Kubrt vs Deskovky

Vážení přátelé deskových her, říkají mi Kubrt, jsem referent pořadu Deskofobie, a od března 2015 se v rámci tohoto pořadu pouštím do křížku s deskovými hrami. Rád bych vás tímto upozornil na facebookovou stránku, která vznikla jakožto deník mého zápolení. Pokud vás zajímá, co právě hraji (i mimo pořad), jaké hry jsou pro pořad připravovány, co je nového v zoufalém hraní (ano, je to pravda - nejsem jediný!) nebo byste chtěli pro pořadou navrhnout nějakou hru - je toto to pravé místo, kam napsat. Samozřejmě můžete dál psát i přímo na FB Deskofobie, to je pořád primární a hlavní zdroj informací o tomto pořadu.

Již jsem v rámci Deskofobie odehrál hru Pána Prstenů, nyní je čerstvě odvysílán první díl hry Robinson Crusoe (další dva se chystají). Rád bych každý měsíc alespoň jednu novou zahranou hru před kamerou (v mém případě tedy spíš za kamerou :)).

Moji stránku naleznete na:
https://www.facebook.com/KubrtvsDeskovky

Těším se na vás! :)
3.4.2015 11:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@DDD
To bude ale na 5-6 častí, tá hra je dlhá dlhá dlhá.

29.5.2015 11:01:46

DDD
Myslím, že shořím mnohem, mnohem dřív. :)

Navíc seznam je celkem dlouhej a asi nic moc neznamená. :D

29.5.2015 11:36:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Ghost Strories - video 2/3 chybka
Dík za videa fakt super :-) Jsem se bavil.

Máš tam jednu chybku v druhém videu cca 23 minuta. Když příjde duch, který žlutému blokne schopnost, tak ta mantra jde ze hry.

30.5.2015 09:44:46

Mantra
Mantra na duchovi zustava. Schopnost zluteho je mantru umistovat... :-) Tak jsem to pochopil a stejne jsem to i nasel na netu... Az by odesel duch s mantrou, nemohl bych ji opet umistit...

edit: Tak jsem koukal jeste jednou do pravidel... Ty rikaji, ze kdyz prijde mnich o schopnost, mantra jde pryc. Tak nevim, kde jsem tamten vyklad cetl, ale hral jsem to tak vedome. Napisu tam poznamku. Dik.

30.5.2015 11:38:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Kurdt57
Budou nějaké nové videa?

20.8.2015 12:20:00

Další videa
Určitě! :) Píšu pravidelné aktualizace na facebooku... Řeším technické problémy. Nejdřím mi odcizili záznamové zařízení, když jsem sehnal nové, odešel mi notebook. :( Mám teď trable ze servisem (záchrana/záloha dat), ale už jsem se snad pohnul a zítra bych ho mohl konečně odnést na záruční opravu.

V druhé půlce září bych chtěl začít publikovat videa k Mage Knight. Držte palce, ať servis vyjde. :)

20.8.2015 14:21:23

Mage-Knight
Tak už jsem to rozeslal po hráčích, kteréto budu učit :-) Aspoň mi ušetříš trochu práce :-)

10.10.2015 18:07:33

Mage Knight
Tak snad to splní účel.

11.10.2015 16:11:14

1. den MK
První den z Mage Knight je venku! :) Už začínám přemýšlet, co natočím dalšího...

15.10.2015 13:23:13

Legendary
Včera vyšel první díl další série: Legendary: Villains. Opustil jsem mobil a snažím se to točit lépe. Za zpětnou vazbu jak ke hře, tak ke zpracování, budu rad. Kubrt

23.1.2016 09:25:16

Tak co dal...
Za nový styl točení mi nikdo hlavu neutrhl, tak po skončení Legendary přemýšlím, co dál. :) Nějaké tipy?

19.2.2016 13:56:28

Blood rage
Což takhle podpořit Rexíky !

19.2.2016 15:44:48

Co dal
Dal jsem si na BGG filtr na hry, které lze hrát sólo a zde je nějaký můj výběr:
Na první místo řadím Malé velké galaxie - to by mě zajímalo.
Dále pak (už bez pořadí preference, resp. pořadí je podle žebříčku na BGG):
Eldritch Horror - o tom se už psalo níže ... počkáš na českou verzi?
Zámky šíleného krále Ludvíka - to jsem netušil, že lze hrát i v jednom. Ale pokud je to jen o nahrabání vítězných bodů, tak jsem proti - to mi na video přijde nudné. Ale jinak jako seznámení se hrou nemusí být špatné.
Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles – Base Set nebo Pathfinder Adventure Card Game: Wrath of the Righteous - Base Set - trochu podobné poslednímu Legendary: Villains – Marvel Deck Building Game, ale klidně později by mohlo být
Thunderstone (nebo verzi Advance) - to by mě taky celkem zajímalo
Warhammer Quest: The Adventure Card Game - taky počkáš na češtinu? Zase by to mohlo někomu usnadnit rozhodování o koupi.
Yggdrasil
Mistfall - no, to možná radši ne, ještě bych litoval, že to nemám :)

Chápu, že taky závisí na tom, co máš dostupné.

19.2.2016 15:49:39

:)
Blood Rage jsem již samozřejmě předobjednal. :)

Po Malých velkých galaxiíchse podívám. Možná by mi to mohl někdopůjčit. Sám je nemám.

Na Eldritch si počkám česky, bude to určitě lepší i vzhledem k atmosféře a čtení karet... Stejné to je s Warhammer: Quest. Také záleží na tom, jestli něco z toto dostanu zapůjčeno od Deskofobie na zahrání... :) Můj rozpočet již zaplakal nad výše uvedenou přednovinkou od REXíků. :D

Pathfindera mám v plánu. Teď jsem chtěl ale něco českého. Zámky na hru v jednom moc nevidím, co jsme s tím měl co d očinění, tak si to neumím moc představit. :)

Co takhle teď Cavernu, pak Pathfindera? :) A pak už možná i ten Eldritch, nebo Galaxie...

Jinak viděli jste aspoň kus Legendary? Je to takto ok? Jde to přiměřeně sledovat? Dík za info a tipy!

19.2.2016 16:07:23

Solo
Mě by určitě zajímala solo hra Thunderstone (nejlépe Advance).

19.2.2016 16:09:55

Al

Eldritch Horror?
Co nevidět by měl vyjít v češtině ...

Nerefreshnul jsem si stránku a už bylo zmíněno.

19.2.2016 16:45:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Thunderstone
Bohužel nemám a ani neznám nikoho na půjčení... :( Ale jednou jsem ji hrál a nějak zvlášť mě to nenadchlo.

19.2.2016 19:02:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt
Ale jo, Caverna může být. Hrál jsem ji dvakrát sólo a moc mě to nenadchlo, proto jsem ji ani nenavrhoval. Ale na video by mohla být vděčná.

U těch Galaxií uvidíš, aby to nebyla na sólo hru blbost (podobně jako ty Zámky).

Legendary jsem viděl celé. Sledovat to jde v pohodě, celkový dojem je lepší. Občas jen nebylo moc vidět, které karty hraješ/máš na ruce, ale bylo to v mezích.
Naopak, když jsi dřív přejížděl nad hrou mobilem (třeba u Mage Knightu), tak sice třeba byla šance, že člověk líp uvidí ty karty na ruce, ale stejně si pamatuju, že když jsem k tomu psal poznámky na DŽ, tak jsem se několikrát snažil video zastavit ve správný moment, abych si to mohl přečíst a byl to celkem boj, abych trefil správný a nerozmazaný okamžik :) Takže takto je to asi stejně lepší.
Jinak moc neporadím - focení, natáčení videa, úprava videa nebo obrázků - to jsou věci, které jdou úplně mimo mě :)

19.2.2016 20:57:52

čo ďalej...
Tak ja by som rád videl Eldritch Horror, alebo Warhammer Quest ACG keďže premýšľam nad kúpou jednej z nich.
Malé velké galaxie by tiež potešili. :)

19.2.2016 21:25:20

IN

Co treba?
The Hunters
Thunderbolt: Apache Leader
Magic Realm

To jsou vyzvy!! ;-)

19.2.2016 22:24:29

Hunters, Apache
To jsou výzvy! A i vím o někom, kdo minimálně Apache má. :)

Duirine, dík za odezvu! Zamýšlíme se nad tím, jak tomu pomoci.

Jinak zopakuji, Eldritch bude a Warhammer Quest ACG také. :)

20.2.2016 07:25:15

IN

A nebo jeste
Dalsi co me napadlo je
Merchant of Venus
Nektera z COIN her GMT ;-)

20.2.2016 15:10:26

co dál...andor
Koukám že máš Kubrte ve sbírce Andor (který je navíc v češtině) a dost jsem o něm uvažoval, že bych to špílnul se synkem. Vím že je to trochu kontroverzní hra, moc se neproslavila, o to víc by mě zajímal objektivní názor.

DF myslím Andor nikdy nerecenzovala, nebo si nějak nepamatuju.....

21.2.2016 10:53:27

Apache
Tohle bych rád viděl :D

21.2.2016 11:41:46

Andor
S Andorem je problém, že je tam X scénářů, které na sebe navazují a navíc je to typ hry, že vlastně po prvním úspěchu už víš, jak to dohrát. Je to vlastně takový puzzle... Pravidla se postupně přidávají v prvních několika scénářích a ani ta hra nemá kompletní rulebook...

Navíc zrovna první scénář je po uvědomnění si důsledku jednoho pravidla až směšně triviální.

Zapřemýšlím spíše nad recenzí...

21.2.2016 12:08:30

Vybíráme z Bazaru

Temné znamení
Temné znamení
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas