Sara

Jambo nebo Dominion - pro dva

Caute nedokazu se rozhodnout, kterou z tehle dvou her koupit pro hrani ve dvou (prednostne). Ani jednu neznam, ale doma mam karetni osadniky a ty me dost nenadchli (naproti tomu jsou skvely Kralovsky rosady nebo Carcass).Poradite mi? Dik. Sara
23.3.2010 23:03:31

Dominion
Osobně bych doporučil Dominion. Jednak se dá hrát i ve více lidech a jednak díky variabilitě karet může být každá partie jiná. A až se vám trochu ohraje, bude tu v češtině rozšíření Intriky a můžete pokračovat.

Pro Jambo české rozšíření nebude. Sice se mi ta hra celkem líbí, ale oproti Dominionu mi přijde přeci jen málo košatá, dovoluje méně strategií a jsi víc odkázána na náhodný chod karet do ruky.

24.3.2010 06:46:35

sara
mám obě hry a raději ve dvou sáhnu po dominionu. Nemmůžu říct, že jsem z jamba absolutně nadšen...asi se stotožním s husákovým celkem rád. A dominion má oproti jambu neskonalé výhody. Které ti již husak popsal. Snad jedině, že dominion je dvakrát dražší... Pokuk budete hrát opravdu jenom ve dvou. Raději asi zvaž třeba řím.

24.3.2010 08:12:13

DD

Jambo v. Dom
Vlastnim obe hry a obe tak na stridacku hrajem, jak je na co zrovna chut. Kazdopadne Jambu hodne pomohla obe rozsireni (nema cenu kupovat pouze jedno, kdyz tak to chce mit obe), protoze zvysila varibilitu hry a je tam vice strategie. Bez nich jsme davali jednoznacne prednost Dominionu. Kazdopadne myslim ze rozsireni pro Dominion z nej taky delaji zase troska jinou a lepsi hru. Jako Dominion je univerzalnejsi v tom ze se da hrat ve vice hracich, Jambo je mnohem skladnejsi a cenove priznivejsi.

24.3.2010 09:26:47

zalezi, s kym hrajes
Ja osobne mam velice rad Jambo i Dominion.
Dominion radeji hraju ve 3, Jambo je pouze pro 2. Protoze Dominion se nesetkal s velkou oblibou u me manzelky (prilis mechanicke, malo tematicke, neprilis velky vliv nahody), vitezi u nas Jambo, ktere je o neco tematictejsi a ma mozna trochu vetsi vliv nahody (ale porad prevlada dovednost nad nahodou). Obe hry maji hodne spolecnych principu se sberatelskymi karetnimi hrami.
Jambo vyhrava take jako hra na cesty - je mnohem skladnejsi a putuje s nami na temer kazdou dovolenou. Jak jiz zminoval Husak, rozsireni pro Jambo nevyjdou cesky, coz je treba take zvazit pri koupi. Nas hra bavila dlouho i bez rozsireni, ale s rozsirenim je to zajimavejsi.

24.3.2010 10:29:44

Určitě Dominion
Doporučuji Dominion, protože jak psal husak je každá partie jiná a navíc jde vymýšlet pořád jiná strategie. Jambo jsme měli taky, ale byla to taková nuda, že jsme to museli po pár hrách prodat. Dominionu mám nahráno dost přes 50 partii, přítel určitě dost přes 200 partii a pořád ještě neomrzel.

24.3.2010 10:41:38

Jambo
Pomer cena/vykon je u teto hry velmi dobry, mam ji hodne rad a zena taky. Naproti tomu do Dominionu, ktery mam velice rad, bys musela investovat 1600, jelikoz zaklad mi prijde neprilis interaktivni, hraju zasadne s Intrikama (vyjdou cesky zakratko) a s par kartama ze Seasidu (to je uz volitelne, v zakladu a Intrikach je uz karet dost). U zakladu navic relativne brzy ziskas prehled o tom, ktere karty maji cenu a jak hrat a ackoliv je 25 druhu kingdom karet, jsou tam nektere, ktere vyuzijes zridka a naopak nektere, bez kterych nevyhrajes (Kaple na zacatku či Vesnice a Trh prakticky kdykoliv jsou no brainers;). Od urcite urovne je to pak taky hodne o tom, jak karty dojdou, respektive jestli na konci dostanes dvakrat po sobe jen sedm zlataku a souper osm a koupi provincie.Ke hre je treba dovednost, ale nahoda tam hraje slusnou roli, zvlast u vyrovnanych hracu. Mozna je to ale jen muj nazor;)

24.3.2010 11:25:48

Jambo vs. Dominon
For Sara: Jen nevím, proč trváš na těchto dvou hrách? Obecně se tu na nějakém vlákně diskutovalo o hrách čistě pro dva a bylo tam dost názorů, tipů a rad.
Pokud jsi se rozhodla výlučně pro tyto dvě hry, tak mám doma jen JAMBO. Zrovinka jsem ho dohrál se 7 letou dcerou a baví ji to. Hraju to i dalšími potomky, takže nás tato hra baví. Dominion neznám a tak nemohu posoudit jaká tato hra je.

Dobrýhc her pro dva hráče je spoustu. Podle mne je také potřeba brát na zřetel kdo bude tvým "sparingem". Zda ho tyto hry budou také bavit a zda chceš hry ČISTĚ pro dva hráče, což JAMBO je a nebo TAKÉ pro dva hráče. Což je zase dominion. Skoro každá hra se dá hrát ve dvou. Ne však u každé hry, která se dá ve dvou hráčích hrát, je dostatek zábavy, vyrovnanost hry aj.

28.3.2010 12:24:51

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Zelená horda
Zombicide: Zelená horda
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas