nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kubrt vs Deskovky

Vážení přátelé deskových her, říkají mi Kubrt, jsem referent pořadu Deskofobie, a od března 2015 se v rámci tohoto pořadu pouštím do křížku s deskovými hrami. Rád bych vás tímto upozornil na facebookovou stránku, která vznikla jakožto deník mého zápolení. Pokud vás zajímá, co právě hraji (i mimo pořad), jaké hry jsou pro pořad připravovány, co je nového v zoufalém hraní (ano, je to pravda - nejsem jediný!) nebo byste chtěli pro pořadou navrhnout nějakou hru - je toto to pravé místo, kam napsat. Samozřejmě můžete dál psát i přímo na FB Deskofobie, to je pořád primární a hlavní zdroj informací o tomto pořadu.

Již jsem v rámci Deskofobie odehrál hru Pána Prstenů, nyní je čerstvě odvysílán první díl hry Robinson Crusoe (další dva se chystají). Rád bych každý měsíc alespoň jednu novou zahranou hru před kamerou (v mém případě tedy spíš za kamerou :)).

Moji stránku naleznete na:
https://www.facebook.com/KubrtvsDeskovky

Těším se na vás! :)

Upraveno autorem (porovnej)

3.4.2015 11:05:40

EH

No, pokud vím, tak se čekalo na tiskové okno v Číně. V jednu chvíli BF upřenostnili tisk Zaklínače, Talismanu a XCOM a EH odložili a tím jedno z oken pustili. Bohužel cizojazyčné verze se tisknout třeba 2x za rok naujednou všechny - české s korejskýma apod. (když je štěstí), takže se prostě čeká na tiskové okno. I pokud by se to začalo tisknout zítra, tak než se to sem z Číny dostane, máš to dva měsíce. :( Ale třeba se to už tiskne, fakt nevím, spekuluji. Na aktuální stav by ses musel optat BF. Komunikují poslední dobou čile a určitě by napsali, jestli se to pohnulo.

22.5.2015 12:35:25

Eldritch

Sorry za lehky OT, proc myslis ze bude Eldritch CZ koncem roku? Nekde jsem zahlidnul konec minuleho roku, pak ze se to nestihlo, tak ze se to udela z jara a jaro nam pomalu konci a furt nic. Taky se na nej dost tesim!

22.5.2015 12:28:10

MK

MK můžeš zahrát jen kratší čtyřkolovou variantu. Šestikolová mi opravdu přijde dost.

22.5.2015 12:03:52

MK

U Mage Knighta možná zkusím jiný časový koncept a uvidím, co to udělá. Nemyslím si, že by se mi to do 3 40ti minutových dílů vlezlo. :) Možná ten koncept budu aplikovat i u dalších "delších" her. Pár jich mám v merku...

Jinak pro Cavernu již mám konkrétní plán. S Eldritchem, což je další moje srdcovka, naivně čekám na českou verzi - snad koncem roku. Arkham asi neplánuji právě kvůli Eldritchi.. Uvidíme. Descent chce pro solitérní hru malé anglické rozšíření.. Mám v plánu jiný dungeon crawl, takže plaziče podzemím a milovníky figurek snad uspokojím. :)

Jinak dík všem za odezvu! Je fajn vědět, že na to někdo kouká. :)

Jinak z MK samozřejmě přemýšlení apod. vystřihám. :D Jestli nějaké bude. Jsem spíš typ hráče hurá do toho bez rozmyslu, protože jestli něčím neoplývám, tak je to trpělivost. :)

22.5.2015 10:38:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight

No, jestli chceš zahrát Mage Knight plný scénář na 3 dny + 3 noci, tak to jsem zvědavej, jak to dáš i s vysvětlováním za cca 2 hodiny (3x40 minut za předpokladu, že nebudeš díly zkracovat). I když z videa asi můžeš vystřihnout takové ty pasáže přípravy karet před novým kolem a hlavně přemýšlení, jak to vlastně zahrát :)

Obecně já nejsem zastáncem více kratších dílů. Pouštím si to teď stejně po částech (třeba jedno to čtyřicetiminutové video na třikrát), ale pokud bys to rozdělil do více dílů, tak by byly delší prodlevy v čekání na vydání nového dílu, což není žádoucí :)

Návrhy na další hry (vedle těch zmíněných): Caverna, něco z Descent, Arkham Horror, Eldritch Horror, možná Yggdrasil.

22.5.2015 09:48:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight

Taky jsem pro MK, úvod do pravidel na začátku je na místě. Osobně mi 40 minut nevadí, když to nestíhám celé, klidně to zkouknu nadvakrát. Jestli by bylo lepší to zkrátit z hlediska průběhu konkrétní hry, nebo by se ti to tak lépe dělalo, tak to víš nejlíp sám, prostě to zkrať.
Osobně se na to rád koukám, i když danou hru znám, protože mi zajímá, jak nastalé situace řeší někdo jiný, třeba v Ghost stories je většinou spousta možností a pokud člověk nezvolí optimálně, hra ho za to hned vytrestá.

22.5.2015 09:29:31

mage knight

velmi sa tesim, robis to vyborne ! Ja sa jednoznacne prihovaram za mage knight.

22.5.2015 08:11:30

Co dál? :)

Tak včera vyšel druhý díl Ghost Stories. Ještě jeden a posuneme se dál. :) Otázkou je kam.

V nabídce mám Mage Knight nebo Legendary: Villains. Zahraju určitě postupně hry obě. :) Po anglické hře bych volil teď spíš český Mage Knight, ať se to vystřídá, co myslíte? :)

Jinak doufám, že koncepce s kratším úvodem do pravidel a postupným vysvětlováním vyhovuje. Doufám, že když něco hraju, tak divák rozumí tomu, proč to tak dělám (z hlediska pravidel, že jsem lempl a hraju jak ponocný je věc jiná :)).

Co délka dílů? V současné době se mi "daří" mít všechny díly cca 40 minut a hra tak vyjde na tři části. Ocenili byste radši kratší díly a víc částí, aby se na to lépe koukalo? Mně těch 40 minut přijde jako dost velké sousto pro diváka. :) Možná bych teda u Mage Knighta zvolil jiný přístup a víc to rozdrobil... Mohlo by to ale vyjít na cca 7 dílů - zvlášť úvod + co den, to díl + co noc to díl. Kdyžtak dík za vaše názory a postřehy. :)

21.5.2015 09:55:42

Zaily

Z her, které jsi zmínil, mám v plánu určitě Pathfindera. Doma mám naplněný první core set, a možná bych se mohl teď dostat k druhému. Čekám, uvidím... Mohl bych alespoň srovnat. O třetím, se přiznám, jsem ještě neslyšel. Musím si doplnit znalosti. :) Jinak je to moje solitérní srdcovka, tak si zaslouží speciální pozornost. :)

Runewars jsem nehrál. Líbí se mi - je to ale kompetitivka, to se v jednom hráči hraje špatně, a asi by mě to proti sobě ani nebavilo - jsem drsný protihráč, který nenechá nic zadarmo. :) A navíc představa, že tak jako tak prohraju...

Descenta si dokáži představit, pokud Blackfire vydá v češtině rozšíření umožňující hrát bez overlorda. :) Držme palce.

Jinak delší herní doba nevadí, nastřihalo by se to na více dílů..

8.4.2015 08:10:58 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy

Já nahodím pár her o které se zajímám já:
Runewars (nevím ale zda by jsi hrál sám za více národů nebo jak to pojmout, každopádně by to asi muselo být malinko sestříhané, protože to údajně trvá kolem 3h hra)
Pathfinder ACG a případně srovnání všech 3 base setů (3. vychází ale až v květnu, mám předobjednáno)
Descent 2nd Edition - zase delší, ale myslím, že je to dost zábavná hra a asi není žádný český gameplay a pokud by se k tomu přidali dobré komentáře od overlorda a hrdinů, tak by to mohlo být zajimavé :)

vesměs jsme ale myslím rádi za jakékoliv video přibližující nějakou hru :) Protože čím více info člověk má, tím lépe při rozhodování o dalším přírustku do poličky :)

8.4.2015 07:44:06

Kurdt57

Díky moc za videa je to super,Robinsona určitě koupím.Měli by si tě předplatit vydavatelé a odběr by byl jistý.

7.4.2015 19:30:04

Kurdt57

Díky za Robinsona, pro mě to bude jasná koupě.

7.4.2015 08:47:09

Kurdt57

Tak GS zrovna valím solo s rozšířením White Moon a je to fakt povedené. Zatím brutálně kapu. Takže tohle určitě ukaž fakt ze solo super.

Mage knight - no to bys tu recenzi i s vysvětlení pravidel měl tak na 4 hodiny :-) Nejrychleji jsem to v plné solo variantě dával za 2 hodiny.

Space alert - tak mi se zapotíme i v plném počtu :-)

Každopádně páchej co pácháš, díky tvému videu u Robinsona si ho budu až vyjde v češtině pořizovat :-)

6.4.2015 19:25:43

Děkuji

Dekuji za podporu a za tipy. Od Ghost Stories zrovna studuju návod. .. ☺Mage Knight by se mi libil, skoda, ze jsem svou krabku prodal. A Space Alert? ☺To zni jako vyzva.

6.4.2015 19:00:06

solo

Typ na video - Ghost Stories případně Mage knight (v solo hrání pro mě patří mezi top 5). Jinak případný ultra brutal záhul by byl Space alert v jednom člověku :-) Ale to už by spíš zavánělo týráním recenzenta ...

6.4.2015 15:40:13

recenzování

5 hvězd za tvé recenze :) Facebook sice nemám, ale na tvou další videoukázku se vážně moc těším, neb je opravdu rád sleduji :)

6.4.2015 04:24:00

Díky!!!!

Moc díky za to, že ses k tomu odhodlal, shlédl jsem všechna dosud vydaná videa a těším se na pokračování. Myslím, že mohou pomoci spoustě lidí zorientovat se v pravidlech těch trošku složitějších, zato však prožitkově bohatých her.
Jen tak dál!

3.4.2015 11:38:47