Sípal

Jakou hru pro děti i dospělé?

Zdravím, marně se snažím najít nějakou hru, která bude splňovat dost různých požadavků tak to zkouším tady. Situace je taková: dcerka (6 let) si oblíbila Agricolu, ale i když se ji snažíme držet u rodinné verze, trvá na tom, že budem hrát plnou verzi. To ale bohužel ještě nezvládne uřídit, v kartách začne mít zmatek a pak ji to nebaví. Tak mě napadlo, že by mohla existovat nějaká jiná hra, která nebude úplně tupá, ale zas ne překombinovaná. Měla by se dát odehrát do hodiny, delší partie s děckama moc nejdou. Pokud možno ne moc textu, radši ani moc škodění, možná přímo i nějaká kooperativní a měla by ideálně bavit i rodiče. A měla by hezky vypadat, zvířátka v Agricole jsou určitě velké plus. Zkusil jsem s ní ještě Vysoké napětí a Tikal, ale to už je moc abstraktní, to ji nezaujalo. Puerto Rico před ní radši ještě schovávám ;-). Každopádně díky za rady, pokud se na to vůbec dá něco poradit.
4.8.2009 10:51:32

Sípal
Co takhle Carcassone, Pilíře Země, Vikingové, Doba kamenná, Poštovní kurýr??
Všechno to jsou relativně jednoduché rodinné hry, bez složitých pravidel a hezky vypadající. Tohle jen pár takových co mě zrovna napadají, další by se určitě našly,kdybych zalovil více v paměti :-)

Pokud jde o kooperativku, tak bych asi doporučil Pandemic.

4.8.2009 11:06:32

carcassone
Carcassone bylo taky první co mě napadlo. Staví města, cesta, má tam fajné panáčky.

4.8.2009 11:08:43

Možná mrknout na Stíny nad Kamelotem
Lze hrát i bez zrádce a pak je to čistě kooperativní a úžasně vypadající hra. Komplet česká pravidla lze stáhnout z těchto stránek a případně i komplet počeštěné karty (díky Krenovi), je na nich přeji jen trochu anglického textu.

BTW hra se jmenuje Shadows over Camelot (Stíny jsou jen neoficiálně počeštěný název, takže v profilu hry není)...

4.8.2009 11:08:45

Tipy
Emerald (hodně levná, určitě se s dětmi dá) nebo třeba karetní Coloretto či deskové verze Zooloreto.

4.8.2009 11:08:48

má li to
dobře vypadat tak ta Doba kamená určitě nezklame.

4.8.2009 11:12:35

Pandemic
...co třeba Pandemic...rychlá hra...stupně obtížnosti..kooperativní...jednoduchá

4.8.2009 11:12:41

to Sípal
No ty jsi na palici ne? Pokud tvůj potomek není zázračné dítě, tak v 6 letech hrát s dítětem Vysoké napětí, Tikal, Agricolu. Všechny hry, které jsi jmenoval jsou čisté strategie a víc jak na hodinu, takže pro děti úplně mimózní. Problém je, že už jsi děti do těchhle her zapojil. Povím ti jednu mou zkušenost (mám 3 děti - nyní 8, 11 a 14). Jakmile jsem dítě zapojil do nějaké hry, která byla pro něho ještě příliš složitá, tak bylo otrávené a jakmile jsem poté chtěl s ním někdy hrát hru jednodušší, tak bylo taky otrávené - protože nebude přece hrát hru pro mimina, když už hrálo, byť neúspěšně a otrávené, nějakou složitější strategii. S dětským myšlením je třeba mít zkušenosti. Teď už vím, že musím být do určitého věku dítěte důsledný a trvat na tom, že hra ještě není pro něho a tím víc se na ni těší až si to někdy zahraje. Maximálně když ho to chvilku baví hraje jakoby se mnou. samozřejmě, že to nevydrží celou hru a jde si třeba kreslit nebo stavět z lega a pak se nakonec přijde zeptat jestli jsme teda vyhráli. To jsou mé perné zkušenosti z let minulých, protože teď už jsou moje děti schopny hrát prakticky jakoukoliv hru a nastává opačný extrém, že už je nebaví se učit pořád nějaké nové složité strategické hry a frčí u nás Ligreto, Šikimiky, UNO nebo Bang, byť jsou mne moje děti schopny porážet v Le Havru, Tikalu nebo Vysokém napětí.

4.8.2009 11:22:06

Labyrinth
...určitě doporučuji, pro děti ideální hra...taktéž rychlá, velmi jednoduchá...pro mě hezky zpracovaná

4.8.2009 11:29:33

ad můj přispěvek
Jo a ještě jsem zapomněl na Ubongo, které u nás taky celkem frčí. A Ubongo bys taky mohl dát se svým potomkem. Je to ale natolik specifická hra, že někdo je z ní nadšený a někoho zase nebaví vůbec.

4.8.2009 11:32:04

hoj
este spomedzi kooperativnych hier by si mohol pozriet po Red November, sice som to este nehral, ale videl som partiu a bavili sa! a ked tvoja dcerka zvladla agricolu, tak toto urcite(: alebo trocha z ineho sudka- Loopin' Louie (: ked sme mali prednedavnom rodinnu navstevu, vystriedali sa pri nej aj detska a dospelaci :P

4.8.2009 11:41:31

Pokud vím,
tak děti bez problémů zvládají Tsuro a umějí být obzvlášť zákeřné...

4.8.2009 12:02:50

To Sipal
Mno sestra pritelkyne ma taky 6 let a hrozne ji bavi Ticket To Ride Europe. Je to jednoduche, vypada to hezky a hra netrva dlouho ....

4.8.2009 12:30:33

Sípal

Dík
K tomu Pandemicu, live jsem to neviděl ale podle fotek se mi to zdá takové nehezké. Mě by to bylo fuk, ale nevím co by na to řekly děti (mmch, geniální jsou po mně ;-) ). Tikal i Vysoké napětí jsem zkusil z nouze, a se zjednodušenými pravidly, a stejně jsme to zase hned zabalili. Carcassonne jsem úplně zapomněl, to jsme hrávali a už ji to nebaví, Pilíře máme ale to jsem se neodvážil, přijde mi to taky moc složité. Doba kamenná vypadá jako dobrá volba, o té jsem dokonce i přemýšlel, na ostatní návrhy se podívám. Každopádně díky za tipy.

4.8.2009 12:46:11

Sipal
To Zooloretto by se ji libit mohlo, ma to peknou grafiku, jsou tam zviratka a hra neni spatna;) A Ticket neni taky spatna volba.

4.8.2009 14:39:55

Ligretto - je tam dynamika a není problém dítěti pomáhat tím, že budeš jemně brzdit své reakce.
Carcassonne: Lovci a sběrači - v základní verzi mi přijde zábavnější než modré bez rozšíření.
karetní Labyrinth - rychlovka a pěkné obrázky.
Halali - pokud už je zvyklá přemýšlet trošku strategicky.

Jinak potvrzuji Křenův poznatek ohledně rychlého (a dlouhodobého) otrávení, pokud dítě zkusí a nezvládne hru. Asi jsem to taky přepískl, protože hry se mnou hraje zejména 14-letá dcera a dalším (8 a 10) se do her moc nechce. Snad to postupně napravím. Mea culpa...

4.8.2009 14:44:08

ubongo
ja jsem zkousel 10-leta dvojcata s Ubongem Duell a davali mi docela zabrat.
Hra se dokonce natolik ujala, ze jsem posleze do dotycne rodiny Ubonga Duell muset dokoupit jeste tri.

4.8.2009 18:09:17

Vybíráme z Bazaru

Splendor
Splendor
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas