nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kubrt vs Deskovky

Vážení přátelé deskových her, říkají mi Kubrt, jsem referent pořadu Deskofobie, a od března 2015 se v rámci tohoto pořadu pouštím do křížku s deskovými hrami. Rád bych vás tímto upozornil na facebookovou stránku, která vznikla jakožto deník mého zápolení. Pokud vás zajímá, co právě hraji (i mimo pořad), jaké hry jsou pro pořad připravovány, co je nového v zoufalém hraní (ano, je to pravda - nejsem jediný!) nebo byste chtěli pro pořadou navrhnout nějakou hru - je toto to pravé místo, kam napsat. Samozřejmě můžete dál psát i přímo na FB Deskofobie, to je pořád primární a hlavní zdroj informací o tomto pořadu.

Již jsem v rámci Deskofobie odehrál hru Pána Prstenů, nyní je čerstvě odvysílán první díl hry Robinson Crusoe (další dva se chystají). Rád bych každý měsíc alespoň jednu novou zahranou hru před kamerou (v mém případě tedy spíš za kamerou :)).

Moji stránku naleznete na:
https://www.facebook.com/KubrtvsDeskovky

Těším se na vás! :)

Upraveno autorem (porovnej)

3.4.2015 11:05:40

Solo

Mě by určitě zajímala solo hra Thunderstone (nejlépe Advance).

19.2.2016 16:09:55

:)

Blood Rage jsem již samozřejmě předobjednal. :)

Po Malých velkých galaxiíchse podívám. Možná by mi to mohl někdopůjčit. Sám je nemám.

Na Eldritch si počkám česky, bude to určitě lepší i vzhledem k atmosféře a čtení karet... Stejné to je s Warhammer: Quest. Také záleží na tom, jestli něco z toto dostanu zapůjčeno od Deskofobie na zahrání... :) Můj rozpočet již zaplakal nad výše uvedenou přednovinkou od REXíků. :D

Pathfindera mám v plánu. Teď jsem chtěl ale něco českého. Zámky na hru v jednom moc nevidím, co jsme s tím měl co d očinění, tak si to neumím moc představit. :)

Co takhle teď Cavernu, pak Pathfindera? :) A pak už možná i ten Eldritch, nebo Galaxie...

Jinak viděli jste aspoň kus Legendary? Je to takto ok? Jde to přiměřeně sledovat? Dík za info a tipy!

19.2.2016 16:07:23

Co dal

Dal jsem si na BGG filtr na hry, které lze hrát sólo a zde je nějaký můj výběr:
Na první místo řadím Malé velké galaxie - to by mě zajímalo.
Dále pak (už bez pořadí preference, resp. pořadí je podle žebříčku na BGG):
Eldritch Horror - o tom se už psalo níže ... počkáš na českou verzi?
Zámky šíleného krále Ludvíka - to jsem netušil, že lze hrát i v jednom. Ale pokud je to jen o nahrabání vítězných bodů, tak jsem proti - to mi na video přijde nudné. Ale jinak jako seznámení se hrou nemusí být špatné.
Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles – Base Set nebo Pathfinder Adventure Card Game: Wrath of the Righteous - Base Set - trochu podobné poslednímu Legendary: Villains – Marvel Deck Building Game, ale klidně později by mohlo být
Thunderstone (nebo verzi Advance) - to by mě taky celkem zajímalo
Warhammer Quest: The Adventure Card Game - taky počkáš na češtinu? Zase by to mohlo někomu usnadnit rozhodování o koupi.
Yggdrasil
Mistfall - no, to možná radši ne, ještě bych litoval, že to nemám :)

Chápu, že taky závisí na tom, co máš dostupné.

19.2.2016 15:49:39

Blood rage

Což takhle podpořit Rexíky !

19.2.2016 15:44:48

Tak co dal...

Za nový styl točení mi nikdo hlavu neutrhl, tak po skončení Legendary přemýšlím, co dál. :) Nějaké tipy?

19.2.2016 13:56:28

Legendary

Včera vyšel první díl další série: Legendary: Villains. Opustil jsem mobil a snažím se to točit lépe. Za zpětnou vazbu jak ke hře, tak ke zpracování, budu rad. Kubrt

23.1.2016 09:25:16

1. den MK

První den z Mage Knight je venku! :) Už začínám přemýšlet, co natočím dalšího...

15.10.2015 13:23:13

Mage Knight

Tak snad to splní účel.

11.10.2015 16:11:14

Mage-Knight

Tak už jsem to rozeslal po hráčích, kteréto budu učit :-) Aspoň mi ušetříš trochu práce :-)

10.10.2015 18:07:33

Další videa

Určitě! :) Píšu pravidelné aktualizace na facebooku... Řeším technické problémy. Nejdřím mi odcizili záznamové zařízení, když jsem sehnal nové, odešel mi notebook. :( Mám teď trable ze servisem (záchrana/záloha dat), ale už jsem se snad pohnul a zítra bych ho mohl konečně odnést na záruční opravu.

V druhé půlce září bych chtěl začít publikovat videa k Mage Knight. Držte palce, ať servis vyjde. :)

20.8.2015 14:21:23

Kurdt57

Budou nějaké nové videa?

20.8.2015 12:20:00

Mantra

Mantra na duchovi zustava. Schopnost zluteho je mantru umistovat... :-) Tak jsem to pochopil a stejne jsem to i nasel na netu... Az by odesel duch s mantrou, nemohl bych ji opet umistit...

edit: Tak jsem koukal jeste jednou do pravidel... Ty rikaji, ze kdyz prijde mnich o schopnost, mantra jde pryc. Tak nevim, kde jsem tamten vyklad cetl, ale hral jsem to tak vedome. Napisu tam poznamku. Dik.

30.5.2015 11:38:03

Ghost Strories - video 2/3 chybka

Dík za videa fakt super :-) Jsem se bavil.

Máš tam jednu chybku v druhém videu cca 23 minuta. Když příjde duch, který žlutému blokne schopnost, tak ta mantra jde ze hry.

30.5.2015 09:44:46

DDD

Myslím, že shořím mnohem, mnohem dřív. :)

Navíc seznam je celkem dlouhej a asi nic moc neznamená. :D

29.5.2015 11:36:09

@DDD

To bude ale na 5-6 častí, tá hra je dlhá dlhá dlhá.

29.5.2015 11:01:46

DDD

Dik moc za tip. Dam ji na seznam. :-) Snad se ji kamos jeste nezbavil...

28.5.2015 06:04:44

Kurdt57

Mám návrh na jednu hru, ktorú by som určite uvítal - Dark Darker Darkest (zombie tématika).
A díky za Ghost Stories a Settlers, videjka určite navnadili :)

27.5.2015 22:29:19

MK

Ono to nějak půjde. :) Kdybych byl v úzkých, tak se ozvu. Dík! :)

22.5.2015 15:09:32

Kurdt57

Pokud bys chtěl pomoct s tím scénářem k pravidlům u Mage Knight tak můžu krapet pomoct. Mám za sebou cca 30 sólo her a kolem 10 her ve více hráčích.

Nicméně s ohledem na minulé videa, mám dojem, že to zvládneš sám :-)

Sladit obsah s formou je vždycky největší výzva, držím palce.

22.5.2015 14:40:26

tarnow

Jo. Souhlas. Mage Knighta takto udělám. A pokud to bude mít smysl i u dalších her, tak to budu aplikovat.

Jen bych nerad, aby si někdo myslel, že to je komplexní návod a vysvětlení všech pravidel (což je to, co dělají Petr s Káčou). Takovou ambici nemám. Spíš cílím na informace nezbytné k hře ak pochopení jejich principů. Musím tedy zvážit formu... :)

22.5.2015 14:14:12

Kurdt57

Osobně jsem taky příznivce přístupu, vysvětlit minimum a učit se první hrou. Na druhou stranu je škoda, když už děláš něco, co může mít trvalou hodnotu, tak nevyužít ten prostor. U velkých her vysvětlování za pochodu znamená, že hráč to musí zkouknout celé. Pokud hráči, který chce jen odladit setup a pravidla nabídneš takovouto epizodu tak je to palec vzhůru. Vlastně jako video návody co dělá Káča na Deskofobii.

U velkých her a Mage Knight jsou velká hra, můžeš prostě udělat 30minutový 0tý díl s vysvětlením základních mechanik, kde zmíníš, jakým způsobem se hrají karty, jak fungují jednotky, kouzla, pramen, levelování postav. Stejně tak vysvětlím jak nachystat scénář, jak můžeš odkrývat mapu atd. Určitě by to stálo za zvážení. U malých her by to samozřejmě smysl nemělo, ale u těhle master pieces je to myslím trefa do černého.

22.5.2015 14:06:57

Úvod zvlášť

O tom jsem také přemýšlel a i se to vlastně snažím tak dělat. Problém je v tom, že nevysvětluji pravidla jako celek, ale spíš řeknu něco základního a zbytek říkám za běhu. Proto se snažím k tomu úvodu dát i to první kolo, na kterým to defacto vysvětluju a ukazuju.

U Mage Knighta to udělám jinak, celé to posunu dál a uvidím, jaké na to budou reakce. Mohl bych pak dělat 0té díly s úvodem a představením hry.

Dík moc za tip!

22.5.2015 13:25:47

Kurdt57

Možná by stálo za úvahu, jestli nedělat úvod do pravidel hry a setup jako samostatné video. Je to něco, co mohou využít všichni i opakovaně. A může se to k daným hrám nalinkovat jako „popis“ hry. Prostě takový návod a přežvýkání pravidel.

Videa s hraním už samozřejmě sekat do vlastních částí. Tam myslím děláš dobře co děláš :-) Mage Knight doporučuji kratší scénář (i když neukážeš všechno, co hra umí) stopáž bude i tak výživná. Ale zase je pravda že když hra vyšla tak jsem čučel na youtube taky na pár solo hre v kuse.

22.5.2015 13:18:49

EH

No, pokud vím, tak se čekalo na tiskové okno v Číně. V jednu chvíli BF upřenostnili tisk Zaklínače, Talismanu a XCOM a EH odložili a tím jedno z oken pustili. Bohužel cizojazyčné verze se tisknout třeba 2x za rok naujednou všechny - české s korejskýma apod. (když je štěstí), takže se prostě čeká na tiskové okno. I pokud by se to začalo tisknout zítra, tak než se to sem z Číny dostane, máš to dva měsíce. :( Ale třeba se to už tiskne, fakt nevím, spekuluji. Na aktuální stav by ses musel optat BF. Komunikují poslední dobou čile a určitě by napsali, jestli se to pohnulo.

22.5.2015 12:35:25

Eldritch

Sorry za lehky OT, proc myslis ze bude Eldritch CZ koncem roku? Nekde jsem zahlidnul konec minuleho roku, pak ze se to nestihlo, tak ze se to udela z jara a jaro nam pomalu konci a furt nic. Taky se na nej dost tesim!

22.5.2015 12:28:10