kooperativní hry

Máme doma nějak moc strategických, budovatelských her. Chtělo by to malou změnu. Podle popisu mě zaujaly kooperativní hry. "Znalci" by mi mohli poradit, kterou koupit tak, aby obsahem a hlavně náročností zaujala 9ti a 12ti leté děti. Dííík
10.3.2010 20:41:42

Pandemic
Podle mě Pandemic.. je to velice jednoduché a hravé..

10.3.2010 20:43:57

PJ

Forgotten Island
Takový rodinný Pandemic od stejného autora, který by asi děti zaujal více. Bohužel se ještě neprodává. Jinak Pandemic je bezesporu výborná hra.

Nejvíce se mi líbí Ghost Stories, ale pro děti to rozhodně není, spíše pro teenagery. Jak tematikou, tak náročností.

10.3.2010 20:50:15

jednoznacne pandemic
vobec nevahaj,urcite nebudes lutovat a je kompletne v cz.

10.3.2010 21:08:40

ghost strories
se mi fakt líbíli , ale stejně tak jako ostatní kooperčky se to můžu zvrhnou v solitera (navíc ne uplně šťastně napsané pravidla). Bych klidně začal klasikou jako je Fantoma staré Prahy. Hodně jednoduche, komunikace nutná a ještě to může bavit i toho dospělého, který hraje za fantoma.

10.3.2010 21:51:03

Shadows over Camelot, Lord of the Rings
Děti určitě budou vděčné za prostředí rytířských výprav a mechanismy hry taky nejsou moc složité. Je pravda, že asi budete muset hrát s dětmi bez zrádce, takže ta hra nebude taková dobrá, ale i jako kooperativka je fajn. Problém by mohl být s angličtinou.
Dalším adeptem je Lord of the Rings, to taky asi děti budou znát, protože filmy už určitě viděly jako pohádku. Mechanismy taky velmi jednoduchá a přitom velmi pěkná hra. Textů je na kartách minimum (aspoň se děti naučí pár nových slovíček) a události jsou viditelné všem, tak může překládat někdo z dospěláků.
Trocha Space Alertu by taky možná neuškodila, ale možná je to trochu brzy. I když, kdo ví.
A Pandemic je taky jednoduchý, ale ty dříve zmíněné jsou lepší. Nakonec ještě připravovaný kousek, který je Pandemicu hodně podobný, ale z fantasy settingu, je Defenders of the Realm.

10.3.2010 22:49:04

Doplnění
Ten první odstavec byl o Shadows over Camelot. Nějak se mi tam ztratil název...

10.3.2010 22:50:41

Kadaver
Jestli u Defenders nechaji tu desku tak, jak se objevila na geeku, tak u me to ma stopku. Ty barevny kola jsou naprostej humac:)

11.3.2010 09:54:51

pandemic
Ja bych take doporučil Pandemic. Je to v češtině, má to neotřelé téma a je to poměrně jednoduché. Cenově myslím taky přijatelné. A hlavně u nás je to jedna z nejoblíbenějších her, jakmile to někam přinesu tak se to líbí nejvíc a chtěj to všichni hrát.

11.3.2010 10:06:49

fantastát
a co fantastát? tam je taky kooperativní varianta. to by mohlo být fajn.

11.3.2010 10:08:42

aneken
celkově ta grafika defenders je dost hnusná :(
long live comic sans :(

11.3.2010 10:14:21

Defenders
Ten Comic sans a tu desku snad nemyslí vážně, Larry Elmore už asi nemá peníze, že se propůjčil něčemu takovému :)

11.3.2010 10:24:20

Grafika
No ona i ta grafika tech karet je totalni hnus. Vazne nechapu, jak dnes muze nekdo vydavat tohle, graficky je to 20 let zpatky a ani tehdy by to nebyl zadnej hit...

11.3.2010 10:33:43

aneken
Když může Chvaatil ;)

11.3.2010 13:21:54

Sydo
Musim se priznat, ze tady tohle mi prijde jeste horsi, u TTA mi horsi grafika nevadi, protoze tam v zasade atmosferu nepotrebuju:). To at si klidne kresli ti kockodani ocasem ci jak to bylo:) U fantasy hry ji ocekavam a kdyz vidim tohle, tak nejak ztracim zajem... Skoda, jinak to nevypada az tak nezajimave...

11.3.2010 13:28:12

Defenders of the Realm
mě taky ta grafika udivila (nejhorší jsou asi ty nečitelné karty), ale utěšil jsem se tím, že to je jen prototyp nebo snad ne?

11.3.2010 15:23:41

Defenders of the Realm
Designově opravdu hnusná hra, což teda ve FREDu pěkně zadrbali, protože z ilustrací Larryho Elmora mohli vytřískat fakt krásnou hru. Ale domnívám se, že dětem to moc vadit nebude :-)
to Beholder: No, on to právě prototyp s velkou pravděpodobností není, na BGG o tom vydavatel mluvil jako o výsledné podobě hry.

11.3.2010 16:22:48

pandemic
Volba je jasná. Je to česky, od 10ti let, cena přijatelná... Jen ještě vymyslet záminku:-)

11.3.2010 23:21:32

Vybíráme z Bazaru

Safari Bar - Další šelmy na tahu
Safari Bar - Další šelmy na tahu
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas