Kterou hru pro sólo hraní?

Zdar všem,

kterou hru byste ze zkušenosti doporučili pro sólo hraní? Rozmýšlím se mezi: Temné znamení, Settlers a Malé velké galaxie.

Díky moc!
5.9.2018 14:12:42

Moji favoriti
Temne znameni me moc nechytlo, male velke galaxie jsou OK, ale taktez nic moc pro me, settlery jsem nehral.

Moji favorite pro solo hru:
Terraforming Mars
Friday
Onirim
One Deck Dungeon
Palm Island
Roll player
Pandemic
Baseball Highlights

5.9.2018 14:16:12

LOTR
U mne vítězí Pán prstenů: Karetní hra.

Defakto se jako sólo dá hrát jakákoli kooperativní hra (snad s výjimkou Space Alert, pokud nejsi extrémně rychlý), ale ztrácí se ta zábava.

Pak jsou hry, které mají mod pro 1 hráče (Settlers, Mars, Galaxie atd.), ale většinou to taky není tak zábavné, jako hra ve více hráčích.
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

5.9.2018 14:38:39

LOTR mi
absolutně nesedl a šlo asi o mé největší zklamání vůbec. Přišlo mi, že je to všechno pekelně o náhodě a jde jen o otáčení karet a čekání na zázrak. Navíc téma je sice úžasné, ale vůbec jsem do toho nemohl dostat a jen jsem počítal, koukal na symboly a doufal :)

5.9.2018 14:56:52

Temné znamení
Temné znamení je moje sólo srdcovka a s rozšířeními se neohraje.
Malé velké galaxie mají sólo mód který je dobrý, ale ve více lidech je to rozhodně zábavnější díky tomu, že soupeři můžou zasahovat do tvého tahu. Setlery jsem ještě nehrál.

5.9.2018 15:01:56

Z těch tří
Settlers nevím. TZ a Galaxie jsem hrál. Oboje se hrálo dobře sólo, ale s TZ si víc a déle vyhraješ myslím. Chtělo by to určitě dokoupit nějaká rozšíření.
Pokud by tě zajímalo téma blízké TZ, hra cca 30-45 min., super rychlý setup, tak mrkni na Cards of Cthulhu.

5.9.2018 15:09:53

.
Agricola
Caverna
Viticulture
Clans of caledonia
Lewis&Clarke

5.9.2018 16:16:56

...
Scythe
Zombicide

5.9.2018 16:27:39

Scythe
O tom jsem přemýšlel, ale netuším, jak kvalitně je tam udělaný sólo mód.

5.9.2018 16:59:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Zkouším ..
XCOM, ale zatím mi to přijde pro jednoho dost náročný.

5.9.2018 17:13:44

XCOM mám
náročné ano, ale pecka :D

5.9.2018 17:28:05

....
ghost stories ..... a z tvého výběru, to znamení. Ale hrát sám je pruda ....ne?

5.9.2018 17:31:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Solo hra
Malé velké galaxie - neznám, ani moc nelákají

Pokud ti přijde Pán prstenů LCG náhodný (mimochodem po prvních 3 hrách jsem mu tu dal 1 hvězdu, ale teď mu dám klidně plné hodnocení, ta hra se musí trochu naučit), tak bych za sebe nedoporučil ani jednu z dalších her:

Temné znamení: náhodné házení kostek, kde sice máš nějaké možnosti na přehoz kostek nebo ponechání hodnoty na později, ale ani to ti nedá pocit, že máš hru pod kontrolou. Téma z toho není cítit vůbec, klidně to mohli navléknout na cokoli jiného.

Settleři: i ve více lidech bych tuto hru hodnotil jako průměrnou, ale v jednom hráči o ničem. Hraješ jen na skóre (protože "soupeře" porazíš vždycky) a pokud ti v prvních dvou kolech nepřijdou produkční karty, je jasné, že tvoje skóre bude tak o 20-30 bodů menší než když produkční karty přijdou.

V sólo hře vyzkoušeno:
Caverna: hra pouze na skóre a stále se stejným nastavením, náhoda nulová, možností dost, ale po pár hrách asi začneš hrát dost stejně


Scythe: hra proti virtuálnímu hráči s nastavitelnou obtížností. Je z toho poznat, že si s tím někdo opravdu vyhrál. Velký krok dopředu v sólo hraní. ALE: celou dobu tě bude mrzet, že tak úžasnou hru nemůžeš hrát s více hráči, protože ten zážitek je ještě mnohem lepší.


Pandemic: pro mě správná míra náhody, neuvěřitelná znovuhratelnost, nahráno určitě přes 100 her.

Eldritch horror: dlouhá, náhodná, tematická, nejlépe hratelná za 4 postavy (za 2 dost těžká), těžší na ohlídání efektů ze všech karet. Znovuhratelnost dobrá.

Fallout: dlouhá, náhodná, ale neuvěřitelně příběhová. Hraje se na dosažení určitého počtu bodů, ale na konci je ti většinou jedno, jestli vyhraješ nebo ne, protože zážitek je to hraní. Mám odehráno asi 8 her a nevadí mi hrát stejný scénář víckrát. Po nějaké době se asi ohraje.

5.9.2018 19:44:56

...

Divim se, ze nepadlo this war of mine. Za me top hra na solo. Z tebou vybranych bych nesel asi do niceho.

5.9.2018 19:56:36

K bacilovi
Já bych se, ackermane, pokud tě ta hra zajímá, od TZ na základě bacilova porovnání s Pánem prstenů odradit nenechal. Důvod je ten, že na Lotra mám podobný názor jako ty, zatímco TZ bylo po mnoho let jednou z mých top her a taky ji považuji za silně tématickou a atmosférickou.

5.9.2018 20:17:28

Mage Knight
Jedna z nejlepších sólo her je Mage Knight, ale je opravdu náročná (na pravidla i samotné hraní). Výhodou je, že jen tak neomrzí a člověk u toho má pocit, že hraje plnohodnotnou hru a ne jenom nějaký solo-odvar hry pro více hráčů.

5.9.2018 21:19:12

Level 7 [Escape]

tu mám vyzkoušenou ale opět ve více hráčích je to větší zábava. A co vyzkoušet hry přímo pro solo hraní, teď jsem si koupil RAF: The Battle of Britain 1940 ale ještě jsem neměl čas se na to podívat a co vím tak je ještě dobrá Flying Colors (opět pouze z doslechu, nemám vyzkoušeno).

Další solo hry které bych rád někdy testnul (uvádím pro inspiraci):
Space infantry
Warfighter
Phantom leader

6.9.2018 07:31:48

This war of mine
Naprosto skvělá hra na sólo

6.9.2018 08:26:55

Totalpan + 1
Presne tak. Zozen si hru, ktora je priamo na solo hranie.
Z vymenovanych multiplayer hier This War of Mine ok, ale najprv si hru radsej vyskusaj. LoTR Card game ok, ale niektore scenare su s jednou rukou pritazke a tiez by si mal vediet, ci ta bavi skladanie balikov.
Ja z multiplayer hier hravam najcastejsie solo Spirit Island, ale ta sa tazko zhana (reprint ale urcite este bude).

Inak, tak ako vravi Totalpan, skus si spravit prieskum hier cisto pre jedneho hraca. Ja mam doma Comancheriu a Nemos War. V eurohrach, ktore sa daju hrat solo, podla mna zalubenie nenajdes, lebo su skor o tom, kolko bodov nahras a pod. Jedine solo tohto druhu, co ma bavilo viac nez tri hry, je Mars Teraformace.

Edit: este dodam, ze kamarat mi spominal solo Anachrony s vybornym botom.Viac o tom teda neviem, ale pri prilezitosti vydania tejto hry v cestine na to mozes asi pozriet.

6.9.2018 08:51:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Gloomhaven, Space Hulk card game
divim se, že tu nepadly tyto dvě hry.
Jako píběhovou hru za sebe doporučuji Gloomhaven, kde se hraje za dvě postavy, ale koukal jsem, že někdo to hraje i za jednu.
Pokud bys rád něco ze Sci-fi tak Space Hulk death angel the card game, který se tu poměrně často objevuje na bazaru je také velice dobře hratelný v jednom hráči (občas je to v jednom lepší jak ve více lidech :))

6.9.2018 09:26:41 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Je pravda že space hulk má výrazně vyšší winrate když to hraješ sám :)

6.9.2018 11:11:33

Automa Factory
Cokoliv se sólo módem od Automa Factory = Scythe, Viticulture, Gaia Project, Charterstone.
Druhá edice Nemo's War je dělaná jako solo s dodanou coop variantou.
Gaia Project jsem nehrál, ale ostatní můžu doporučit z vlastní zkušenosti...

6.9.2018 11:34:48

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas