Jaké hry už byste nechtěli znovu hrát?

Zkuste uvést alespoň tři hry, do kterých už byste se znovu nechtěli pustit. Můžete uvést i proč.

NEPIŠTE sem však příspěvky toho typu, že hra vybraná někým jiným je úplně super a že nechápete, proč ji ten dotyčný nemá rád atd. atd. atd. Díky za pochopení.

Moji "vyvolení" jsou následující hry:

Bylo nebylo
Go west
Osadníci z Katanu: hra pro 2 hráče
26.4.2017 21:29:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad špatňák
Jenom drobná k tomu jaks napsal, že eurovkáři zarytě odmítají náhodu... znám hodně eurovkářů, sám se považuji spíše za euroidního hráče a nikdo zarytě neodmítá náhodu... ba naopak si všímám všude možně po webech a i v reálu, že ATčkáři odmítají párty hry, rodinné hry, euro hry a bůh ví co ještě :-D já si rád zahraju cokoliv, všechno má něco do sebe ;-) jen něco raději a něco už méně, takže u mě třeba dlouhé hry s velkou mírou náhody, ale itak je mám rád.

24.5.2017 11:11:30

ad Špatňák a jiní - párty hry
Apriory odmítání párty her plyne z nepochopení toho, co jsou to párty hry. Uvědomil jsem si to intenzivně, když jsem četl Špatňákův názor: "Přijde mi to jako ztráta času."

Párty hry se nehrají stylem jako jiné deskovky - chci si něco dobrého zahrát, tedy vezmu krabici s hrou a jdu si zahrát hru s někým, kdo rád hraje deskovky. Párty hra je až druhotná věc pro společnost lidí, kterým je fajn spolu a dobře se spolu baví. Pokud je člověk v takové společnosti naladěný na takovou skupinu lidí, tak je mu jedno, jestli spolu kecají, chlastají, sportují, chodí po horách nebo hrají párty hru. Pokud se společnost dobře baví a chce spolu hrát párty hru a já jdu stranou, že mne párty hry nebaví, sedím v koutě a čučím na ně, tak asi nejsem stejně naladěný jako ostatní. Už jsem to tady někde psal, jednou na Želivy jsme hráli dětskou hru podobnou člověče nezlob se, kde nějaký umělohmotný drak vždycku sežral někomu figurku. Hráli jsme to v sestavě hráčů AT i eurovkářů, kteří by za normálních okolností o takový typ hry nezavadili ani cípem košile. Hráli jsme to pořád dokola asi dvě hodiny a tak jsme se řezali smíchy, až jsme se málem váleli po zemi - a přesně o tomhle jsou párty hry. V takové konstelaci a s takovou skupinou lidí v daném okamžiku ale naopak nelze hrát klasickou deskovku.

24.5.2017 11:29:01

urcite
nikdy som nehral, ale ani by som nechcel hrat Twister v GayClube.

24.5.2017 12:03:02

kren
súhlas.. presne takto to s párty hrami vnímam aj ja a nerozumiem, že prečo niekto nemá rád hru už len preto že je párty..

my sme na jednej hernej akcii hrali karty proti ľudskosti.. Hrali sme to asi 15ti a aj napriek tomu, že tá hra nemá v podstate ani pravidlá, všetci sa šúlali na absurditách. Hrali sme to preto, lebo už klasických hier sme mali dosť a jednoducho bolo potrebné v noci spraviť dáku odreágovačku..

Tak isto, ak je skupina ľudí, napr. na chate a zábava pomaly opadáva, tak neozaj nevidím problém v tom, vytiahnuť párty hru aby sa to znovu nakoplo.

24.5.2017 12:03:40 | Upraveno autorem (porovnej)

2 udernik
Co ta nenavist k Dixitu? Tu hru si ty nepochopil uplne ze vobec.
Ta hra je urcena priamo pre ludi co hry moc nemusia, alebo dokonca nikdy nijaku nehrali, pre rodiny s detmi, pre navstevy ... tam je dovod obrovskeho "hype" tejto hry. Nepoznam jedineho cloveka z takychto, ktory by tou hrou nebol maximalne nadseny a ohureny. Skoro kazdy sa rozhodol, ze si ju kupi, ludia od 10 do 50+ rokov...
Dixit, rovnako ako party hry nie su pre hracov stolovych hier, tie hry maju uplne iny zmysel. To je, akoby si nadaval na najnovsie Lamborghini, ze je horsie ako tvoj stary traktor Zetor, lebo nim neodtiahnes z mastale vlecku s 300 kilo konskeho hnoja.

Ja ti nevim, ale Francis Drake je v nasej skupine povazovany sa fakt dobru hru (hrame to piati, to je u tejto hry podstatne - nehrat v menej hracoch). Spracovianie super, tema super, mozno si cakal viac
Na ten pripad su hry ako Forbidden Stars, ale toe samozrejme tiez nemozes hrat s kazdym a vtedy je Francis uplne super hra, je v nej vsetko co ma byt, nie je to nieco, co si videl len v inej farbe v kazdej druhej hre (vysla v roku 2009, odvtedy samozrejme par podobnych uz je).

24.5.2017 12:18:35

to Wuuduu
No ty jsi mne teda teď dostal ;D ;D ;D ... Twister v gay klubu ... Lamborginy tahající z maštale vlečku hnoje ... ty máš dneska nějaký humorný den ;)

24.5.2017 12:26:31

Off topic, ale musím
Aneb to tahání hnoje z maštale Lambem není tak úplně mimo mísu :oD http://www.autoweb.cz/nove-lamborghini-je-tu-a-je-to-traktor/

24.5.2017 13:04:29

Lamborghini
Začínám se v této diskuzi cítit, jak při párty hře, fakt se bavím. Ale s tím traktorem to přebýjí všechno.

Někdy hra dělá atmosféru a někdy atmosféra dělá hru a to jsou párty hry. Pár jsem jich hrál a neumřel jsem, naopak.

24.5.2017 13:16:05

:-)
nedostatok Scythe v krvi...

24.5.2017 13:31:56

off-topic
Pánové tak nějak mám dojem, že hromadně porušujete nastavená pravidla diskuze. Shark chtěl 3 hry a naše osobní a SUBJEKTIVNÍ důvody, proč je nechceme hrát. Debata o tom, že někdo zcela nepochopil situaci/princip dané hry pak není žádoucí. Myslete na to.

Konkrétně v mém případě. Nemám prostě rád hry od Vlaadi Chvátila, protože se tak absurdně snaží vyhnout náhodě, až je jí tam kupa. Víc, než v AT, které mám rád. Nad rámec jsem dodal, že pak moc nerozumím tomu, proč eurohráči nehrají AT, kde je náhody méně. Vyjadřovalo to spíš můj negativní názor k postoji autora a podporovalo to důvod, proč jeho hry nehraji. O hráčích samotných to primárně není. Uvádět jsem to už možná nemusel. Mohl bych argumentovat, že z mé letité praxe vidím, že AT hráč si euro rád zahraje, ale naopak to nefunguje, ale to ZDE PROSTĚ NENÍ ŽÁDOUCÍ. Pokud to chcete probírat, v pořádku, ale pojďme do jiné diskuze.

Stejně tak párty hry. Nemám je prostě rád. Hotovo. Křene tvůj rozsáhlý popis o tom, jak jste se s partou někde bavili, to nijak nezmění. Když je taková situace, bavíme se i bez deskovky. Když ale chceme/chci hrát deskovky, tak si raději zahraji hru, kde mé počínání má nějaký smysl. Pokud je výsledek náhodný a neovlivnitelný, tak si pojďme hodit kostkou na začátku a vyřešený problém. I zde bych ti mohl sáhodlouze popsat, jak jsem s otevřenou myslí přišel ke Camel-Up s tím, že jsem si jako první krok vsadil na výhru modrého velblouda. Věděl jsem, že to je blbost, ale přistupoval jsem k tomu jako k "for fun" faktoru. A po celou hru jsem neměl ANI JEDNOU JEDINKRÁT šanci ovlivnit jeho pohyb. To byla ale panečku zábava!
Možná jsem retardovaný asociál, ale nepřesvědčuj mě (ani nikdo jiný prosím), že mám mít rád párty hry. Není to žádoucí a nepatří to ani do této diskuze.

24.5.2017 21:33:59

..
Aneb jak zkazit zábavu v jinak již mrtvé diskuzi... nic proti, ale to řešení off topiců u diskuzí jejichž potenciál se již vyčerpal mi přijde absolutně zbytečné, kdyby všichni jenom mluvili k věci, tak je tu akorát nudný výčet her, které nechceme hrát... chápu, že to tak autor chtěl a většina, včetně mě, to respektovala, ale teď už mi to přijde jako zbytečnost ;-) Abych tedy nebyl OT tak raději sem přispívat už nebudu, páč už jsem svlj názor napsal asi třicet příspěvků níže, takže můžeme ponechat vlákno jeho osudu, páč všichni přispěvatelé budou mlčet jako já...

25.5.2017 07:58:33 | Upraveno autorem (porovnej)

5 nejhorších vzpomínek
1: Android Netrunner – už nikdy víc. Žádná hra mě tak nedokázala vytočit do ruda jako tohle. 10 her za sebou a jediné co jsem pochopil je, že za runnera se dá vyhrát jen úplnou náhodou, i na házení kostkama se dá víc spolehnout, a že hry typu LCG nejsou pro mě.

2: Stanice paranoia – té kritiky jsem tu už dal dostatečně. Tváří se to jako napínavá hororová adventura, ale když jsem schopný do 3 kol všechny nakazit a hru začínám jako voják beze zbraně, hlavně že mám androida, tak tohle podkopává téma i požitek ze hry. „Černý Petr“ je prostě zábavnější.

3: Level 7 Escape – šli jsem do toho s nadčením ve čtyřech lidech a ani jsme to nedohráli dokonce. Stejný dojem a zkušenost jak St. Paranoia. Hlavně zbytečne komplikované pravidla pro souboje. Celou hru jsme se akorát hádali jak se co má dělat.

4: Osadníci z katanu – mám rád budovatelské a zemědělské hry, ale tuhle jsme nepobrali ani po hodině hraní. Asi je moc jednoduchá na nás.
5: Kodová Jména – ech, i při tomhle jsme se ve čtyřech poštěkali jak psi.

25.5.2017 09:58:02

matewr84
to víš, jak se říká - dej blbci funkci, vymyslí lejstro :)

25.5.2017 11:56:24

este jedno male OT
k tomu mojemu spominanemu "humornemu dnu" mam este jeho vtipne zakoncenie:

vcera mi na FB napisal spravu Jamey Stegmaier (autor Scythe), ze mam fajn zmysel pre humor, ktoremu od sam fandi, ale mal by som spomalit, bo ludia zo Scythe FB stranky pindaju a mnohi ma nechapu a urazaju sa :-)

To je svet, ked uz ani cierny humor dnesni precitliveli ludia nezvladaju...

25.5.2017 12:39:53

matewr84
Promiň, ale s tím co píšeš nemůžu souhlasit. Shark tohle vlákno založil za nějakým účelem a protože tušil, kam by se mohla diskuze zvrhnout, tak to i jasně napsal do popisu. Přečíst si od každého pár her, které z nějakého důvodu nemá rád s krátkým vysvětlujícím komentářem je fajn. Porovnám to se sebou, dost často v tom seznamu najdu i hry, které já mám třeba rád. Tím víc mě zajímá zdůvodnění. Nemám pocit, že by tohle vlákno bylo nudné nebo mrtvé.
Rozhodně je to pro mě zábavnější než číst o tom, že někdo nemá rád pártyhry - ať už proto, že je introvert, nemá na to herní skupinu nebo cokoli jiného - a druhý ho přesvědčuje, že to není fér. Stejně tak je to s náhodou ve hrách atd. Pro mě je to 100x vymlácená sláma a odstavce přeskakuju.

Když už píši tak aspoň přihodím svojí top 5:
Scrable - prostě osobní antipatie. Asi nemám slovní zásobu.

Andor – takhle to vypadá, když je člověk penalizovaný za to, že dělá nejzábavnější činnost ve hře a to je boj. Tenhle mechanismus mě fakt rozčiloval.

Osadníci z Katanu – V každé hře byl minimálně 1 člověk, který se cítil už od začátku „zaříznutý“. Navíc s každou další hrou v téže skupině se lidé stále více dohadovali a smlouvali, aniž by to vedlo ke skutečnému obchodování. Takže hra se neskutečně protahovala a konec byl vysvobozením.

Munchkin – velmi zábavné komponenty dávají dohromady velmi nezábavnou hru. Nakonec se dostane hra do fáze, kdy stačí jeden boj, aby někdo vyhrál, ale ostatní mu to nedovolí. Pak se o to pokus druhý, ale ostatní mu to nedovolí. Pak třetí a neuspěje. Pak čtvrtý a protože oponenti jsou už úplně bez karet, tak se mu to povede. Kingmaking v nejčistší podobě.

Studená válka - Zařazení SV do tohohle seznamu je určitě kontroverzní pro spoustu lidí. Chápu, že se hodně lidem líbí, ale pro mě osobně není zábavná. Extrémně závislá na zkušenosti hráčů. Pokud to zkušenější hráč někoho učí a dotyčný to hraje prvně, trvá mnoho her, než je schopný hrát vyrovnanou partii. Ale u her téhle kategorie to tak prostě je. Pro mě, ale jen spousta času a málo zábavy.

25.5.2017 14:19:07

Jen jednu :-)
RONE - otáčení kartiček, drobounké a špatně čitelné písmo, úplně nevýrazné kresby.

27.7.2017 17:30:42

...
Jambo
Mumíci
Zapadákov

27.7.2017 18:36:39

Mansion of Madness 2. vydani
neco tak uchylne nelogickyho jsem snad nikdy nehral

29.7.2017 16:42:12

never more...
Tibet - fakt špatný kousek
Cabo da Roca - dost nepovedený kousek
Farmář/Superfarmář - ne, opravdu ne

Zima Mrtvých - nikterak mě nenadchlo.

1.8.2017 11:43:02

nelogickyho?
KarlosCZ: prosim deailneji, co je na ty hre tak nelogickyho, diky (bez ironie)

1.8.2017 11:58:40

muj nazor
nelogicka navaznost souboju na zaklade vyhodnoceni aplikaci, nuz prakticky k nicemu, kouzlo ktere pouziju jednou mi zahlasi "ze je skvele jak jsem se ho naucil, pristi ucinek bude dokonalejsi" a podruhe v ramci kola fail "neumis kouzlo pouzivat"..... zjednodusene receno a bylo toho mnohem vic, tohle jsou takovy stezeni veci na ktery fakt nemuzu zapomenout..... hrali jsme ve ctyrech a tri jsme byli neskutecne otraveni, ctvrtej nerd si chrochtal :-D

1.8.2017 16:29:44

jaké hry bych už nechtěl hrát
Osadníci z Katanu
A La Carte

1.8.2017 16:58:09

Já hraji vše!
Zřejmě se nějak vymykám, protože zatím asi není žádná hra, kterou bych si nezahrál znovu. Jsou hry, které mě dnes už vyloženěš nebaví, jako třeba "Dostihy a sázky", ale přesto si je s babičkou vždy rád zahraju. Je to taková nostalgická vzpomínka na dětství, kdy se babičce vždy podařilo ukráct nějaký obnos z banku, aniž by si toho kdokoliv všiml a na konci hry výchovně pronesla: "Jó děcka, peníze, to je něco, co si musíte sakra hlídat!"

1.8.2017 18:12:14

Herní peklo
V mém osobním herním pekle se smaží:

1. Bang - Asi proto, že byl jednu dobu tak oblíbený, všichni ho chtěli hrát a já si vždycky říkal "proboha, vždyť můžeme hrát něco zábavnějšího". Zdlouhavé, eliminace hráčů, pseudo dedukce...

2. Finca (česky tuším Farmář?) - Tak nudnou pitomost jsem ještě nikdy nehrál, na BGG jsem tomu dal po jedné hře 1 z 10.

3. Zaklínač - Neee, opravdu je možné tak promarnit šanci na vzrušující zábavu v jednom z těch zajímavějších fantasy světů?

9.8.2017 18:10:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Já mám

dost silnou averzi ke Stanici paranoie: vlastně mi ani tak nevadí to hraní samotné (i když hry se skrytými rolemi moc nemusím) jako to, že když vyhrají infikovaní, poslední kdo se nakazil prohrává, což mi prostě přijde nefér.
Taky nesnáším šachy, protože se prostě strašně vlečou, a polovina partií skončí tím, že se donekonečna prohání pár figurek. Vím že to je asi tím, že to neumím dobře hrát, ale fakt na to nemám nervy.
A nejvíc tedy nesnáším hry ve stylu hadů a žebříků. To i v tom člověče je aspoň nějaké rozhodování.

15.3.2019 20:34:42

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ + kapsle na žetony
Válka v Říši divů CZ + kapsle na žetony
Akt. cena: 2090 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas