mah jong

Zdravim, hravate nekdo nejak vice mah jong? ja si vzdy myslel, ze se jedna o hru, ktera je urcena pro jednoho max pro dva,kdy se postupnym odebiranim stejnych dvojic clovek snazi rozebrat uvodni kameny, ted jsem ale zjistil, ze to je hra primarne urcena pro 4 hrace, ma to hafo pravidel a jde v podstate o karetni hru predelanou na kameny misto karet
27.4.2010 08:19:03

Joe

Mahjong
Mahjong nie je kartová hra prerobená na kamene. Je to originálna hra z Číny, pochádzajúca približne z obdobia 500 pr.Kr. Ide o snahu zbierať rozličné kombinácie symbolov (postupky, tercky, iné kombinácie), ktoré hráč potom "priznáva" ako skupiny, za čo získava rozličný počet bodov.

Tie napodobneniny z PC hier sú len obyčajnými hrami typu puzzle a s Mahjongom majú spoločné len kamene - keďže ich je v hre veľa druhov, ľahko sa s nimi takýto "skladací" puzzle hrá.

27.4.2010 09:14:33

Bajn
Přivezl jsem si krásný set z Pekingu, ale ještě jsem nehrál, ani vlastně nevím, jestli je úplně kompletní. Ale byl v tak krásné krabici a vysmlouval jsem ho na tak směšnou cenu, že by mi to ani nevadilo :D

27.4.2010 09:21:07

Joe:
Nekde jsem cetl, ze zas tak stary enni, ale ted jsem si prochazel aj wiki a asi bude. Nemyslel jsem to tak, ze to je karetka predelana do kamenu, ale na obdobnem principu jako maji karetni hry :) samozrejme je to dost slozitejsi, vzhledem k mnozstvi pravidel :)

Horsi je, ze me prave typicka inetova soliter verze bavi :)

27.4.2010 09:29:18

PJ

Čínská Kanasta
Mně to hodně připomnělo Kanastu. A připadalo mě, že je to ještě náhodnější... taky tam záleží na paměti, kam soupeř odhodil který nepotřebný kámen, který by se zrovna Vám hodil do kombinace. Nevím, jak je to staré, ale v Číně se to hraje vysloveně jako hazardní hra, takže logiku a strategii bych za tím moc nehledal.
Zaujalo jen úchvatným provedením - kombinace vzácného dřeva a slonoviny, vše ručně dělané (a jak píše sydo, stálo to míň než obyčejná moderní karetka).

27.4.2010 09:39:38

to Bajn
Mám takový pocit, že právě ten solitér Mahjong je novější výmysl. Jinak Scott Nicholson měl jeden díl Board Games With Scott věnovaný jenom Mahjongu (http://www.boardgameswithscott.com/?p=11).

27.4.2010 09:42:07

to Bajn
Mahjong je skvělá hra pro čtyři hráče, herním stylem se asi nejvíc podobá našemu žolíku. Základ hry spočívá v tom, že se dávají do kupy trojice kamenů (postupka nebo tercie). Hrávali jsme to několik let, napřed s ručně vyrobenou hrou dle obrázků s PC solitair verze, pak jsem sehnal originál v Anglii a nakonec jsem si jich několik přivezl z Číny. Na webu se dají najít pravidla od jednoduchých až po mezinárodní soutěžní. Nejkomplikovanější varianty asi vymýšlejí japonci. Rozhodně můžu doporučit :)

27.4.2010 11:39:11

Tangram
No ja bych to spis bral, jako solovku pro sebe na dlouhe chvile, her pro 4 hrace mam dost, horsi je, ze dlouhou chvili uz jsem taky pekelne dlouho nemel :)

v jakych cenovych relacich se pohyboval mah jong na vychode? ted jsem narazil na jeden na aukru a vim, ze u nas vychazi dost draho

27.4.2010 12:03:00

Bajn
Mě vyšel v přepočtu asi na 200 Kč. Záleží na jaké úrovni máš schopnost "bargain" :)

27.4.2010 12:07:26

Bajn
Je to přesně jak říká Sydo. Dá se sehnat mezi 200 - 500 na východě. Záleží jestli v nějaké zapadlé vesnici taky nebo někde v turisticky rušné ulici Pekingu. Ale na tom aukru mi to připadá dost drahé, taky sem to tam viděl.

27.4.2010 12:51:53

Vybíráme z Bazaru

Heat
Heat
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas