Hry pro dva (s manželkou)

Ahoj,

máte nějaký tipy na hry čistě pro dva hráče (případně dobře hratelné jen ve dvou), co bychom mohli zkusit se ženou? Nic čistě válečného nebo složitého, ideálně snadné na naučení se.

Hrajeme spolu 7 divů světa duel (čekáme na 1. rozšíření), základ Settlers: Zrod impéria, Carcassonne včetně řady rozšíření nebo Pandemic Legacy a pod stromek nám přijde Divukraj.

Máme třeba taky Ticket to Ride, který je ve dvou docela o ničem, a Inovaci či Malé velké galexie se mnou hrát nechce.

Půjčený jsme měli Panství hrůzy, to nás bavilo dost, tak možná Arkham horor? Nebo Robinson Crusoe?

Koukal jsem na Jaipur, ale přišel mi možná až moc jednoduchý a že se rychle ohraje, tak nevím, hodnocení má docela fajn.

Díky.
- - -
Deskové, karetní, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.
15.12.2020 20:55:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Spousta her
Hrajeme Sid Mayer´s Civilizaci , Teraforming Mars, Spirit Island, Na kridlech, Tzolkin a treba Harryho Pottera...to jsou hry, co jsou podle me dobre hratelne a vyladene na dva hrace

15.12.2020 21:16:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Díky.

Civku mám, ale ta je na ženu moc složitá a ve dvou to není ono, co pamatuju.

Mars hraju s bráchou a švagrem, zrovna v pátek máme po delší době session.

Na Na křídlech jsme snad koukali, to zajímavě vypadá, klasický euro tuším. Boj o Bradavice jsme taky viděli video, žena Harryho ráda, já to nečetl ani neviděl všechny filmy... A Spirit island mě nezaujal úplně, co jsem viděl video snad před týdnem.
- - -
Deskové, karetní, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

15.12.2020 21:26:27

pre dvoch
my jaipur hravame, aj ked nie extra casto. potom z klasickych pre dvoch patchwork, skol ty skoty, saboter:duel, shanghaien a dobre sa zabavame na rat hot. vsetky su relativne jednoduche na naucenie a zahrate do pol hodky.
z macky vo vreci este mame aton, ale na ten este nedoslo...

15.12.2020 21:37:23

...
U nás z těch méně komplikovaných a ne tak konfliktních se ženou funguje dobře
Castles of Burgundy
Viticulture + Tuscany rozšíření (dodá tomu větší šťávu)
Na křídlech
Mars Teraformace
Eldritch Horror
a čekám na české vydání Gloomhaven Jaws of Lion, to myslím, že bude fungovat taky fajn, proti klasickému Gloomhavenu to má plynulejší nájezd obtížnosti a není to až tak přehnaně obrovské.

15.12.2020 22:48:57 | Upraveno autorem (porovnej)

se ženou
U nás teď jede Odysea: Cesta k deváté planetě. Ve dvou úplně v pohodě.

15.12.2020 22:53:06

my začali
na Robinsonovi (dobré téma pro manželku a je to kooperativní), potom jsme hráli arkham LCG (ale jen základ, který ji moc nechytl). Následoval Scythe a nejvíc jede 7 divů duel, protože je rychlý na setup. Jo a ještě taky má ráda Dungeon Degnerates, ale ten teď asi neseženeš za šlunej peníz (doprava a clo) a není cz.

7 divů duek he super na začátek, pkud vás chytne můžete přidat Pantheon.

15.12.2020 22:56:49

Watergate

Vůbec bych se nebál jít do téhle přístupné a skvělé dvojkovky. A když bude bavit, vyzkoušel bych i podstatně delší Studenou válku.

Další super dvojkovky v poslední době jsou Mandala a Odhodlaní: Normandie. Já mám rád ve dvou i Podmořský města.

15.12.2020 23:28:17

Starší, ve dvou parádní
Já hrávám ve dvou hry sice staršího data a primárně určené pro více hráčů, ale ve dvou to dostává naprosto jiný rozměr - easy to learn, hard to master. To proto, že je ve všech třeba opravdu pozorně sledovat, co druhý dělá, odhadovat jak bude hrát dál a plánovat podle toho svoje tahy až 3 kola dopředu:

Puerto Rico
- s oficiální úpravou pro 2 z BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/1583/puerto-rico-variant-2-playersdoc
Istanbul
- i s rozšířením Istanbul: Brief & Siegel
- Istanbul: Mokka und Bakschisch jsem nepřidával, kvůli textu na skrytých kartách
Rialto

Ještě se dá Poštovní kurýr a Afrika, ale to už není tolik strategické.

16.12.2020 02:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

16.12.2020 07:45:25

Podľa mňa skvelá hra
Agricola: All Creatures Big and Small , najlepšie Big box!

https://www.ihrysko.sk/agricola-all-creatures-big-and-small-big-box-p108785

16.12.2020 08:10:25 | Upraveno autorem (porovnej)

S manželkou
Azul (všechny tři, nám se líbí nejvíc ten první)
Patchwork
Mandala
Jaipur
Watergate
7 Divu Duel
Sagrada
Nova Luna
Kartografové
Ve víru věků

16.12.2020 08:32:59

P_lichnovsky
:D souhlas

16.12.2020 08:48:57

Hrajeme se ženou
Co frčí u nás doma, poslední rok hrajeme hlavně se ženou, protože zavřené hospody moc komunitnímu hraní nefandí:
Cave vs. cave + rozšíření
7 divů duel + obě rozšíření
Res Arcana - čekáme až bude k dispozici rozšíření
Mourner call: Court of Dead
Tudor
Lords of Hellas v Kronos módu
A teď jsme si nadělili Brass: Birmingham, tam jsem na to zvědav

16.12.2020 09:15:29

PJ

Naše oblíbené dvojkovky
1) Studená válka s velkým náskokem
2) Na křídlech (sice není dvojkovka, ale hrajeme rádi)
3) Patchwork
4) Ztracená města
5) Jaipur

16.12.2020 09:48:17

s manželkou
- aktuálně vede asi Tzolkin Mayský kalendář (hráli jsme snad 5 večerů za sebou, nevídáno :-) )
- největší stálice za poslední rok je Na křídlech + Evropa
- Lorenzo il Magnifico
- Obludárium

16.12.2020 10:01:31

S priatelkou

Azul (za mna najlepsie pre 2 ale da sa pohode hrat az do 4 hracov)
Na kridlech (zena isto oceni, nepocul som este o babe ktorej by sa hra nelubila)
Mars teraformace (pri dvoch hracoch hra pekne odsypa)
Hero realms/star realms (rychli deckbuilding, Hero realms mi pride trochu lepsi)
Santorini (momentalne tazsie zohnatelne ale inak uzasna hra pre 2)
Gloomhaven jaws of the lion (ak by ste chceli coop tak so zenou tak tato verzia GH je ideal)
Tajuplne rise (v pravidlah je hra pre dvoch iba ako variant ale nas bavi v dvoch najviac)
Detektiv (dalsi coop, detektiv je ale zazitok na uplne inej urovni)

16.12.2020 10:07:58

OT - to už je vtip
Za poslední dva měsíce se tu objevila vlákna:

Komplexní pro 2 - poslední příspěvek 13.10.
Fantasy RPG pro dva hráče - poslední příspěvek 28.10.
Dvojkovka bez náhody - poslední příspěvek 20.11.
Deskovka pro dva - poslední příspěvek 23.11.
RPG pro dva - poslední příspěvek 15.12.
Hra pro dva (s manželkou) - toto vlákno

Ale když jsem vytvořil vlákno s tipy na nejlepší abstraktní hry, admin ho uzamknul s tím, že podobné vlákno tady bylo před osmi lety. A ještě mě kritizoval, že jsem si to nezjistil. Hlavně že teď je tady šest podobných vláken za poslední dva měsíce. Koukám, že ostražitost admina výrazně polevila.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

16.12.2020 11:27:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Tip
Po nářku přidám ještě jeden tip. Mechs vs. Minions. Ve dvou naprosto ok. Zábavná, napínavá, pravidlově jednoduchá hra. Doporučuju

16.12.2020 12:28:08

Taky hráváme s přítelkyní hlavně ve dvou...
... a přidám pár her, které jsem tu ještě nezaznamenal a mají úspěch:
Ve stínu Pyramid
Legendary Encounters (Alien) - na tom je fajn, že to je kooperace - asi hlavně proto má úspěch:)
Bang! Duel
Sorcerer

Z těch již dříve zmíněných určitě Azul a Divukraj. Pak hráváme několik her, které nemusí vyhovovat složitostí, víc se tam bojuje (i když... Sorcerer:D) nebo jsou zábavnější ve víc lidech - Alubari, Nemesis, Barrage. Občas Root, ale ten už je ve dvou hodně okleštěnej.

Ještě mám v hledáčku Arboretum, to vypadá zajímavě, a na cestě je Star Realms.

Mohl by bavit i LOTR The Card Game, ale zdál se moc složitý, takže jsem skončil na sólo hře:)

16.12.2020 18:32:45

Hyper-korektnost
Ahoj, tak na zadost admina jsem upravil svuj prispevek, tak aby byl mene vulgarni. Musim priznat, ze je mnohem ctivejsi a srozumitelnejsi nez predtim.




18.12.2020 08:04:53

Smazani prispevku p_lichnovskeho jako nevhodny
Opravdu zadost od admina o upravu prispevku, ktery obsahoval vulgarismus, nepovazuji za hyperkorektnost (sam bych pouzil spise slovo "slusnost"). To, ze k tomu autor nasledne pristoupil zbytecne extremne a prepsal i jina slova za temer medicinske vyrazy, mi osobne prijde jako zbytecne svejkovani. Prispevek jsem tedy smazal jako nevhodny a primarne hlavne kvuli reakci formou svejkovani.

Svedomi mame ciste, slusnou formou jsme pozadali o upravu prispevku s odstranenim vulgarismu.

Jestli to nekdo vnima jako hyperkorektnost. Budiz. Ma na to pravo. Ja za sebe rikam, ze vulgarity obzvlaste v psane komunikaci, mi vadi a myslim si, ze v tomto merime jednim metrem.

18.12.2020 08:50:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolm
Klidně můžeš napsat do takové diskuze, ať uživatel využije jiné vlákno. A pokud napíšeš některému z adminů, určitě ti pomůže i s tím, aby to duplicitní vlákno zamknul a potvrdil, že bude lepší, když se to všechno bude směřovat do jednoho.

Přece chceš taky pomáhat Zatrolenkám, když je využíváš, ne? Zvlášť, pokud ti to vadí.

A pokud máš pocit, že jsou admini málo bdělí, můžeš jim platit pravidelný měsíční plat (zůstaneme při zemi a bude stačit třeba ten průměrný), aby se mohli věnovat procházení diskuzí a moderování naplno.

EDIT: Obvykle stačí nahlásit příspěvek, protože o tom přichází adminům upozornění a mohou si ho tak rychleji všimnout. Pokud nám není rovnou jasné, z jakého důvodu byl nahlášen, doptáváme se a do budoucna chceme zavést při nahlašování i vyplnění důvodu - pak už se nebudeme muset ani ptát.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

18.12.2020 10:01:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro pohodové hraní s manželkou...
...doporučuji (kromě her, které tu už byly několikrát zmíněny) taky Heaven & Ale a Takenoko. Kromě toho, že pravidla nejsou nijak komplikovaná, obě hry i moc pěkně vypadají. A pokud máte rádi Settlery, tak samozřejmě i Settlers: Vládcové severu. Je to sice trochu multiplayer solitaire, ale tuším, že proti tomu nejste.

19.12.2020 10:40:40

hry pro 2
Dobře se dá hrát ve dvou Kaleidoskop nebo Noe, rádi hrajeme Krycí jména duet a Qwixx duel.

4.1.2021 12:25:25

Za mne
Vampire Empire - starší, sám jsem objednával z Ameriky, ale fakt super.
Raptor - rychle připravené, hezké na pohled, zábavné.
Elder Sign / Temné znamení - tematika Arkham Horror v kostkovém provedení. Někoho to baví, někoho ne.
Gloom - tady strašně záleží na tom, jaký typ humoru máte rádi. Pokud černý a morbidní, neváhejte. Nároky na angličtinu se dají přinejhorším řešit slovníkem.

4.1.2021 13:58:01

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu + rozšíření Noir
Kronika zločinu + rozšíření Noir
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas