Jakou hru z námětem Pána Prstenu?

Mám rád hry s fantasy námětem(WoW,BatleLore,AoMythology...) Chtěl bych něco z Pána Prstenu. Nemusí to být zrovna ta nejsložitější a taky by měla být jazykově přístupná(může být v AJ, ale aby tam nebylo v AJ moc složitých karet). Mám raději figurky než žetony.Co by jste mi pro začátek doporučili?
mám 11 let. Děkuji
9.12.2009 16:16:49

balduin
Nejsem v tomhle expert, ale dle mého soudu se nenech ukecat na war of the ring.

9.12.2009 18:56:03

balduin
Taky nejsem zrovna zkušený co do LotR her, ale co vím, tak War of the Ring i Middle-earth quest jsou opravdu hodně složité a dost náročné na angličtinu. (Na druhou stranu War of the ring obsahuje kupu figurek :))

Jednoduchá a jazykově nenáročná je myslím LotR: The Confrontation Deluxe (ta trocha angličtiny co tam je se dá naučit)

9.12.2009 20:09:47

hra
Taky si myslím, že by to měla být jedna z her LotR ale bohužel ani jednu nemám, tak nemohu poradit.

9.12.2009 20:18:58

LotR
A co ty kooperačka od Knizii? Nehrál jsem to, ale Knizia v hrách textem nijak neplýtvá a prý to není špatná hra, ba naopak.

9.12.2009 20:52:45

Balduin
Já taky doporučuji LotR Confrontation deluxe. Tuto hru vlastním, ale pozor je to hra pouze pro dva hráče, s angličtinou není problém, je tam pouze minimum textu, navíc si tu můžeš stáhnout a vytisknout pěkně zhotovené štítky s překladem karet, většinou jedna dvě krátké věty a těch karet je jen několik. Teď ke hře samotné, je to tak trochu mix dámy, maršála a špiona a karetky se středním podílem náhody, kdy musíš odhadovat reakci a taktiku protihráče (hraje se skrytě, to je ta podobnost na maršála a špiona). Přesto že Knizia dělá poměrně abstraktí hry, tak z této atmosféra Pána prstenů přímo sálá a to taky díky poměrně (dle mého soudu) pěkným ilustracím, navozujícím spíše atmosféru knižní, než filmovou. Toť asi vše co mě teď napadá.

9.12.2009 21:40:24

LotR
Pokud chceš hru pro dva, tak se taky přidávám k doporučení Lord of the Rings Confrontations Deluxe Edition. Moc pěkná hra, ale otázka je, nakolik jako 11-ti letý rozumíš popisu Joudy. Já bych to popsal jednodušeji jako takové šachy, kde ale nevíš, kterou figurkou proti Tobě protivník táhne, protože je ta informace skrytá. Souboje probíhají tak, že oba hráči zvolí skrytě kartu a pak ji současně vyloží. Karty mohou být útočné, kdy se jejich síla sečte se silou postavy a kdo má větší sílu, vyhrává. Nebo mohou být speciální, kdy se provede text, který je na té kartě uveden. Každá postava má navíc svou speciální schopnost, která může hru dost ovlivnit. Příběhově dost abstraktní, příběh v tom moc nehledej, ale zpracování velmi pohledné.
Další návrh, který pro Tebe mám, je na hru pro více hráčů (2-5 hráčů). Je to již tady zmiňovaný Lord of the Rings od Reinera Knizii (nikdy nevím, jak se tenhle chlap skloňuje :-) ). Jedná se o kooperativní hru (hráči hrajou spolu proti hře), kde každý hráč ovládá hobity putující s Prstenem k Hoře osudu. Hra je rozdělena na několik částí, které odpovídají významným místům z putování hobitů (Kraj, Roklinka, Morie, Lorien, Helmův žleb, Odulina nora a Mordor). V každé části se dějí specifické události z knihy (Morie - Promluv příteli a vstup, Hlídač ve vodě, apod.) a pro dokončení každé části je potřeba hrát karty se správnými symboly (boj, cestování, skrývání, přátelství). Hra probíhá v jednotlivých tazích hráčů, kdy si nejprve hráč otočí náhodnou kartičku, co se stalo a potom hraje karty z ruky. Karty ve většině případů neobsahují text a jen podle symbolů na těchto kartách se v příběhu posunuje vaše skupina dále. Příběhově je to trochu abstraktnější, ale dá se za tím s trochou fantazie i představit opravdový příběh. Zpracování hracích desek jednotlivých částí je nádherné (ilustrace Johna Howa), ale žetony mají takové dost dětské animace - tohle mohli dotáhnout dále, ale není to nějaká zásadní chyba. Co se týče anglického textu, tak je jen na pár speciálních kartách velmi jednoduchý text. Další textová informace jsou události jednotlivých částí putování, kde se píše, co musí skupinka udělat, aby se stalo něco dobrého nebo nestalo něco zlého. Tento text občas bývá trochu delší, ale náročnost není vysoká. Problém možná bude s tím, že asi není český překlad pravidel, tak bys je musel nějak přelouskat, ale taky to není nic dlouhého a náročného. Případně pokud jsi od Ostravy, tak se klidně můžeme domluvit, že by sis přišel s námi někdy zahrát a já bych Ti to vysvětlil.

10.12.2009 11:52:53

LotR Confrontations
jenom bych rád upozornil, že u Confrontations je Knizia taky spoluautorem :)

10.12.2009 12:01:18

Děkuji za odpovědi
Tak jsme se s taťkou dívali na vaše tipy a nejvíce se nám líbí ta kooperativní hra.Zdá se nám že tam je víc ten příběh než v tom confrontacion.A kooperativní hru máme zatím jen jednu-Camelot.
Našli jsme i pravidla v AJ a Ruštině a snad by to nějak šlo.Dá se ale ta hra ještě vůbec sehnat? Žádný internetový obchod ve kterém nakupujeme ji totiž nemá. Nespěchám na to, jen si vybírám dárek na únorové narozeniny :D

10.12.2009 14:34:38

DD

Planetaher
Na planetaher.cz ji maji minimalne vedenou v katalogu. Sice ji nemaji skladem, ale aneken urcite bude vedet jestli jsou ji schopni jeste sehnat :o).

10.12.2009 15:24:47

Vybíráme z Bazaru

Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas