Kooperativní dvojkovka?

Ahoj :)

Poradíte mi prosím nějakou kooperativní hru, která je zábavná i ve 2 hráčích?

Ne nic úplně triviálního, ale na druhou stranu ani nic, co má úplně ultra složitá pravidla a její hraní trvá 5 hodin. Ale to není podmínkou. :)

 

Žánrově ideálně fantasy, sci-fi nebo třeba něco s přírodními a zvířecími motivy.

 

Děkuji za rady!

7.9.2021 20:46:55

Lví chřtán

7.9.2021 20:50:48

Pravidla jsou jednoduší ale zkus mrknout na #Liška podšitá: Duet 

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

7.9.2021 22:13:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Liška mě taky napadla, jako oddychovka by šel i #Krycí jména – Duet. Pokud něco složitějšího, pak jsou v žánru asi klasikami #Pán prstenů: Karetní hra, #Arkham Horror: The Card Game. Obě dělané pro 1-2 hráče.

Na vysloveně kampaňové hraní pak #7th Continent, The nebo pokračování #7th Citadel, The. Samozřejmě zmiňovaný #Gloomhaven: Lví chřtán anebo přímo velký #Gloomhaven / #Frosthaven - ale taky leda jako kampaň. Mezi tyhle by asi šel zařadit i #Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords - Base Set (taky kampaňovka, i když pravidlově i komponentově značně jednodušší).

Česky se chystá #Konec věků (Aeon's End), vyšel #Harry Potter: Boj o Bradavice (spíš rodinná a lehčí) - ani s jednou nemám osobní zkušenost, takže nevím, jaké jsou ve dvou (to ale povětšinou ani s těmi výše, jen vím, že splňují zadání :D).

Dále pak namátkou #Sentinels of the Multiverse, #Warhammer Quest: dobrodružná karetní hra, #Shadowrun: Crossfire… 

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

7.9.2021 22:27:52

za sebe bych doporucil #Detektiv: Po stopách zločinu  případně moc krásnou kooperativku #Duchové ostrova 

7.9.2021 23:30:37

Temne znameni

 

Marvel champions

8.9.2021 10:35:06

No me prijde ze tech kooperativnich her je mrte, takze temer cokoliv kooporativniho s dostatecne dobrym hodnocenim. 

Asi by to chtelo pozadavek trochu vic konkretizovat (mala, velka, karty, figurky, cena,..?).

8.9.2021 10:48:42

jkb

Zkus #Zakázaná poušť 

Jednoduchá pravidlově, ale na občasný zahrání super.

8.9.2021 11:07:26

kkaarr má pravdu. Nevím proč jsem v původní otázce nějak viděl ještě “karetní”, takže jsem primárně šel po karetnějších okooperativkách pro dva. Pokud to není zásadní kritérium, tak určitě i zmiňovaní Duchové ostrova, případně třeba i klasika Pandemic (třeba osobně už nějakou dobu zvažuju pořízení #Pandemic Legacy: Rok 1 na hraní ve dvou).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.9.2021 11:42:33

Pokud sci-fi , co něco z Legendary Encounters? #Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game nebo #Legendary Encounters: A Firefly Deck Building Game ?

Pravidlově easy, dá se to odložit a po čase snadno oživit, ve dvou v pohodě, hezky tématické.

@Kew dole zmínil #Konec věků . Já s tím zkušenost ve dvou mám, a taky je to dobré. Výhodou je, že se nemíchají balíčky, ale zase je to trošku víc heavy a je tam více obsluhy oproti Legendary hrám.

8.9.2021 17:15:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky moc všem, určitě něco vyberu. :))

8.9.2021 20:18:24

karetni The Game, Zakazany Ostrov, Hrdinove bez zaruky, pokud by nakonec hledals i neco opravdu velkeho, tak pan prstenu putovani po stredozemi, tainted grail, kolonie ve dvou uplne akorat

@Kew kde se da poridit ten pandemic legacy? ceskou verzi jsem v obchodech nenasel uz ani na slovensku a dotisk pry nebude

8.9.2021 21:13:39

@PetrR Aha, tak to jsem ho asi prokaučoval :D Je pravda, že něco o nedostupnosti už jsem někde zachytil, ale neřešil jsem, protože bylo co jiného hrát. Tak holt ho mít už asi nebudu… :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.9.2021 21:31:51

Vybíráme z Bazaru

One Deck Dungeon
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas