Karetní hry

Ač nejsem žádný příznivec karetních her (možná proto, že jsem jednu dobu fest hrál Magic a Jyhad), v poslední době mě některé z nich velmi zaujaly, konkrétně Anima a War for Edadh. Animu jsme hrál s rbx a mile mě překvapila (až na nejasná pravidla). O War for Edadh zatím čtu jen to nejlepší a asi si ji objednám. Máte v rukávu také nějaké méně známé karetní trumfy? Nezajímá mě Blue Moon, Dobyvatelé, Esians a Dominion - možná proto jsem donedávna karetky opomíjel - jde mi o nějaké méně známé kousky, které by mě mohly zaujmout.
22.3.2009 09:32:18

sydo
Do nedávna jsem karetky také opomíjel,ale začal jsem po nich koukat k vůli krásným obrázkům tak dlouho, až jsem něco koupit.Esians byly první(kromě žolíků) a pak ,Dobyvatelé a Řím, i když to nejsou jen karty.Na to ,že mne karetní hry moc nebraly ,tak dnes je to naopak.Mne zatím nejvíce zaujaly karetky "A Game of Thrones LCG" k vůli zajímavému systému hry.Nádherný tutorial je na (http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/agotlcg/tutorial/player.html) .Protože bohužel nejsem angličtinář ,tak čekám na překlad od "vasekre" doufám že nekecá a pravidla i karty přeloží.Tobě by to ale vadit nemělo tak se mrkni.Jsem zvědav na tvé postřehy a názor.

22.3.2009 12:28:00

LCG
na tyhle hry jsem koukal, ale popravdě mi to přišlo jako jen o něco menší vysavač peněz než klasické CCG. Každý měsíc nová expanze... Myslel jsem spíš jednorázové karetky.

22.3.2009 12:35:21

War for Edadh
Zmínil ses tady o této karetce ,že je moc chválená.Máš nějaké bližší informace?Koukal jsem na BGG a obrázky jsou úchvatné.Bohužel moc toho nepřečtu,takže způsob hry mi není jasný.Víš něco podrobnějšího?

22.3.2009 12:40:53

War
co jsem četl, tak to má zajímavý způsob boje - pomocí vlastností jednotek a karet. Čím silnější karta, tím víc bodů tě stojí. Bodů máš na začátku 50 a musíš s nimi dobře hospodařit. Zranění naopak začíná na nule z druhé strany počítadla, tzn. čím víc jsi zraněn, tím méně bodů ti zbývá. Každá z karet poráží pár nižších, prohrává s pár vyššími a některé vyšší může i porazit - to symbolizuje přecenění úderu atd. Celkově to vypadá fakt zajímavě a pokud to sem půjde dovézt, zkusím to.

Btw. teď jsem koukal na hru Dungeoneer a vypadá to skvěle.

22.3.2009 13:21:35

War
No ,tak způsob boje vypadá opravdu zajímavě a ty body ,to je dost dobré.Koukal jsem na ofic. stránky hry a dost se mi to líbilo.

22.3.2009 13:40:10

rbx

Herocard
Ma tu ruzne serie a Orc Wars vypadaji dost zajimave.

22.3.2009 14:00:29

Orc Wars
Hmm, koukám na to a celkem se mi to zamlouvá.

22.3.2009 14:11:57

rbx

Sydo
uplne cumim, co udela hodinka s Anima :-)

22.3.2009 14:13:05

njn
když mě se to fakt hrozně líbilo :) a ten Dungeoneer vypadá taky moc hezky, akorát ty rozšíření mají bílé okraje :x

22.3.2009 14:25:12

Orc Wars
Ted jsme je nekam posilali, dotycny sem chodi tusim, tak treba poreferuje. Jinak vic by vedel Cauly, ten je ma taky;)

22.3.2009 14:29:15

rbx

Sydo
bud v klidu.:-) ja doted zadnou karetku nehral, jen jsem porad cumel do pravidel ceskych Dobyvatelu vesmiru aniz bych neco chapal. A nikdy jsem nedostal chut si to zahrat. A ta Anima me nadchla stejne jako tebe. BTW: mam na iPhone super aplikaci na hazeni jakymkoli druhem kostek ;-) To pro priste :-)

22.3.2009 14:30:41

Vybíráme z Bazaru

Scythe Titáni nebes
Scythe Titáni nebes
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas