Joe
Joe - avatar

Knihy a/alebo zdroje o spolocenskych hrach

Zdravíčko,

dajú sa zohnať nejaké knihy o spoločenský hrách? Také, ktoré by opisovali aj nejakú históriu, trochu teórie okolo, vývoj, načrtnutie najvýraznejších mechaník a podobne?

Sú vôbec nejaké lokálne, alebo len zahraničné?


J.
26.11.2009 16:50:55

Kniha
Miloš Zapletal - Velká kniha deskových her
Parádní počtení.

26.11.2009 19:32:08

Další
Oxford History of Board Games ... trochu starší (1992), ale komplexní, přesně to co píšeš - historie, vývoj, teorie, mechaniky. Nevím ale, jestli se u nás dá sehnat (asi ne).

Ad Richmond - asi už vím, co si dám pod stromeček :)

26.11.2009 23:53:30

Jo a zapomněl jsem
autorem je David Parlett.

Jinak v zahraničí se toho dá dost najít, převážně ale z historie (na Amazonu mají docela dost knih s tematikou společenských her)

26.11.2009 23:56:26

literatura
Pokud hledáš něco aktuálního (ne dvacet let starého Zapletala) a k tomu v češtině/slovenštině, budeš mít problém. Doporučuji spíš vyhledat bakalářské práce s touto tematikou - je jich hodně, dají se sehnat a o problematice toho řeknou rozhodně víc než internet :) (mám pocit - nepodložený, a tudíž možná mlžím - jak mě kdosi upozorňoval na to, že bakalářku o deskovkách napsal i Vlaaďa Chvátil a že stojí za přečtení. Teda za předpokladu, že ji skutečně napsal a že můj zdroj nekecal :))

27.11.2009 00:05:41

Borghal
Pokud nemáš Zapletala, tak taky doporučuju. Ovšem za předpokladu, že ti něco říkají abstraktní hry. Ono je to fakt 20 let staré, takže tam Agricoly ani Arkhamy nečekej. Za to miliardy variant šachů, dámy, mankalových her, ale i dnes zcela neznámých her s povedenými mechanismy. Vše s precizně strukturovanými pravidly a historickými souvislostmi.

Naše jsem si tam pár her, které jsem si vyrobil a byly skutečně zábavné. Třeba takové Hupo složitelné do velikosti kreditky jsem hrával na vojně ve službě na bráně kasáren. Je originální v tom, že ukazuješ soupeři, kterým kamenem musí pohnout, ale neurčuješ směr.

27.11.2009 07:25:02

Deskové hry
Zajímavý web s pravidly her - http://www.deskovehry.info/

27.11.2009 19:43:11

Vybíráme z Bazaru

Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas