Kooperativní rodinná

Ahoj, poradíte kooperativní hru od cca 10 let? Máme Zakázanou poušť - ještě jsme tedy nehrály, Krycí jména. Zombie kids Evoluce mě vůbec nezaujala. Máme už docela zásobu rodinných her, ale nějak mi u většiny chybí ta kooperace.
Díky
2.10.2020 19:10:15 | Upraveno autorem (porovnej)

AmS

coop
Ahoj,
zkus mrknout třeba na Plyšovou hlídku...

2.10.2020 20:00:35

katerina.jih
Na kooperatívne hranie s deťmi viem osobne odporučiť Záchranáři: Boj s ohněm.

2.10.2020 20:02:21

HP boj o Bradavice
Zatím jsem se s holkama dostal do šestého ročníku a na jejich straně spokojenost.

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

2.10.2020 22:50:13

Hrdinové bez záruky

nebo pokud nevadí telefon, tak třeba Kronika Zločinu.
Pandemic
Marvel Champions: The Card Game
heroes of tenefyr

14.10.2020 19:28:05

Další tipy?

vybírám nějakej dárek k vánocům pro rodinku, nějaká lehká, zábavná a ideálně kooperační deskovka, může to být i lehce party, ale zase né něco jako activity/party alias.

Něco v duchu hrdinů bez záruky, kde jsou pravidla pro všechny vysvětlený za minutu a už se může hrát.

Nemáte nějaký tip? Zvažuju Letter Jam (ten je tedy coop) , "Jedním slovem" nebo "co to čmáráš".

17.10.2020 14:03:34

snadná
Jedním slovem je super
pěkná především pro děti je Zombie Kidz

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

17.10.2020 15:04:34

Zachranari
Pro hraní se synkem pecka...

17.10.2020 16:29:59

A zase ti Záchranáři
Musím říct, že ta hra má dobrou atmosféru a napětí. Rád si ji zahraju, i když mám spíš rád složitější hry. Jen se teda je potřeba připravit na možnost prohry, nám se to stávalo poměrně často :)

19.10.2020 11:30:41

...
Zakázanou poušť si určitě zahrajte. Když jsem ji měl ještě ve sbírce, byla to jedna z prvních her, kterou jsem vždy hrál s úplnými začátečníky nebo na seznámení s novou herní skupinou.

A připojuji se k doporučení Záchranářů. V obou hrách se dá navíc celkem jednoduše nastavit obtížnost, takže pokud vás nezaskočí neskutečná smůla, máte solidní šanci hru vyhrát.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

19.10.2020 11:36:10

Za mě
Záchranáři
Zombicide - Černý mor
Pandemic

19.10.2020 13:39:06

Něco dalšího?
nemáte někdo další návrhy? kritéria: nějaká jednoduchá, zábavná a ideálně kooperační deskovka, může to být i lehce party, ale nic jako activity

3.11.2020 18:53:50

PetrR
jednoduchá, zábavná a ideálně kooperační deskovka, může to být i lehce party...

Hrdinové bez záruky
Escape: The Curse of the Temple

3.11.2020 19:43:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Mini koop
Krycí jména Duet, The fuse, The game, The mind, Hanabi, Letter jam

3.11.2020 19:56:01

Jako pro dospělý, tak i pro dětí
Menara

3.11.2020 20:08:25

Dvě doporučení
Odysea: Společně k deváté planetě,
protože je to hodně zábavné, kooperativní a nesmí se komunikovat - u kooperativky celkem zajímavé. A funguje to. Porazíte hru a nebo o na vás. Dá se opravdu udělat napínavá atmosféra. A když je tam někdo opravdu důsledný na dodržení pravidel, tak to může být výzva jako hrom. A když jsou hroma, bývají blesky. Atmosféra může vyvolat pnutí. Takže opatrně. Ale není to náročné na vysvětlení pravidel.

Vítejte ve svém vysněném domově,
protože je to až pro 10, 30 nebo klidně 100 lidí. Není to konfliktní a je to velmi rychlé. Je to nenáročné na vysvětlení a jen jsou třeba opatřit tužky. Ale je to moc zábavné. Dá se vychytat taktika, ale záleží, co padne za karty.

3.11.2020 20:25:31 | Upraveno autorem (porovnej)

jedna taková nenáročná...
Ďábelský profesor a Citadela času

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.11.2020 20:39:57

BB

Podobné jako Mysterium

Ahoj,
byla jsem adminem odkázána zde, jako do nejpravděpodobnějšího vlákna, kde najdu odpověď. Proto se omlouvám, že píšu do cizího vlákna vlastní dotaz.

Hledám hru, který by byla podobná Mysteriu. Her máme hodně, ale zatím je to první, která nás láká pořád stejně a hrajeme ji poměrně často celá rodina. Vyhovuje nám, že nehrajeme proti sobě. Dále nejsou dospělí zvýhodněni oproti třeba šestiletému. Jde totiž o různé vnímání vizuálních nápověd. Nic netřeba číst, netřeba počítat ani pamatovat a přitom má hra stále novou a novou variabilitu. Spolupráce je a nemusí být, ale komunikace a komentáře jsou zásadní pro zábavnost. Hra není infantilní, a proto baví dospělé stejně jako větší i menší děcka. Je i poměrně dobře ilustrovaná, ale směrodatná je hratelnost. Kdokoliv přijde na návštěvu může se okamžitě přidat, žádné vysvětlování netřeba ani cvičné hry. Atmosféra uvolněná.

Znáte, prosím, něco podobného? (rozšíření máme)

16.11.2020 12:48:37

BB
Přehazuji svůj post z diskuse u Mystéria, tak jak jsem jej původně napsal. Teď ale vidím trochu přesnější popis o co jde, tak asi stejně moc nepomůžu. Ale zdůrazním Hanabi a možná Onirim (jestli jsem to nezkomolil), Ubongo – to šlo dětem skvěle.

Jestli to chápu dobře, tak vlastně hledáš úplně jinou hru – podobnost spočívá v jednoduchých pravidlech a kooperaci při hraní, nikoli v tématu (dedetektivní, deduktivní hra – Paranormální detektivové třeba) či mechanismu (asociace na základě ilustrací – jako Dixit).
V takovém případě by mohly zaujmout libovolné kooperativní hry. Nicméně třeba ty příběhové nebudou mít asi až takovou opakovatelnost hraní (Mice and Mystics, Plyšová hlídka). Mrkni ještě na Ďábelský profesor a Citadela času (Blackfire). Možná Hanabi - jednoduché koop, karetka. Docela pěkná, primitivně jednoduchá a přitom pro děti líbivá je "Kostkovárna" – Dice forge (Blackfire), ale ta už je soutěživá.
Popřípadě, pokud se mýlím, tak myslím Lady Alice (Albi) by mohla ještě naplnit detektivní téma pro děti a s dětmi.

17.11.2020 17:56:56 | Upraveno autorem (porovnej)

BB

Peca

Máš pravdu, teď když jsi to řekl, tak ano, vůbec to nemusí být detektivní či deduktivní hra. Jde mi právě o tu hratelnost, nekonečnost opakování, ne moc složitá pravidla, která si budou pamatovat všichni včetně děcek a zároveň a to je rovněž podstatné - dospělí se u toho nebudou nudit, ale budou to hrát stejně rádi jako děcka. Tudíž nic infantilního a primitivního.
Nejsou špatné třeba Královské rošády. Jen to po čase není tak zábavné a dospělí lépe taktizují, tudíž jsou ve výhodě a to není žádoucí.

Na tu Citadelu času jsem se již dívala, to je tu ve vlákně už zmíněno. Na Plyšovou hlídku taky. Na všechno, co nabízíš se taky podívám a prostuduji :-) To víš, „zima se blíží“...respektive Vánoce :-)

17.11.2020 19:01:44

BB

Takže vlastně nepotřebuješ ani nutně kooperativní?

Teď má na youtube planeta her nové video na doporučené rodinné hry na Vánoce, tak možná se tam dle inspirovat.

Pokud zvládáte hrát kooperativní hru aniž by měl někdo potřebu to celé řídit (tedy nechat hrát dítě, i když vidítě, že nevybere nejlepší tah), tak třeba se lze kouknout na Zakázanou poušť, Pandemic, Hrdinové bez záruky, The fuse, Kitchen Rush (je sice pouze AJ/NJ, ale při samožném hraní je tam nula textu - jen 3x mezi koly a to může obstarat jeden hráč)

Z nekooperativních možná nějakou s větším podílem náhody? Push your luck hry jako Port Royal/Kvedlalové z Kvedlinburku můžou být vhodné.

17.11.2020 21:44:20

BB

Houp

Nutně nemusí být kooperativní, stačí, když to bude všichni proti hře. Hlavně ať to není proti sobě.

19.11.2020 16:31:40

Vybíráme z Bazaru

Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Akt. cena: 55 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas