Kompetitivní RPG

Jelikož se na nás blíží Kickstarter nové Euthie, která mě při testování hodně nadchla, tak bych se chtěl zeptat, jestli znáte hry podobného typu..:)

Moje preference:
+ Kompetitivnost
+ Dlouhá herní doba
+ Vylepšování postavy
+- Pokud by to šlo, tak aby ten příběh se dal odehrát na jeden zátah
- Prosím ne plnou kooperaci

Napadá mě ještě Mage Knight, ale rád bych objevil i jiné kousky..:)

Díky za tipy!
18.1.2020 12:57:30

jediny co znám
Je Runebound, ale pro mě tyhle kompetetivni RPG nefungujou, takže mě jako žánr míji.
___
redaktor Deskofobie

18.1.2020 13:08:44

Starší kousek
Proroctví. Ale už je na něm ten věk znát. Moderní deskovka vypadá jinak.

18.1.2020 13:27:20

BGG
Našel jsem podobnou diskusi na BGG.

https://boardgamegeek.com/thread/809714/competitive-dungeoncrawlerrpg-boardgame

A pak mě ještě napadá připravovaná hra
Waste Knights (Second Edition) - i když to nebude vyloženě kompetetivní. Je tam solo i kooperace a kompetetivně půjdou hrát jen nějaké scénáře (zatím se přesně neví kolik jich bude).

18.1.2020 13:41:39

AmS

kompetitive
Co třeba Arcadia Quest? Euthii se to sice nepodobá, ale jinak bych řekl, že to preference víceméně splňuje.

18.1.2020 15:10:54

Jasná volba
Rozhodně doporučuji třetí edici Runeboundu. Novou Euthii jsem nehrál, ale první jsem měl, ale poté, co jsem si pořídil a párkrát zahrál třetí Runebound, jsem Euthii ihned prodal, protože najednou mi připadala jako pouhý polotovar.

18.1.2020 15:26:40

.
Díky za tipy, podívám se na ně.

Já jsem starou Euthii nehrál, ale ta nové je velmi detailně propracovaná.

18.1.2020 22:58:09

WOW
Tvoje kritéria splňuje World of Warcraft. V týmech 2 nebo 3 lidí proti sobě. Hezké levelování postavy a sbírání předmětů. Nevýhodou jsou delší prodlevy mezi tahy jednotlivých stran.
Pak ještě existuje odlehčená varianta World of Wacraft adventures.
Ještě mě napadá Proroctví a Talisman.

20.1.2020 10:44:26

figurková strategická hra
Ahoj, chci se zeptat jestli byste někdo doporučil deskovku s hezkými postavičkami, hratelně něco na princip Lords of Hellas ale s tím, aby k ní šly sehnat rozšíření.

předem díky

mějte se fajn

20.1.2020 11:50:53

Janko72
War of the Rings (pokud nevadí angličtina, případně si můžeš vytisknout české karty)

20.1.2020 12:16:53

tip

Runebound či Arcadia Quest
hlavně ta Arcadia nás moc bavila a je docela rychlá a hooodně zábavná.
Runebound byl sice dobrý, ale ne úplně PVP, ale tak nějak si tam každý hrál svoje spíš a člověk moc nadšeně nesledoval tahy protihráčů jako u Arcadie :) (Runebound je spíš takový lepší talisman :)

21.1.2020 01:10:12

Rpg

Za mě je trošku otázka, co je vlastně schováno pod tím rpg a nakolik to má být fantasy.

Jestli to splňuje mage knight, tak by za mě mohl i nemesis :)

A pak mám drobné očekávání od tohoto https://www.kickstarter.com/projects/destinies/time-of-legends-destinies/description

24.1.2020 23:59:36

Vybíráme z Bazaru

Cuba Libre
Cuba Libre
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas