Míchačky karet

Používáte míchačky karet? Právě jsem dostal k narozeninám míchačku na 4 tužkové baterie od firmy Poker Range. Je fakt že standardně velké karty (Race for Galaxy, San Juan atd) míchá dobře a hlavně dost rychle. Trošku mě mrzí, že menší kartičky (např. karty předmětů, kouzel atd z Arkham Horror) to míchat neumí, kartičky se zasekávají. Jaké máte zkušenosti vy? Máte někdo mechanickou míchačku nebo míchačku, která umí míchat i malé karty?
19.7.2009 10:08:15

Míchačka
já rád míchám karty ručně stejně jako rád házím kostkami. Míchačka nebo dice tower by mi zkazila požitek ze hry, to bych si pak mohl najmout i někoho aby mi šoupal figurkama. A už takhkle je místa na stole málo. Takže nepoužívám. Ale u pokeru je to něco jiného, to zase ano.

19.7.2009 11:43:45

Eyron
No hlavne sleduj karty, at se ti neponici. Tyhle michacky se delaji na plastovy karty, pripadne plastic coated, s normalnima bych si na to daval bacha. Ale treba se mylim;)

20.7.2009 11:52:40

sydo
Ale to neni zase tak spatny napad :) Pri hrach jako Axis&Allies bych si umel predstavit slicne divky s hrabickama, ktere posouvaji me tankove divize napric obilnymi lany maticky Rusy :-) (viz bitva o Anglii :) )

20.7.2009 14:46:40

SYDO
michacku karet bych taky neriskoval, ale zase ta dice tower ma neco do sebe z hlediska odhlucneni a presneho separovani mista hazeni, takze se kostky nekutaleji ze stolu po zemi a pod.

20.7.2009 14:47:30

Odhlučnění?!
Já miluji rachot kostek na stole! A na tom místě, které by věž zabrala si mohu házet kostky do aleluja :)

21.7.2009 06:55:06

SYDO
tak az budes mit male deti a budou spat a budes si chtit neco zahrat, budes hledat, co polozit na stul nebo zem aby ty kostky nerachotily:-) A vsadim se ze hod treba 6 kostkama na tak malem prostoru co zabira dice tower bezne nerozhodis:-) Dice tower nemam, protoze jem liny ji vyrabet, tak musime zatim hazet na pravidlech polozenych na stole nebo na zemi, pokud nejsou dost hrube, musime najit treba nejaky casopis:-)

21.7.2009 07:27:29

děcka
dostanou špunty do uší před spaním a bude :D

21.7.2009 07:46:50

to Ringo
jsme na tom stejně,taky nám u hraní chrní ve vedlejším pokoji dítě :-) Dice tower si chci určitě vyrobit,zatím sháním nějaký filc na její odhlučnění,ale doteď se nám osvědčilo víko od dané hry s vloženou utěrkou.Nezabere moc místa a hlavně drží všechny kostky na jednom místě,což je podstatné.

21.7.2009 07:56:29

Loselfos
s tou krabici je to dobry napad. Asi budu standardne vytahovat k hram s kostkami viko od Starship Catan, to je takovy mensi ctverec o velikosti asi odstrihnute 1/3 A4.

21.7.2009 07:59:26

dice tower
Hmm to se někdo má když má na stole/zemi/posteli(kdekoli kde hraje) místo na rozložení celé hry a ještě si k tomu může házet kostky s rozběhem :). My máme s místem problém a dice tower nám určitě pomůže u WoR (pořád ještě nevím kde ho budem hrát, ta mapa je fakt šíleně velká). Myslel jsem, že ho hlavně využijeme u Titana, ale tam jso ty kostky malinké a na desce bývá hodně volného prostoru, takže se dá celkem (ale není to žádné super házení, jak bych si představoval :) ) dobře házet na desce. Osobně nesnáším házení v křeči na malém prostoru se strachem aby se náhodou některá kostka nevydala na nežádoucí místa např. ze stolu na zem (nejlépe kachlíkovanou :) ) nebo z časopisu na plovoučku (taky pěkný randál). Do dice toweru to hezky nasypu a je to. Pravda, kostky se tak hezky nerozletí do všech stran, ale tohle je pro většinu hráčů spíše nažádoucí a určitě se hezky mezi přepážkami zamíchají, takže se jedná opravdu o hod ne spadnutí z výšky nebo sklouznutí po stěně, tak že se kostka ani jednou neotočí - což taky nesnáším :)

21.7.2009 10:35:55

Beholder
Řeším stejný problém jako ty,mapa WoR se mi na stůl vleze tak tak (viz. moje foto u WoR),takže problém s házením řešíme už zníněným víkem od krabice,které si položíme mezi sebe na sedačku a koulíme tam :-)

21.7.2009 11:46:50

Loselfos
jo to není vůbec špatný nápad, ale ta dice tower mi přijde jako elegantnější a stylovější řešení :). Btw když v tom víku máte utěrku, nestává se přesně to co popisuju - že se kostky nekutálí?

21.7.2009 12:01:32

Beholder
uterka je drsna, takze by mela popohnat kostku minimalne k jedne otocce, horsi by byl hladky povrch vika krabice, po kterem by kostky mozna sklouzly bez otoceni.

21.7.2009 12:44:08

Beholder
Víko s utěrkou je jen momentální řešení problému s nedostatkem místa.Dice tower mám v hledáčku,jen na ni zatím není moc času,takže prozatím ta utěrka holt musí stačit.S bržděním pohybu při hodu problém nemám, netrvám na tom,aby se kostka otočila o přesně daný počet otoček,takže tohle mě zrovna netrápí.Každopádně jak psal Ringo, utěrka právě zajistí minimálně jedno otočení kostky díky tomu že je drsná,což by naopak na hladkém povrchu byl docela problém.

21.7.2009 13:08:46

Dominion
Tak míchačka se ukázala jako skvělý pomocník u Dominionu, zvlášť v pozdějších fázích hry, když už má často hráč na ruce víc než 30 karet...

13.8.2009 15:34:50

DiceTower + Míchačky karet
Tak k té veži je to jásné. Je to super nápad. Já nevím jak kdo má místo, ale jestli někdo má na stole dost místa aby si házel dvěma kostkama tak se přihlašte. Nám celý stůl zabere hra (jakákoliv, elektrárny, drákula, cokoliv) a hodit do toho kostky buď sejmete všechny figurky na desce, nebo kostky hodíte podstůl.

ad Míchačka: nemůžeš dát nějaký odkaz. To by se taky hodilo. Přiznám se dobrovolně, ale michat karty po každé hře mě prostě nebaví. A u takových jako Bang, Race for the Galaxy kde tech karet je tuna by se michačka uživila.

13.8.2009 19:15:16

to ošklivý sup
Tady je jedna super http://www.patro.cz/objects/1074993495.html? :)))

13.8.2009 19:35:21

sappho
a mohl bych poprosit o ukázku, jak to zamíchá nějaké tvé karty? :))

13.8.2009 20:48:31

Míchačka
No já mám tuhle http://www.planetaher.cz/poker-range-drevena-michacka-na-karty-p-453.html Už tady někdo psal, že míchačky jsou určené pro plastové karty, já si s ní ale běžně pomáhám u Dominionu, San Juan, Dobyvatelů vesmíru atd atd. Mám pocit, že to karty nijak neničí. Jak už jsem psal, malé karty míchat neumí, zasekávají se.

Sappho: No ta tvoje míchačka by se hodila k Arkhamu, aspoň by se do ní vešly karty ze všech rozšíření :-) To mi připomíná, že když jsme hráli Arkham se všemi velkými rozšířeními, nehráli jsme na stole ale na DVEŘÍCH (kámoši vysadili dveře, akorát se to na ně vešlo :-)

14.8.2009 07:31:17

míchačka
míchají ty míchačky nějak lineárně (sudá/lichá) nebo skutečně náhodně?

14.8.2009 07:39:49

Joe

Miešačky
Našiel som napríklad Shuffletech - http://www.youtube.com/watch?v=G9aKZW1Q1jo&feature=related - ktorý mieša minimálne trikrát.

Rozdelí balíček na polovicu a tromi spôsobmi ju zamieša (rozdelí, zamieša, rozdelí, zamieša, rozdelí zamieša). Základné miešanie trvá asi 40 minút, pokročilé miešanie minútu a niečo.

Pekné :)

14.8.2009 11:05:32

Joe

oprava
Teda 40 sekúnd :D

14.8.2009 11:10:24

Shuffletech
Jo za 500$. No nekup to!

14.8.2009 11:43:34

Linearita
No tak takovou technologii jako popisuje Joe moje míchačka fakt nemá :-) Ale nemíchá karty linérně, krom kolečka, které hází karty po jedné, je na každé straně míchačky "randomizující kolečko", které hodí víc karet naráz. Každopádně pro dokonalé zamíchání je třeba karty proházet a prohnat míchačkou dvakrát.

14.8.2009 11:47:36

Rychlost
Každopádně od zmáčknutí tlačítka do zamíchání balíčku to trvá několik málo vteřin, je to fofr....

14.8.2009 11:48:39

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas