Nákupní frustrace

Máte ten stejný problém, že je spousta skvělých her a také by jste chtěli podpořit české vydavatele (za jejich snahu a hlavně za to, že jsou pro mě mnohem přístupnější), ale prostě nemáte tolik peněz? Jak se s tímto nepříjemným pocitem vyrovnáváte? A jaký je váš měsíční cenový strop za hry?
20.8.2019 10:44:41

Sběratelská vášeň
Docela jsem tomu také propadl. Wishlist narostl do docela raketových výšin a s ním i moje sbírka. Teď mě nejvíc limituje prostor, který vážně není nafukovací. Zas na druhou stranu většinu toho co Jsem chtěl jsem sehnal někde za dobrou cenu (slevova akce nebo zde na ZH) a skoro nikdy za plnou cenu v obchodě.

Jinak mor jsou docela jakákoliv videa a podcasty - ať chceš nebo ne, vždy tam najdeš něco, co tě zaujme... a pak to prostě chceš.

Já osobně dávám velký důraz na vizuál a podle toho jak hra vypadá se i rozhoduji zda ji koupím...
Pak se stane, že ji jednou zahrajeme a ve skupině se nachytne, tak ji pouštím dál do oběhu... Někdy ji zahraji i někde jinde a pak ode mě putuje hra pryč přímo z police a ještě nerozbalená...

Kámoš naopak studuje videa a když se mu hra líbí na nich tak teprve nakupuje. Pak si ji ovšem nechává ve sbírce...


20.8.2019 15:32:27

(zbytočný) zberateľ
Som na tom asi ako Yedle. U mňa vývoj prebieha(l) spôsobom, že spočiatku som tie hry aspoň otvoril, pozrel, či je v nich všetko, pokochal sa a odložil na neskoršie hranie. Teraz ich prakticky odkladám ešte vo fólii, že prípadne sa to neskôr ľahšie predá (aj keď to v mojom prípade asi nikdy nenastane). Aktuálne som vo fáze, že pred kúpou si aspoň pozriem podrobnejšie pravidlá a nejaké to video, ale zväčša aj tak kúpim. Verím, že raz si to zahrám, možno nastane doba, keď na tie hry už fakt nebudú peniaze navyše a budem mať aspoň čo-to v zásobe. Pomer KS vs. retail mám približne 1:1, tento rok na KS vyzerá docela záhul, niežeby množstvo zaujímavého obsahu v retaile nebolo...

Doba ide dopredu a čo ak o 10 rokov bude samé Teburu, potreba appky a čo ja viem čo a klasická čisto stolová hra bude vzácnosť? Vtedy sa zásoba hodí :)

PS: toto vlákno sa rozbehlo docela slušným tempom oproti iným témam...

20.8.2019 15:46:49

Jacob>
Po prvotním nadšení a nákupu všeho, co mě zaujalo a na co jsem měl peníze navíc, jsem se zastavil ve fázi, kdy už tak moc nenakupuju. Ale protože se pořád něco občas objeví, přibyla třetí fáze - snažím se pomaličku prodávat to, co se doma nejvíc suší na poličce.

Bohužel jsem spíš na náročnější hry, takže nemám v zásobě moc párty a lehčích kousků, tak třeba ještě něco přibude časem.

Omezení místem je docela dobrý plán, funguje celkem i omezení spoluhráči. Něco se naštěstí dá vyřešit hraním v klubu - některé tituly se prostě víc hodí tam, než do soukromé sbírky. Podobně jako já (ujetý na COINy) to má třeba Kame (který kompletuje Laukata :) ). Ideální je pořídit si sám ty věci, které by nekoupil nikdo jiný - a pak zkusit sehnat hráče. Ale myslím, že na to už jsi taky přišel :D

20.8.2019 16:02:05

Žiadna frustrácia

Hrám cca.10 rokov,mám pár hier ktorým sa pravidelne venujem.Mam radšej staršie,hráčmi preverené hry.Som hráč,nie zberateľ.

20.8.2019 18:27:41

vám všem díky za příspěvky
Jak někteří napsali, tak taky se mi stává, že koupím nějakou hru a dlouho mi leží na polici ve fólii. Například Zombicide, který jsem koupil od kamaráda za super cenu, ale tím to také skončilo. Možná je to i tím, že kupuji hry v angličtině s vidinou, že si s pomocí translatoru hru přeložím, ale potom jsem stržen sledováním novinek, joub castu (hlavně u nádobí) a deskofobie, takže se k tomu nedostanu. Nebo je to možná tím, že si kupuji i hry, které nejsou úplně topovky: Železný trůn, Pax pamir, City of Remnants či 20. století.

Taky se mi ulevilo při zjištění, že kamarád od kamaráda půjde do Successors, což mi dává naději na vyzkoušení si této kultovní věci. Takže i v tomto je veliká síla deskoherní komunity.

Jinak Kewe: bude Falling Sky v klubu?

20.8.2019 20:18:34

@Jacob
Takovy maly tip: zkus pri umyvani nadobi misto sledovani deskofobie a jouob.castu (tim proti nim nic nemam) nejake jazykove video, cimz zabijes dve mouchy jednou ranou. Jednak si zlepsis AJ, jednak nebudes tolik navnadeny na novinky ;)

20.8.2019 23:31:43

To beholder

Deskovky bez sperku?
NEEXISTUJE

20.8.2019 23:35:58

Mám to podobné
K deskovkám jsem se dostal asi 3 roky zpátky a dneska mam asi 70 her, z toho tak třetinu jsem ještě ani nekoukl do pravidel ani nevyloupal žetony. Zkrátka jsem takový sběratel. Ještě nedávno jsem měl potřebu mít skoro všechno, co vyšlo v CZ a alespoň trochu mě to oslovilo. Donedávna se to dalo, ale poslední rok toho vychází tolik, že už by to vyšlo na tolik peněz, které nejsem ochotný do toho cpát. Už si víc vybírám, ale i tak se mi hry hromadí víc a víc a vzhledem k tomu, že máme skupinku 4 lidí, co jednou týdně hrajeme a každý z nás má svoje hry, je jasný, že máme hry na X let dopředu. Když ony ty deskovky jsou takový příjemný únik z reality, ze kterého žiju ještě den dva po hraní. A prostě chci mít doma v poličce možnost utéct mezi vikingy, na Mars, na závodní okruh, nebo do podzemí. Jenom nevim, kde vzít čas. Jinak aktuálně taky přemýšlím, ejstli podpořit Fox in the box, protože vydavatelství hrozně fandím a myslim, že Succers budou super hra, jenom se bojim, že v mym případě jí na stů nedostanu vůbec. Takhle jsem s velkym sebezapřením nekoupil Gloomhaven a TI4. No je to těžký a ta moje sběratelská mánie mě mučí každý den :D

21.8.2019 07:25:39

Obavam se.
Aby nejaka ta frustrace zachvilku neprisla spis na herni vydavatele. Hrnou to na nas pod tlakem clovek i kdyby to zvladal kupovat tak to rozhodne nestiha hrat.

..Deskovky Teplice..

21.8.2019 08:02:51

Směrování

Je možné, že se trh postupně začne a možná už i začal orientovat na kampaně a legacy systém a bude to podobně jak u PC her, dohrajes a kupuješ něco jiného.

21.8.2019 08:10:03

Herní frustrace
Já řeším spíš herní frustraci. Hry si vybírám jen ty nejlepší z herního hlediska a mého vkusu, tedy spíše na kvalitu než kvantitu, ale stejně má každý her takové mraky a každý chce hrát to svoje, že se na mé oblíbené hry dostane jen jednou za rok či vůbec (v případě kampaňových, složitějších, nebo anglických). Řeším to postupným zaškolováním nejmladší generace ;-) ale stejně to potrvá ještě několik let než si své oblíbené hry zahraji... Takže si spíš pokládám otázku nebudou za těch několik let jiné a lepší hry?

21.8.2019 08:27:55 | Upraveno autorem (porovnej)

mám malý stan, mně na nohy táhne
Nejlepší je mít malý byt. Nemůžu nakupovat všechno, co se zamane, a je to fajn. Deskovky si tak musím pečlivě vybírat, mám raději náročnější a delší hry, takže koupím třeba jednu dvě za rok, ale kratším se taky nebráním. Knihovna je však plná a malé děti k tomu, tak to třeba už nebude ani ta jedna za rok, než trochu vyrostou, není čas. KS nesleduju vůbec, podle mě to tam je samé pozlátko.

21.8.2019 08:32:35

Manzelka
Nejlepší je manželka, která vás hlídá :D
Hele, všechno s rozumem. Občas ulitnu. Když se tak stane, pak prodám. Mám jen to, co hraju. Co se hraje méně než třikrát do roka, jde hned nemilosrdně pryč.
Ale chápu ty choutky kupovat. Také je mám. Ale jsem zároveň šetrilek, takže se to vyrovnává. Je to o vůli a nátuře.

21.8.2019 09:16:05

Duševní hygiena
Tak mi připadá, že jediná možnost je, i když velmi těžká na vůli je se odříznou do sledování KS, Deskofobie, Joub castu a jinych deskoherních kanálů. Na novinky v obchodech se dívat jenom zřídka (cca 2* do měsíce) a když už se zalíbí vizuál a téma, tak si detailně přečíst popis hry (namísto sledování videí) nejlépe i přelouskat pravidla. Ne nadarmo se říká, co oči nevidí, to srdce nebolí. A u mě to platí dvojnásob. A taktéž nemyslet na hry po celý den, ale věnovat se potřebnějším věcem. Věřím, že jedině tak dosáhnu svobody od frustrace či lépe řečeno od závislosti.

21.8.2019 10:54:41

Je to prosté
Frustrace nevím,závislost určitě. Ale v zásadě je to jednoduché. Pokud nejsi "za vodou",tak stejně nenakupuješ zběsile vše co je na pultech obchodů nebo visí na e-shopech.

Já se o hry zajímám cca 8let. Za tu dobu můj postoj ke hrám prošel svým vývojem. Jako spousta dalších jsem se už před nějakou dobou dostal do fáze kdy se můžu označí jako sběratel(a to mi vlastně zůstalo dodnes). Na druhou stranu to není tak,že bych kupoval vše co mě jen trochu zaujme. A to hned z několika důvodů.

Jeden zmiňovaný je samozřejmě prostor. Přeplněno ještě nemám,ale když jsem z důvodu rekonstrukce přesouval hry uskladněné na několika místech na místo jedno,koukal jsem jaká je to kupa:).

Další důvod a neméně významný jsou samozřejmě peníze. Nemám sice limit kolik jsem ochoten měsíčně utratit(a ani k pořizování her takto nepřistupuji), ale peněz není neomezené množství a tak si vybírám co si chci koupit. Na jednu stranu je to dobře,protože pak nemám to nutkání brát vše. A na stranu jinou je to taky dobře,protože jak pravil Havelock- kdyby sis mohl pořídit vše co chceš,pak bys o to ani pořádně nestál( resp. tak po tom netoužil). Já mám takový svůj nepsaný seznam her co bych chtěl(průběžně se měnící...A doplňující ) a tak se mám vždy na co těšit. Představa,že není několik her co bych rád,protože je všechny mám, mě děsí :D. Všechno má svůj čas a já se mám přes pečlivý výběr vždy na co těšit. Jen podotknu, že se zdaleka nejedná o nové hry. Neustále sháním různé starší kousky.

Naproti tomu ještě nejsem ve fázi,kdy budu ochoten nějakou hru prodat. Mám jich pár takových na které se už dlouho nedostalo. A třeba takový Alchymisté...mám je doma dva roky a ještě jsem si nepřečetl pravidla(což je ale časový problém). Chci si však vybudovat sbírku,která bude obsahovat velké množství těch her, které jsem kdy považoval za dobré.

Aby to nevypadalo, že hry jen sbírám...musel jsem se do této fáze samozřejmě propracovat velmi vřelým vztahem ke hraní her.

Přeji všem úspěšné odvolávání závislosti :)

21.8.2019 11:42:12

závislost
Závislostí trpíme asi taky, ale co máme, to také hrajeme a před nákupem pozorně pročítáme recenze/popisy, takže víme, do čeho jdeme - zatím jsme se moc nesekli.

Největší jáma na peníze je Kickstarter - spousta hodně zajímavých her s čekačkou přes rok... takže do toho nasypem prachy a pak si musíme koupit něco jiného, aby bylo co hrát.

21.8.2019 11:49:42

Frustrace
Někdy přichází spíš s vhodným typem spoluhráčů než hrami ;)

21.8.2019 14:29:55

to Cimm
Úplne súhlasím

21.8.2019 15:05:42

Problem
Vôbec tento problem nemam, hry si velmi vyberam a zvazujem. Nekupujem vsetko co vyjde v cz, od toho som hodne hodne daleko. Za cca 3 roky mam doma 11 hier , nejake som predal co nas nebavili, alebo sme dlho nehrali. Predtymi troma rokmi aktivneho hrania sme si vystacili 2 roky s jednou sidovou civkou. Nema zmysel mat pre mna doma hru, ktoru nehrame, ked citam, ze ma niekto doma hru vo folii, ktoru 2roky nehral, tak len kukam :0. Radsej tocime menej hier castejsie ako kupovat hru co si zahram raz za rok alebo dokonca vôbec. Hravame tak 3-4x do tyzdna niekedy viac. Napr. najblizsie by som chcel asi wingspan, ale miesto toho pojde z domu settlers lebo sme ho nemali na stole asi 3mesiace, ked nie viac a neviem ci mam chut sa k tej hre niekedy vracat. Aj ked nas kedysi zo zaciatku bavila, ale postupne nas to omrzelo :) . Zbierat hry je pre mna financne aj priestorovo nezmysel.

21.8.2019 17:40:27

Rozlousknuti
Cimm to rozlouskl :D

21.8.2019 17:51:13

Nákupy

Já to beru sportovně, že mám moc her, že za ne utratím spoustu peněz a že je pak ani pořádně nedostanu na stůl. Je to koníček / vášeň / závislost,ale to je přece ok.

Dřív jsem toho potřeboval koupit hrozně moc, teď už jsem nasycen, ale vychází toho pořád hodně, co bych pořád chtěl. Teď v essenu to zas bude tragédie:) limit mám v zásadě jednoduchý, nesmí mi na účtu ubývat měsíčně peníze :)

Rád podpořím milé autory nebo třeba i deskofobii, rahda, bgg, ale nemám žádné nutkání podporovat české vydavatele, jsou to jen firmy, co vytváří zisk, daří se jim dobře a přidaná hodnota je často jen zmrseny překlad, aby vydělali víc.

Nejhorší jsou ty ks exkluzivity, tomu se těžko odolává. Když nás se ženou ale něco nebaví, tak to prodáváme...

21.8.2019 19:55:26

kde výhodně nakoupit deskovky
to si myslím, že je utrpení...každý den koukám, co a kde je ve slevě...potřebuju ty hry? nepotřebuju...ale za ty prachy to tam přece nenechám :)

22.8.2019 08:28:32

stubby
Přesně. Ale začínám to brát jako trénink vůle.

22.8.2019 09:03:45

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Dobrodružná Hra
Zaklínač Dobrodružná Hra
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 15 hodin

Offcanvas