Jaké DnD pro dvanáctileté?

Zdravím.
Pátrám po nějaké hře pro dva fotry a 3 synky (12-14 let).
Máme trošku spadeno na klasický DnD, ale než to zkusíme, napadlo mne otestovat prcky na něčem... stravitelnějším :-)
Něco, co by bylo pro 5 lidí, nemělo pekelná pravidla, bylo to delší - kampaňovité, kde by byl vývoj postavy, kde by nebyl potřeba GM...
Jako třeba Gloom Haven (ale ten není pro pět), nebo Mage Knight (ale ten mi nepřijde až tak kampaňovitý), nebo Descent?

Poradili byste něco jiného? Napadá vás něco lepšího?
Děkuji.
22.7.2020 18:16:23 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Čo takto Pán Prstenů: Putování po Středozemi?

22.7.2020 18:25:10

Vauren
Hm...

Mage Knight mám sice hodně rád, ale pro 5 ho fakt nedoporučuju. Ta hra je pro 1-2 hráče, při větším počtu spíš jen čekáš na tah. A ano, není tam kampaň.

Descent - ale jo, proč ne, aplikace nahradí GM. Určitě se asi objeví názory, že jsou lepší dungeon crawl hry, ale pravidlově je to celkem přístupné, kampaň v aplikaci je...
AHA, POZOR, Descent je pro 5 jedině v případě, že jeden hraje jako Pán zla. Obecně můžou za hrdiny hrát jen 4 hráči.

Dál trochu znám:
Sword & Sorcery - lze hrát v pěti, má to kampaň. Mě to baví, ale pravidlově je to opravdu náročnější. Občas mi přijde, že je potřeba tam hlídat až moc věcí...

Folklore: The Affliction - trochu mi to principem připomíná DnD (akorát v DnD je D20, tady se hází úspěch na D%, což mi třeba v případě souboje tolik nesedí). V pěti se to dá hrát, kampaň tu je. Pravidla jsou tu přeložena (nebo brzo budou) a přijdou mi přístupnější než S&S (ale ta se mi líbí víc). Náročnost pro 2 hráče není moc vybalancovaná, ale v pěti to bude v pořádku.

Víc zkušeností nemám.

22.7.2020 18:34:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Tanks skirmish game
Se synovcema hrajem toto.

Trocha modelariny a udelate i pekny teren. Rychle odehrane.

Mage knight nedoporucuju v zadnem poctu, tesil sem se na nej, ale je to o nahode v tom co ti dojde za karty a postrada to atmosferu

Nevim jak mate velke deti, ale az dorostou tak Twilight imperium 4ed. ????

22.7.2020 21:35:11

Imperial Assault
Lidi si hodne pochvaluji Imperial Assault. Mel by byt hratelny v coop-modu az pro 5 lidi. Problem je, ze nevim, jaky je stav hry - jestli je out-of-print a nebo se to da porad poridit.

22.7.2020 21:50:35

...
První mě napadlo Folklore: The Affliction, jak už uvedl níže Duirin.
K nevyváženosti pro dva lidi bych dodal, že se to dá vyřešit jednoduchým přepočtem síly nepřátel pro pět hráčů na hráče dva.

23.7.2020 08:51:21

Pathfinder ACG
Napadá mě karetní Pathfinder, ale problémem může být angličtina, které tam je o něco víc.

zkušenost mám jen s první krabicí (Rise of the Runelords), , která měla ještě nějaké mouchy - ty další by prý měly být vyladěnější.

23.7.2020 09:54:43

IN

...
Co serie Castle Ravenloft?
----------------------
Majitel liščí krabice

23.7.2020 10:14:00

Descent
Za me urcite toto.
Sveho casu (zlata studentska leta :)) jsme u toho s manzelkou zabili cele odpoledne.
Vzdy to byl epicky zazitek.
Ale hrali jsme ten puvodni bez aplikace.
Nova verze kde PJ je nahrazen aplikaci by mohla byt taky fajn.

23.7.2020 10:33:16

Dungeons & Dragons coop hry od Wizardu
Jak už zmínil IN - cokoli ze série D&D by mohlo být fajn:
Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon (2010)
Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft (2010)
Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt (2011)
Dungeons & Dragons: Temple of Elemental Evil (2015)
Dungeons & Dragons: Tomb of Annihilation (2017)
Dungeons & Dragons: Waterdeep - Dungeon of the Mad Mage (2019)

Je to opravdu hooodně zjednodušené a osekané D&D, jsou tam vlastně jen základní principy souboje ze 4E. Herně to není úplně mega hitparáda, ale je to fajn, má to primitivní pravdila a je to zábavné. Ideálně postupně koupit, odehrát, prodat a třeba jich projít víc. Zároveň to může být i taková příprava na svět DnD, pokud to plánujete (doporučuju ale určitě aktuální 5.edici).

24.7.2020 00:35:52

Díky
Děkuju všem, kteří reagovali, za návrhy, zjevně jsem se obrátil na správné místo :-)

Momentálně mne/nás zaujaly dvě hry - Folklore a Imperial Assault :-)

25.7.2020 21:41:20

Vybíráme z Bazaru

Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas