Jak se pozna legit vs. fake?

Na aliexpressu na me vykouklo tohle:
https://www.aliexpress.com/item/Geistes-Blitz-1-Board-Game-Family-Board-Games-Fast-Reaction-Game-With-English-Instructions-Free-Shipping/32642599038.html

Jak se u takove hry pozna, jestli to Cinani tisknou s poverenim vlastnika prav, nebo bez nej? Je tahle hra "origo"?

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.
11.6.2018 16:53:18

ali
je to ali, nie je to legit, alebo nie legit, pre eu trh.

11.6.2018 17:12:21

Fake
Na Ali je to dost často fake, Číňani se s tím prostě nepářou. Přidávám odkaz, kde CGE ukazuje rozdíl mezi fake a legit Codenames...
https://czechgames.com/en/home/news-18-01-26-fake-codenames/

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

11.6.2018 17:22:40

Bratr to celkem často řeší v jiném odvětví
a některé věci vám v Číně udělají bez mrknutí a u některých musíte dodat souhlas "puvodního zadavatele" (což často není zas tak velký problém). Nicméně nejedná se o hry (na druhou stranu se často jedná a velké celosvětové značky).
괜찮아

11.6.2018 18:06:11

Splendor
Tak jsme na základě této diskuze nakoukl a zajímavý je třeba hned Splendor...

Na ALI za 290Kč a jen oželíte krabici :-) a třeba kvalita komponent může být horší, ale hra by měla být stejná...no a pravidla jsou na ZH :D

11.6.2018 18:36:01

Splendor
Pokud vidím dobře ,tak u toho levného Splendoru ,jsou žetony kartonové.

11.6.2018 19:21:09

Splendor
Jasně kartonové, krabice obyč atd....pro člověka, který těch pár stovek raději ušetří zajímavá varianta :-) Hratelnost zůstává stejná.

Já osobně ujíždím na designu a kvalitě (asi deformace povoláním) a ani mě nenapadlo hledat na ALI deskové hry :-)

11.6.2018 19:31:37

WuuDuu
V dnesni dobe mi prijde oznaceni "pro EU trh" zavadejici. Pro me je na trhu to, co mam v dosahu, at je to vyrobeno pro koho chce.

Ja jsem hledal komponenty (kostky atp) a ali mi tohle podstrcil. Cena prakticky polovicni co u nas (s postovnym), tak jsem si rikal, ze to musi byt nejaka levota...

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

12.6.2018 08:59:35

Vybíráme z Bazaru

Hadrianův Val CZ
Hadrianův Val CZ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas