Kubrt vs Deskovky

Vážení přátelé deskových her, říkají mi Kubrt, jsem referent pořadu Deskofobie, a od března 2015 se v rámci tohoto pořadu pouštím do křížku s deskovými hrami. Rád bych vás tímto upozornil na facebookovou stránku, která vznikla jakožto deník mého zápolení. Pokud vás zajímá, co právě hraji (i mimo pořad), jaké hry jsou pro pořad připravovány, co je nového v zoufalém hraní (ano, je to pravda - nejsem jediný!) nebo byste chtěli pro pořadou navrhnout nějakou hru - je toto to pravé místo, kam napsat. Samozřejmě můžete dál psát i přímo na FB Deskofobie, to je pořád primární a hlavní zdroj informací o tomto pořadu.

Již jsem v rámci Deskofobie odehrál hru Pána Prstenů, nyní je čerstvě odvysílán první díl hry Robinson Crusoe (další dva se chystají). Rád bych každý měsíc alespoň jednu novou zahranou hru před kamerou (v mém případě tedy spíš za kamerou :)).

Moji stránku naleznete na:
https://www.facebook.com/KubrtvsDeskovky

Těším se na vás! :)
3.4.2015 11:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Hunters, Apache
Přimlouvám se za ponorky, i Thunderbolt je skvělý. Výzvy se mají pokořovat :-)

23.2.2016 00:28:55 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Včera vyšel můj druhý unboxing - Eldritch Horror - viz

https://www.youtube.com/watch?v=ww9DUUhmOlI

Jen jsem s unboxingama začal, přetrhl se s nimi pytel a unboxingu je jak hub po dešti. Takže další unboxingy asi zatím plánovat nebudu, pokud nepůjde o něco mimořádného (nabízel se Labyrint zkázy a Superšpion, ale tak ty si rozbalim sám no...).

Zaměřím své úsilí na recenze. V plánu je samozřejmě také Let's Play Eldritche. :)

26.4.2016 08:46:57

podklad pro předvádění hry
Ahoj, už jsi změnil podklad z vícebarevného na jednobarevný - to je v pořádku, ale pořád je to holá stolní deska ze strukturou a hladká natolik, že odráží světla (byť rozptýleně). Určitě si pořiď jednobarevné tmavé plátno (bez jakékoli zdobící struktury) a bude to ještě lepší. Plátno ti pohltí světlo, které se ti teď na té holé stolní desce odráží, nebude tam vidět ta struktura dřeva a oko se bude soustřeďovat jen na předváděnou hru. Určitě když se mrkneš na videa "pána rozsypané rýže", tak uvidíš, že na tom plátně je to řádově lepší a přitom obyčejné černé plátno stojí jen pár korun.

26.4.2016 09:04:18

..
Za tipy díky. Každopádně já nikdy neměl vícebarevný podklad. :) To si mě pleteš s Pellym.

Podklad mám v hledáčku. Problém je i světlo, které je přímo nad stolem.. Tož to také řeším. V rámci možností.

26.4.2016 11:04:51

Sherlock nebo Mansions of Madness
Zdravím Kubrte,

pokud třeba ještě občas hledáš náměty na hru, ze které bys udělal gameplay, tak jsem proletěl tvoje hry a minimálně u čtyř z nich bych moc chtěl vidět tvé zápolení. Bohužel ani Star Wars: Rebelie (kvůli dvěma hráčům) ani Gloomhaven (kvůli spoilerům) asi pro gameplay nepřipadají v úvahu. Ale moc by mě zajímal ten Sherlock Holmes. Bohužel si myslím, že kvůli obrovskému množství textu by to asi taky moc dobře nešlo. Ale co kdybys udělal gameplay z Mansions of Madness? Určitě to spoustu místních hráčů láká a kvůli vyšší ceně a nutnosti aplikace váhají. A určitě by rádi viděli dobrý gameplay v češtině.

18.7.2017 18:02:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Sherlock x MoM
Ahoj,

Sherlocka na Lets Play moc nevidím, ale chystám se na představovací video. Je to na jedno zahrání, bylo by to plné spoilerů navíc i pro mě - hraji to ve stálé skupině.

Mansion of Madness mám určitě v plánu. Obecně ale Let's Play videa teď stojí kvůli technice. Potřebuji nový objektiv a než ho seženu, tak nejsem schopen produkovat videa ve kvalitě pro oficiální kanál Deskofobie...

Jinak dík moc za tipy! Měj se.

Kubrt

20.7.2017 07:57:10

Kubrt vs. deskovky
Díky za odpověď. Z čistě mého pohledu je to na jednu stranu dobře a na druhou docela škoda.

Dobře je to proto, že tvojí "vinou" už mám doma Robinsona, Eldritch, Mage Knight, T.I.M.E Stories (mimochodem výborná recenze) a kdybych ji sehnal, tak i Ghost Stories. Tím, že zatím není tvůj gameplay k dispozici, se alespoň částečně snižuje moje míra pokušení si hru pořídit. Aspoň bude čas pořádně vyzkoušet výše zmíněné kousky.

A škoda je to proto, že děláš výborný videa. Moc mě baví dívat se, jak dostáváš od her nakládačku ;-). Protože když hraju sólo já, pravidelně mě prakticky kterýkoliv hra strašně seřeže a takhle aspoň vidím, že v tom nejsem sám.

Tak se měj a ať se daří nejen hraní.

20.7.2017 09:02:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Dík moc za podporu! :)

Věřím, že se mé problémy s technikou brzy vyřeší.

Mám teď v programu natočit Arkham LCG, Mars: Terraformace...

Dál určitě First Martians, Mansion of Madness, Caverna atd.

20.7.2017 11:41:26

Kubrt Referent
Ahoj,

chtěl bych tady jen upozornit na můj projekt mimo Deskofobii - youtubový kanál Kubrt Referent.

Natáčím tam jednodušší věci, které jsou asi mimo všeobecný záměr Deskofobie - představení her, historická okénka, unboxingy apod.

Kanál najdete na adrese:

www.youtube.com/KubrtReferent

Samozřejmě je stále aktuální můj blog na facebooku:

www.facebook.com/KubrtvsDeskovky

Dík za podporu. :)

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

19.4.2018 19:34:32

Nový web
Abych mohl lépe kombinovat typy obsahů - točený/psaný apod., spustil jsem webové stránky:

www.kubrtvsdeskovky.cz

Jsou tam uvedena všechna moje vide z kanálu Kubrt Referent, jsou tam i nějaké nové psané články.

A také je na webu seznam her, které mám a ke kterým jsem něco natočil/napsal. Každá hra má i svou stránku. U každé uvádím své aktuální hodnocení té které hry. Možná by to mohlo být pro někoho zajímavé. :)

Dejte vědět, co vám na webu chybí a co byste tam třeba ještě uvítali. ;)

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

18.6.2018 07:00:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Startovač
Na adrese

https://www.startovac.cz/projekty/kubrt-vs-deskovky-2019/

probíhá kampaň na podporu mého kanálu neb jsem hledal způsob, jak posunuout celkově obsah trochu dál. Jde o vylepšení techniky, webu a dostupnost zahraničních her. Času víc nebude, takže formát měnit neplánuji...

Tento sociální experiment se ukázal býti úspěšným, ale stále je dost času pro ty, kteří by ještě měli zájem náš obsah (dnes už o mně i o Uně - redaktorce na webu :) ) podpořit. Vše moc děkuji. A zejména těm, kteří již projekt podpořili! Ať už finančně, nebo například sdílením nebo komentářem.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

7.10.2019 07:42:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Konec kampaně
Tak posledních pár hodin Startovače. Byla to jízda! :) Už se podařilo překonat hranici 70 000 Kč, takže se po kampani pustíme do organizování workshopu na barvení. :)

Pokud máte zájem do kampaně ještě naskočit, tak neváhejte. :) Některé zajímavé odměny jsou stále k dispozici. Rozpočet, který zbude po zajištění odměn, nákupu techniky, softwaru a podpory webu půjde do her, které pro vás budeme představovat! :)

Kampaň běží na adrese:
https://www.startovac.cz/projekty/kubrt-vs-deskovky-2019/

Děkuji!
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

31.10.2019 08:13:54

Nemesis

Ahoj Kubrte bude nějaký herní video z Nemesis :) ?

31.10.2019 08:58:06

Nemesis
Rád bych příští týden natočil dojmy. A herní video by solitérně bylo na prd, jsem domluvený s klukama z Jouobu, že bychom udělali společný gameplay video. :) Vybíráme termín. První bohužel padl kvůli nemoci . :(
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

31.10.2019 09:20:21

Nemesis

Super! Moc se těším :-)

31.10.2019 09:26:35

Podpis na Zatrolenkách
Ahoj Kubrte.
I když jsem viděl video, kde vysvětluješ svojí spolupráci s Deskofóbií, chci se zeptat, jestli tvůj podpis na Zatrolenkách jako referent či dokonce redaktor Deskofóbie je pořád ještě na místě, když máš vlastní kanál, fb stránku, web.... ?

Díky za odpověď.
Acer

29.11.2019 20:56:19 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Je to lepší?? :)
...................................................................
Odvážný dobrodruh

2.12.2019 23:32:24

Vybíráme z Bazaru

Lancaster + rozšíření The New Laws
Lancaster + rozšíření The New Laws
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas