Které hry jsou dlouhé na přípravu?

Přiznávám, že trpělivost není jedna z mých silných stránek a občas mě nemile zaskočí, že před hrou samotnou je potřeba jistých zdlouhavých příprav aby se všechno dostalo přesně na své místo. Samozřejmě se tomu snažím předcházet oddělením herního materiálu do separátních pytlíků/boxů/sáčků aby to nebylo pomýchané, ale v některých případech toto roztřízení po konci hry stejně nepomáhá a docela mi to bere radost ze hry. Samozřejmě chápu, že mnou preferovaný model Carcassonne u mnohých her není možný. Vychytralé řešení vidím v tom, že to nechám nachystat někoho jiného, ale bohužel v mnoha případech to vyjde stejně na mě. :-) V recenzích často nebývá tento faktor vůbec zmíněn a já bych se tomuto vyhnul stejně rád jako kostkám nebo hraní přesahujícím 60 minut - s děckama je to totiž ještě na dýl :-) Varuje tedy mě a případně i ostatní tady a nedoporučujte ty hry, které mají nesmyslně dlouhou přípravnou fázi, abych si je snad nechtěl zbytečně pořídit :-) Díky
18.6.2018 11:30:51

Anachrony

Jo a zapomněl jsem teda na anachrony, to je taky dobrý peklo :)

4.4.2019 23:35:58

ruy

war of the ring

..uplne prva hra vyzerala asi tak, ze sme pol hodinu triedili cca 200 figurok
..a dalsiu pol hodinu umiestnovali rozne pocty z roznych frakcii na rozne miesta BN a mape, pricom sme zistili ze asi 3 frakcie boli vytriedene naprd
:)
..nakoniec ked bola hra pripravena sme vytriedene frakcie rozdelili do sackov a odlozili
:)

5.4.2019 21:24:39

dik za reakce
Asi ne vsichni pochopili, na co se v iniciacni otazce tohto tematu ptam. Je mi putna, jestli samotna hra patri (podle vas) mezi nejlepsi hry na svete a zverejnenim seznamu, ktery jsem vyzobal jinde (sam z nej mam doma 3 deskovky) jsem vam slapl na kuri oko. Zajima me pouze subjektivne excesivni delka pripravy hry. To je vse.

7.4.2019 10:06:25

@Artcore
Proč by to měl někdo brát jako šlápnutí na kuří oko. Může to být také tak, že co je pro tebe excesivní, tak pro jiného je neexcesivní :).

7.4.2019 16:53:22

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven lví chřtán
Gloomhaven lví chřtán
Akt. cena: 40 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas