to ride

2.8.2018 07:38:06

Mojich 5 centov
Santorini
Lords of Waterdeep (ak nemá problém s angličtinou)
Hanabi
Pandemic
Ticket to Ride (aj keď ten je lepší vo viacerých)
Memoir 44 (ak hráva počítačové hry)
Kingdomino/Queendomino

2.8.2018 08:10:33

u mna odskusane
cable car
splendor
grimm forest(po vyhodeni advanced kariet)
anglictinari prezili aj Clank! bez vacsej ujmy

2.8.2018 09:32:16

nehrac

Carcassone
Osadníci z Katanu
Bang
Citadela

2.8.2018 11:01:43

gateway hry, čo mám úspešne odskúšané:
V dvojici:

Jaipur
Kingdomino
Azul
7 Wonders: Duel
Carcassonne
Patchwork
Star Realms / Hero Realms
Santorini
Memoir 44
Star Wars: X-Wing

Multiplayer:

Krycie mená
King of Tokyo
Sushi Go!
Dixit
The Resistance
Love Letter
Bang! The Dice Game
Pandemic
7 Wonders
Ticket to Ride
Dominion
Lords of Waterdeep
Splendor
Mechs vs. Minions
Small World
Sheriff of Nottingham
Deception: Murder in Hong Kong
Legendary: A Marvel Deckbuilding Game
Stone Age
Mysterium
Hanabi


Potom sa už len treba spytať čo ma dotyčny rad a už vybrať podla toho :)

3.8.2018 04:15:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zakázaná poušť
Zakázaná poušť
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas