Hru chci, ale nekoupím si ji...

Existuje nějaká hra, která vás láká, víte/tušíte, že by vás bavila, ale z určitého důvodu si ji (asi) nikdy nekoupíte? Ať už je důvod jakýkoli - nedostupnost, finanční stránka, nedostatek času/spoluhráčů apod?

Za mě je to rozhodně…

Root - Téměř nikdy nemám možnost hrát ve více než dvou hráčích, spíše naopak hraju bohužel čím dál tím víc sólo (důvodem je 8 měsíční, ne zrovna nenáročný, capart, o kterého se vždycky jeden z nás musí starat). S kamarády poslední roky hrajeme hrozně málo a je hlavně nemožné je uvrtat do náročnějších her, než jsou party hry. No a než nám doroste zmíněný spoluhráč a bude schopný hrát složitější hry, tak to bude trvat neskutečně dlouho.

Mars teraformace - Důvodem je časová náročnost, ani před dítětem nebyl čas kvůli dalším koníčkům hrát takhle dlouhé hry, natož teď. Mars jsem hrála jednou, bavil mě, ale vím, že by se na něj jenom prášilo. O Expedici Ares vím, ale je ochuzena o některé z věcí, které mě na Teraformaci bavily. Ke koupi mě nepřesvědčil.

16.6.2022 13:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

#Star Wars: Rebelie : nedostupnost/finanční stránka
#Twilight Imperium (Čtvrtá edice) : časová náročnost/počet hráčů
#Successors (4. edice) : herní skupina (nebavilo by je)
#Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi : nedostupnost/herní skupina/pravidlová náročnost
#Hannibal & Hamilcar : časová náročnost/herní skupina
#Puerto Rico (druhá edice) : nedostupnost

16.6.2022 13:32:46

větší sci-fi hry, hlavně pak putování po vesmíru

Mars Teraformace - dokážu hrát PC verzi ale tu karetní utahanou tříhodinovou draftovou verzi bych asi neustál

Další např Xia - Legends of Drift System, famozní hra, ale ten ubíjející půlhodinový setup..

Další zástupce je High Frontier 4 All - věc která mě moc láká ale není kdo by to se mnou hrál, takže nechávám ostatním

16.6.2022 14:06:38

Mars je dlouhá hra? Vždyť to je za 2 hodinky odehrané:) jinak souhlasím, že děti do toho umí hodně hodit vidle. Taky je teď mnohem méně času.

Jinak za mě:

#Defence of Procyon III, The Tuhle hru bych hrozně chtěl, ale nemáme úplně pevnou herní skupinu a dost se tam prolínáme a tohle je hra, kde to chce fakt několik partií a nejlépe každý za stejnou frakcí, než se do toho člověk dostane

#Successors (4. edice) hra mě hodně láká, ale než bychom se do toho dostali a něco nahráli, spíš by to leželo na polici

16.6.2022 14:07:45

#7th Continent, The#Arkham Horror: The Card Game - neumím anglicky dost na to, abych si to užila. AH se má vydat česky a hodně k němu je zde ke stažení, tak uvidím, jak se to vyvrbí - tohle přání si třeba ještě splním…

16.6.2022 14:24:50

#Pacific War nemám na to spoluhráče a i kdybych měl, tak nebudu mít asi nikdy dost času ani prostoru na plnohodnotné zahraní

16.6.2022 14:41:20 | Upraveno autorem (porovnej)

To je zajímavá otázka. U nás je to: #Root, #Scythe, #Civilization . Kvůli délce hry, a díky pravidlům, která se mi zdají složitá. Na mou mysl složitá.

 

16.6.2022 16:28:00

@Plastis U Scythu se rozhodně neboj ani pravidel (máš ve sbírce výrazně těžší a v principu je to jednoduché) a ani herní době (to samé) :)

16.6.2022 16:40:09

#Cave Evil nemám s kým, ale ta hra mě neskutečně láká… Občasně se scházíme ve dvou a máme rádi spíše koop. Teď přes léto je mnohem více aktivit, tak skoro nehrajeme. A i přes to, že máme za sebou úspěšně #Gloomhaven: Lví chřtán tak velký #Gloomhaven bude asi zařazen do této kategorie také, a to z důvodů časových/prostorových/finančních.

Těch lákadel jsou samozřejmě celá kvanta, zejména, když mám sedmiletou dcerku a snažím se jí vést k deskoherním aktivitám, tak nemůžu nakoupit milion her za desetitisíce, když nás nakonec ani nemusí bavit. Takže #Kvedlalové z Kvedlinburku , #Na křídlech , #Jízdenky, prosím!  atd. atd. atd. Nicméně nikdy neříkej nikdy ;-)

Oproti tomu jsem si nutně musel zakoupit #Věc , i s tím rizikem, že ji vytáhnu tak 1-2 za rok (aspoň letos :-D ). Ale jako zarytej fanda původní filmové předlohy to mám spíš jako sběratelskou záležitost, i když je to herně vcelku parádní počin (hráno zatím jednou v šesti hráčích). 

16.6.2022 17:49:13

Prostorové důvody:

#U.S. Civil War, The, #Pacific War, #Ardennes '44  nebo #Dark Valley, The  (podobných je opravdu hodně)

Nelze hrát smysluplně sólo (tedy ani střídáním za obě strany):

#Silver Bayonet: The First Team in Vietnam, 1965 (25th Anniversary Edition) 

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

16.6.2022 18:52:40

@Loob Cave Evil mám a chci hrozně dát :) odkud jsi?

@Plastis Scythe je pravidlově velmi jednoduchý a herně je to klidně za 1:30h hotové. Toho se určitě nebojte

16.6.2022 20:19:28

#Magic Realm nedosupnost/preklad. A časová náročnosť. Nechávam si na dôchodok.

Komplet #Cthulhu Wars financna a priestorová náročnosť a aktuálne aj nedostupnosť 

Neuchytila sa #Battlestar Galactica: The Board Game s hernými kolegami. Ešte by som skúsil v hernej skupine. Ale keď nikto nevidel seriál… 

Až budem veľký, tak by som rád komplet #Arkham Horror , ale to bude už nedostupný úplne.

17.6.2022 01:29:23

@Plastis 

Scythe je i s přípravou a úklidem záležitost hodiny, pokud máš insert 

17.6.2022 12:38:17

#Time of Legends: Joan of Arc  Neměl bych s kým hrát.

#Kingdom Death: Monster  Nedostupnost, finanční stránka.

17.6.2022 13:58:04

2Drussbarb:
Scythe za hodinu? to musi byt brutalna automaticka nuda, ked ta nezaujima co robia ostatni hraci a len si ides svoje, dopredu naucene kombinacie tahov s najlepsim moznym ziskom bodov, ktoru mozno maximalne 2x za hru niekto vyrusi nejakym trapnym “zbytocnym” bojom ;)….

17.6.2022 19:47:15

Pro mě jsou velkým lákadlem lokalizované historické hry od Lišky. Jako třeba #Churchill , #Hannibal & Hamilcar atd. Pár jich mám, ale spoluhráči většinou preferují jiné typy her. 

17.6.2022 19:59:45

mám spousty her u kterých vím že je velice malá pravděpodobnost že je dostanu na stůl, ale hra která mě hodně láká a strašně bych ji chtěl a vím že si ji nekoupím je #Kingdom Death: Monster 

17.6.2022 20:34:14

#Crusaders: Thy Will Be Done  vždy bude neco s vyšší prioritou

#Detective: City of Angels protoze by mi nekdo musel delat toho pana jeskyne a to se nestane 

#Lorenzo il Magnifico: Big Box nesmyslna cena 

#Euthia: Torment of Resurrection bohuzel druhý KS padl a za ledvinu to kupovat nebude , kdyz je to hra typu “ jednou za rok ,ale spis za dva“ 

17.6.2022 22:18:05

@paladin91 proč by měla být Euthia hra 1-2 za rok? Pokud se to hraje ve dvou, což je nejlepší,tak ty scénáře trvají od 1:30h. A není problém si simulovat vlastní scénáře. Já mám za posledního půl roku určitě aspoň 10 sezení s Euthii. Není to jako TI4 :) nedostupnost hry je už druhá věc 

18.6.2022 14:03:27

2Wuuduu

Jo, do hodiny, hraju to takhle se ženou, bojujeme minimálně a než jsme objevili Mars, hráli jsme rok snad jen Scythe. 

A bavilo nás to, světě div se :)

18.6.2022 18:56:54

#D-Day at Peleliu Tahle hra mě hrozně láká, je tady skvěle přeložená a chtěl bych nějakou hru od J.Butterfielda, nejlépe ze série D-Day. Jenže… Herní čas je příliš dlouhý, abych to dokázal odehrát na jedno sezení a nedovedu si představit, jak bych u téhle hry dělal save/load.  Je tam hafo žetonů na plánu, navíc ve vrstvách na sobě. Napadlo mě jedině to po částech vyfotit, odebrat jednu vrstvu a vyfotit to znovu a pak eventuelně zase odebrat a vyfotit - a pak to zase opačně “naloadovat ” na stůl. Ale asi to není nic, co bych chtěl nějak často dělat. Takže asi nic :o(

18.6.2022 19:35:59

@Martinus71 Zaplaťpánbůh za to že jsem si vyrobil dvoupatrovej stůl - dole hra, nahoře se dá jíst… jinak bych si taky hromadu her nepořídil. …tohle je moje řešení tvého problému.

19.6.2022 21:35:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Bude to asi hra, ktera jeste nevysla, ale na KS je okolo ctyr tisic - weather maschine od Lacerdy

Nejspis bude sqela, ale kdovi jestli by byla s kym hrat.  #On Mars  se dostane na stul tak jednou za rok

13.7.2022 11:16:55

Z poslední doby by to byla Věc  ( https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/vec-10871/ ) - jsem fanoušek předlohy, na hru jsem se těšil, ale vím, že neseženu 5-6 dostatečně nadšených hráčů. V mém okolí se hrají eurovky pro 3-4 hráče.

14.7.2022 11:11:10

Pax Pamir a Hannibal &Hamilkar..Cena.Nie som zgrlos (skrblik),viem že náklady na výrobu narastajú ale z princípu nie.

15.7.2022 01:18:11

Za mňa určite u-boat. Strašne ma láka,ale nájsť takých bláznov do deskoviek ako som ja ,tak to asi ťažko

 

15.7.2022 21:42:13

Vybíráme z Bazaru

Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Munchkin Zombies EN + 2 expansions
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas