Jakou hru kolem 2k si poridit

Caute,je mi trochu trapne, ze znova zakladam podobnou diskuzi, ale nemuzu si pomoct.Mam k dispozici neco pres 2k (chci vratit jeste nerozbalenou Age of Mythology - myslim, ze by se mi na ni spis prasilo - a stornovat u pritelkyne koupi Warcrafta) a hledam nejakou opravdu "velkou" hru. Jakou by jste mi doporucili? Starcraft vypada velmi zajimave, ale bohuzel ma jednu vadu, ze neni fantasy a kostky si taky nezahazu, Descent by v uvahu snad pripadal (ev. WoW, ale nejsem si jisty, jestli je RPG opravdu dobra volba pro 2 hrace, sice nas obcas bude az 5, ale preci jen hlavne jsme 2), Battle lore se mi nepozdava (pro dva hrace uz mam MtG, prace s barvenim figurek mne vylozene desi), Warcraft (s rozsirenim je z nej uz taky "velka" hra za cca 2k) nezni taky spatne, ale zase trpi tim, ze nema ... hezke figurky :). Obecne mi jde o to, at to neni az prilis slozite, potrebuji to totiz jen na prilezitostne hrani,libil by se mi stredni podil nahody treba ve forme kostek a aby to bylo fantasy. Nakonec treba zjistim, ze AoM je ideal,ale chci si byt jisty co nejvice :). Jeste jednou se omlouvam ze znovuotvirani stejneho tematu, ale deskove hry nechci sbirat, ale spis hrat, coz znamena, ze mit doma 10 deskovek je pro mne zbytecne (max. 5 je ideal). Muzete jeste jednou rozpoutat debatu na toto tema pls? Diky za reakce
11.2.2009 11:57:54

To all
Hehe, jak to ted po sobe ctu, jsem fakt rypak vymyslny, jak by rekla nebozka babicka, ale preci jen ... kdyz uz vybiram tak dlouho, chci mit z toho pocit jako 5ti lete dite o Vanocich, ne byt po tydnu zklamany jako z Agricoly (coz znamena, ze hledam spis americky model hry nez evropsky). Zadal jsem to zapeklite, ale verim, ze mi tu poradite ...

11.2.2009 12:00:53

hry
Pokud se ti chce čekat do března, doporučuji Age of Conan, já osobně se na něj třesu už teď. Jinak Starcraft je další z mých favoritů, absenci kostek bych neviděl jako problém, jen pokud ti nevyhovuje scifi. Další tip by mohl být Runebound a pokud jste dva, tak je skvělá War of the Ring, ale ten je složitější.

11.2.2009 12:09:14

rbx

Runebound s rozsirenimi
je to nenarocne, ma to hezke figurky i karticky a muzes si k tomu dokoupit dnes uz ctyri velka rozsireni, ktera ti kompletne zmeni hraci plan. Volil bych Runebound + Frozen Wastes, nebo Runebound + Sands of Al-Kalim. Ale pokud nevadi Tvemu protihraci hrat za vic postav zaroven, tak jednoznacne Descent. To je tak z her, ktere znam ja.

11.2.2009 12:11:06

War of The Ring
mas -li pres dva litry, neni co resit:-)

11.2.2009 12:36:21

Moje trocha do mlynice :-)
Ten Runebound, co radí rbx, není špatný nápad, jen mne u něj vadí doba hraní a taková rozvláčnost (hrál jsem párkát). Já se teď teším na World of Warcraft: The Adventure Game, která by měla být hodně podobná Runeboundu, ale výrazně svižnější (ale nehrál jsem).

Jen tedy nesplňuje požadavek na cenu 2000. Je za polovic (ale dají se dokoupit další figurky a časem bude určitě i rozšíření :-).

A co se týče Descent vs. velký WoW. Descent mi přijde trochu nevýhoda v tom, že ve 2 hrajete proti sobě. Jeden je "Pán Jeskyně" a druhý hraje za dobrodruhy (v Runebound a WoW - AG máte stejnou roli a soupeříte jen, kdo dřív něčeho dosáhne). Velký WoW je prý spíš šampionát v házení kostkami (nehrál jsem, jen jsem se rozhodoval, zda Descent nebo velké WoW - vyhrál Descent).

11.2.2009 13:08:35

Hry 2K
No, já doporučuji Starcraft. Je to super hra.Hrál jsem zatím 3x a nikdy jsem se nenudil a to ani při vysvětlování pravidel.Když říkáš, že chybí kostky tak ti s čistým svědomím můžu říct, že mi tam nechyběli ani jednou.Je to nahrazeno kartami ale šikovně, takže nikdy si nejsi na 100% jist, že vyhraješ.Taky se mi líbí, že je to hra kde se furt něco děje.Teď čekám až mi příjde a budu hrát s přítelkyní i doma.
Jinak Runebound se mi líbí. Je jednoduchý, fantasy a hlavně se mi na něm líbí to, že si obtížnost úkolu volíš sám a není to tak, že hned první dobrodružství tě poškodí natolik, že už pak nestíháš ostatní.
Jak pravil Zeus, Descent pro dva moc není.Taky jsem nad tím přemýšlel,ale bylo mi to rozmluveno.
Ještě jsem chtěl k tomu Battlelore, rozhodně bych ho neosouval dopozadí, protože je jen pro dva.S Epic rozšířením je i pro 4 a je to veliká zábava. Mám jej doma a nemůžu si ani jednou stěžovat. Hlavně se neboj barvení, to není nikde podmínkou. Třeba v Runeboundu jsou taky figurky a nemám je nabarvené.(Plánuji po Battlelore :D) Battlelore mě chytnul a stal se pro mě doma modlou.:D Rozhodně se ale zeptej The Hammera, ten hraje hodně a myslím, že pro něj jde srdcovou záležitost.:D
Ale jsou to jen rady, tak to i ber.Hlavně aby jsi si vybral to co tě bude bavit.:D Což držím palce..

11.2.2009 23:57:04

Můj názor
Co se týče her, tak se Zeus celkem přesně trefil i do mýho názoru :-)

Runebound je hra, která mě přitáhla k moderním deskovkám, kdysi jsem na ní taky vytvořil svůj úplně první neumělej překlad, kartičky ještě v excelu a téměř bez grafiky ... to už je let ... až mi ukápla nostalgická slza ... Hra to není marná, ale poslední dva roky se mi nějak znechutila a už jí nehrajem ani sám nevím proč ...

Descent je vyloženě pro lidi, co je láká RPG a nemaj na něj čas a sílu (přesně náš případ). Je to poněkud rozsáhlejší záležitost a ve dvou to asi není dlohodobě průchozí záležitost ... zase na druhou stranu má úžasnou variabilitu, rozšiřitelnost a možnosti ... a kupu figurek ...

Battlelore je fantastická záležitost, ale je to především bojovka a fantasy jsou spíš kulisy než nějakej zásadní prvek hry ... Nicméně je to skutečně výborně vymyšlená a provedená hra s luxusním zpracováním, můžu jen doporučit.

World of Warcraft je bohužel skutečně především o kostkách. Házení plnými hrstmi kostek je až příliš časté a až příliš důležité a tak se celou hru táhne honba za nakombinováním nejlepších schopností a získáná nejlepších předmětů, které nedělají nic jiného, než opět především přidávají a mění kostky ... pro mě osobně v některých momentech zklamání. Nicméně opět pro dva nepříliš záživná záležitost, jedině s neoficiální úpravou, kdy dva až tři hráči hrají společně za jednu stranu a soupeří se hrou. To mě možná baví víc než původní idea dvou soupeřících týmů...

Age of Conan - já od toho čekám spíš bojovku a hru o území (aspoň podle stručnýho pročtení pravidel). Zatím nevím, jestli tu hru chci nebo ne, uvidíme...

Co tu ještě nepadlo - co třeba Talisman? Současná nejnovější edice má pěkný figurky (žáby jsou k sežrání :-), vypadá hezky a prej se i pěkně hraje... osobně nevím, mám na to zálusk, každopádně Talisman je klasika (rozhodně neuvažuj o nepovedená parodii jménem Proroctví od hlavního českého kopírovače úspěšných herních nápadů :-).

A hlavně, pokud bereš výběr vhodné hry jako zásadní rozhodnutí (jak jsem to pochopil z tvého příspěvků), kromě tlachání si každýho vhodnýho kandidáta nejdřív zkus zahrát a pak teprve se rozhodni :-)

A mimochodem, barvení figurek není povinné :-)

12.2.2009 00:12:53

To Merlin, all
A nevite o nejakem hernim klubu, kde nechaji ciziho cloveka vyzkouset si 5 her s tim, ze potrebuje pomoct pro koupi? :) Nejak si nedokazu predstavit, ze bych byl clenem komunity a prisel nekdo z venku s tim, ze v klubech hrat nikdy nebude, ale potrebuje si vyzkouset nekolik her, kazdou pres 1500 :)

12.2.2009 06:23:03

kluby v Brně
Mrkni do sekce Herní kluby (v horním menu). V Brně jsou hned dva kluby, které profil na Zatrolené hry daly a pak už je to jen o dohodě s nimi. Bohužel Kasiopea neuvedla při vložení odkaz na své stránky :-(

Ale Rumunův klub má uveden i odkaz a na jejich stránkách najdeš určitě i kontakty, tak se s ním zkus domluvit.

12.2.2009 07:52:20

To Zeus
Jj, kluby jsem videl, ale asi nemam uz silu, chut a cas jeste nekam cestovat a vybirat. Asi si pro mne nema smysl kupovat nadhernou hru, ktera se hraje 5 hodin, dle tveho tipu pujdu na 95% (kazdopadne je mi jasne,ze zitra budu chtit zase neco jineho,hehe) koupi WoW Adventure game a pravdepodobne Warcraft (az se ho naucim hrat, k nemu datadisk). Snad budu spokojeny alespon s jednou z nich :)

12.2.2009 09:09:57

to Drussbarb
Vyzkoušet hra se dá i u kamaráda, případně u nějakého ochotného místního člena... pár nabídek na hru už jsem tu viděl ...

Co se týče WOW Adventure, tak můžu taky jen doporučit, poměrně zajímavá a svižná záležitost, říznutá především Talismanem a trošku i Runeboundem.

A co se týče Warcraftu, tak pro mě spíš zklamání, mám to i s rozšířením, ale nepřijde mi to jako takovej vodvaz, jak to vypadá ...

12.2.2009 09:46:53

To Merlin
Hehe,uz dostavam jasnejsi predstavu.Warcraft neni rychla svizna simulace realtimovky,jak vsude ctu?Ja doted myslel,ze jediny problem (pro mne) je absence figurek (jsou tam misto nich jen zetonky)

12.2.2009 12:38:50

to Drussbarb:
Já ti nevím ... asi to není úplně můj šálek kávy ... Nehrál jsem to zase tolikrát, abych to mohl nějak zásadně soudit, natolik tu hru vyzkoušenou nemám ...

12.2.2009 13:01:32

To Merlin
Mno,uz to mam objednane.Konecne snad poprve po 29ti letech dostanu deskovku :). A hned tri, abych se pochlubil: WoW Adventure game (+extra postava paladina - fanaticke verici miluju,hehe), Warcraft, Ticket to Ride Europe. Uz se tesim jak male 5ti lete mimi :) :) :)

12.2.2009 17:31:11

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas