Hry, ke kterým se rádi vracíte

Zajímá mě, které hry si v dnešní době, kdy je nových her jako hub po dešti, rádi zahrajete i po letech a jsou pro vás nesmrtelné?

U nás doma je to třeba naše srdcovka Settlers: Zrod impéria, Abyss, Panovník, 7 divů světa: Duel a Splendor. Pak si třeba s přítelem rádi střihneme souboj přes mobily v Ticket to ride nebo v Jaipuru.

A jak je to u vás? :-)
3.7.2018 22:48:44

:-)
Tak ja sa rád vraciam k Agricole, Caylusu, Puertu ricu, Údolí králú a k Notre Dame.
S tých novších k Marcovi Polovi, Ku Kronike Panství.

Som sa pousmial, keď som videl, že Settlers a Splendor sú už medzi hrami, ku ktorým sa radi vraciame. Asi ten čas naozaj rýchlo letí.
Novším hráčom určite odporúčam skúsiť aj staršie legendy medzi hrami :-)

3.7.2018 23:05:47

asi takhle..

vracím se ráda ke druhé edici Talismanu a ke staré dobré Citadele..

3.7.2018 23:39:32

za mě trochu překryv s tématem "Svatý grál" ;)
ale rád se vracím k 51st: New Era, v poslední době Kingdom Builder (když se k tomu navalí nějaké to rozšíření), rád si dám vždycky Tichu.
A jinak jsem hodně rád, když seženu bandu na Amun-Re, který ale nemám doma, takže jsem odkázaný na herní akce. A pak takové novější věci typu Terra Mystica, Lords of Waterdeep.

3.7.2018 23:50:05

z těch starších..
Puerto Rico a Vysoké napětí :)

4.7.2018 01:16:04

Všechny jsou staré, ale stále skvělé :)!
Agricola
Le Havre
Jambo
Údolí králů
Poštovní kurýr
Carcassonne
Vikingové
Ticket to Ride: Nordic countries

4.7.2018 07:46:37

....
Tak Abyss, vzhledem k tomu, že ji právě vylepšili posledním rozšířením Leviathan, nepovažuji za starou hru, ale ano, je to moje stálice. Stejně tak Jaipur, Knížata z Catanu, Level 7 [Escape], D-Day Dice a pár dalších. Vlastně bych musel vyjmenovat skoro celou sbírku, protože nové hry většinou vyzkouším a po čase prodám a vracím se k těm starým stálicím.

4.7.2018 09:20:54 | Upraveno autorem (porovnej)

návrat ke kořenům :)
Go
Backgammon
Othello
Kalaha
Domino (All Five, texaská 42)
Xiangqi, Shogi

4.7.2018 12:07:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Nechávám si jen ty, ke kterým se vracíme :)
Ale z těch opravdu starších je to Puerto Rico a Citadela a občas (byť opravdu minimálně) Carcassone

4.7.2018 12:25:03

staré a dobré
Samurai swords (resp. rev. vydání Ikusa), je hra, která si myslím do kategorie staré a dobré patří, protože i po více než 30 letech má pořád jedinečné kouzlo. Já ji žel objevil až o mnoho let později.




4.7.2018 13:12:14

evergreens

Attika
Le Havre
Ticket to Ride: Nordic Countries
Dominion
Proroctví
Kahuna
Taluva
Samurai
Cafe International
Atlantic Star
Poštovní kurýr
Colossal Arena
Blue Moon City
Citadela
zelený Carcassonne
Inovace
Alien Frontiers
Sankt Petersburg
Mykerinos
Jaipur

a další a další a další....

4.7.2018 17:03:40

Evergeen
Osadniky
Shoguna
Chaos in the old world
Bloodbowl
A vsechny ty starsi eura jako kuryr , tikal, pilire ...

4.7.2018 20:06:57

...
U mě jedinou hrou z mých počátků sběratelství, která se dostává pravidelně na stůl i v těchto časech, je Takenoko. Rozhodně u nás nejhranější hra, až mě překvapuje kolik znovuhratelnosti nabízí tak jednoduchá rodinná záležitost. Kdybych měl brát nejstarší hru dle data vydání, tak je to Puerto rico. Také vlastně skoro neohratelná záležitost, a to přitom v sobě nemá ta hra sama o sobě skoro žádnou variabilitu (jen plantáže), partie se ale od sebe odlišují rozhodnutími hráčů, které v této hře mají přímý a výrazný vliv na ta vaše.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her
Občasný recenzent na Hrajeme.cz

5.7.2018 06:44:37

...
Zkoušíme hodně nových her ale už několik let se pravidelně vracíme k osvědčeným titulům, známe je jak svoje boty a při hraní rozhodují maličkosti :

Dobyvatelé Vesmíru
Údolí Králů
Sankt Petersburg
7Divů světa: Duel
Sobek
Lewis & Clark
Istanbul
Memoir 44
Jambo
Star Realms
Citadela
Port Royal


já vím, staré hry, ale tak skvělé

5.7.2018 08:50:50

Starší kousky
U mne vedou spíše starší hry, ty nové zkouším rád, ale málo kdy se nové hry zařadí mezi mé nejoblíbenější.

Ze strategických her: Caylus (2005); Troyes (2010); Wallenstein (2002)

Z rodinných her: Anno 1701: Das Brettspiel (2007); Elasund (2005); Šestiměstí (2007)

Z párty her: Bohnanza (1997); Dice Town (2009); Bang! (2002)

A další, které nemohu nezmínit: Rallyman (2009); Knížata z Katanu (2012); Domaine (2003); Osadníci z Katanu (1995)

6.7.2018 22:09:44

Vybíráme z Bazaru

7 Wonders Duel EN + rozš. Pantheon EN
7 Wonders Duel EN + rozš. Pantheon EN
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas