Jsou falešné i české verze her?

Člověk občas zaslechne, že se někde prodává falešná verze hry nebo nějaká laciná kopie, respektive, že je někde na zahraničních e-shopech a tím pádem jde o hry v původním jazyce. Tak mě napadlo, jestli někdy existoval podobný problém s falešnými kopiemi českých překladů? Nebo jsou takové hry vždycky bezpečně originál? Já jen, že někdy mi rozdíly v cenách českých e-shopů přijdou enormní. Díky.
20.6.2018 22:14:14

arrion
ne pokud nepočítaš falešné krycí jména z číny.

ale marže obchodu je cca 50% ceny tak to vytvaří docela prostor pro rúzné ceny v obchodech.

21.6.2018 07:36:55

...marže obchodu je cca 50% ceny...
Tak to je huste!

21.6.2018 09:30:03

Funny
50% jsi vzal kde? :-D
To je opravdu hodně mimo a ani ti, kteří prodávají hry za doporučené ceny se tomu ani vzdáleně neblíží...

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

21.6.2018 09:32:29

fake
fakeovat hry, ktore sa predavaju na desiatky a tie uspesne na stovky... urcite nie.

21.6.2018 10:07:40

Artcore
Nejsem ekonom, ale takové malé okénko tu udělám - ono to totiž není nic nestandardního. Však teď je to hezky vidět u Albi. Např. Lorenzo il Magnifico začínal jako novinka někde u 1000,- teď je za 449,- a myslím si, že to neprodávají pod výrobní cenou ;)

V obchodech se pracuje s marží i mnohem vyšší (to je třeba značková mikina s kapucí, která se koupí velkoobchodně za X, prodává se na začátku za 10X - to máš navýšení 900% a hrubou marži 90% nu a za tu cenu si to pár lidí koupí.. ale pak se spoléhá na to, že když dáš slevu 50% (při 5X to je stále 400% navýšení a 80% hrubá marže) tak to vyprodáš, protože "za ty prachy je to přeci super")

Ceny se nepočítají, ceny se stanovují. Pak už je to jen nabídka / poptávka / konkurence / a hlavně koncový zákazník, který je / není ochoten zaplatit podle něj odpovídající cenu. Marže a zisk je to, co živí obchodníka ( a z čeho on pak živí své zaměstnance :p ) a ani deskovky nejsou charita.. :)

(edit: kdybych to spočítal špatně (což se stát může) tak zrovna ta daná mikina byl nákup 7€, prodej 69,99€ a výprodej za 34,99..)

21.6.2018 10:12:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Re Lorenzo
U toho Albi je drobná diskrepance, je to zároveň distributor a zároveň koncový prodejce, když budeme předpokládat, že to vyprodávají za náklady za cca 500,- znamená to marři cca 25% pro výrobce a 25% pro prodejce...



Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

21.6.2018 10:21:20

Artcore, Noob
Tohle je hrozně zavádějící. Vypadá to, že si "značka" mastí kapsu, ale je potřeba vzít v úvahu celé to "soukolí" od produkce, přes prodejce až po spotřebitele. Obchodník musí v první řadě zaplatit zaměstnance, prostory, energie, daně... Za zaměstnance se platí nemalé "výpalné" v podobě sociálního a zdravotního pojištění, zaměstnanec také musí zaplatit daň z příjmu a všichni zúčastnění potřebují živit rodinu, zajistit bydlení...
Zákazník chce (musí mít) 2 roky záruku (a že se to může pokazit, nebo se najde nějaká vada), chce to hned (ochodník to musí držet na skladě) a dopravu okamžitě (to taky něco stojí)... Nemluvě o tom, kolik krabic se více či méně poničí na cestě a zákazník nechce omlácené krabice...
Takže když pak na krabici v prodeji za 1000 Kč obchodník "trhne" 250 Kč, tak takových krabic musí prodat kolik? Na každého zaměstnance zhruba 200 ks + další nemalé množství na zamáznutí provozních nákladů a další na svůj vlastní příjem + daně...

21.6.2018 11:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ceny
Tohle se opakuje pořád dokola... A vždy se to zvrhne v podobně zvrhlou debatu. Nicméně ne, nemyslím si, že by český trh měl problém s falešnými kopiemi, na to je příliš malý. Pokud by už někomu stálo za to vyrábět fake deskovku pro ČR, bude tlouct Dostihy a sázky a nám to může být jedno.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

21.6.2018 11:52:16

Díky.
Jsem rád, že to nakonec dospělo zpátky k původnímu dotazu. Tak nějak jsem tušil, že na malým rybníku se švindly nevyplatí. A nikterak jsem si nechtěl stěžovat na ceny her, spíš nerozumím obchodu a bylo mi divné, že ty nejdivnější eshopy mají vždycky nejmenší ceny.

21.6.2018 12:29:00

"nestandardni" slevy
Tak ono to může suviset s tím, že daný obchod v té položce nemá obrat a chce jí zrušit ze stavu. Tak zbytek kusů prodá za nákupku či dokonce pod cenou, aby se toho zbavil...
Mě tak napadá...

21.6.2018 12:34:27

Vybíráme z Bazaru

Kartografové + 2 minirozšíření a promo
Kartografové + 2 minirozšíření a promo
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas