Hra ve stylu Proroctví

Ahoj, před nějakou dobou jsme se doma nadchli pro Proroctví a já bych ráda sehnala nějakou hru v podobném duchu. Chtěla bych hru, kde vyvíjím svou postavu a zároveň hraji sama za sebe proti spoluhráči (nic kooperativního). Zároveň chci, abych měla možnost hru ovlivňovat svým rozhodnutím a nikoliv hlavně náhodou (jako např. v Talismanu). Proroctví tyto podmínky splňuje krásně, ale ráda bych něco nového...
Něco jako konfliktní RPG s rozumným podílem náhody. Nevíte o něčem? Díky moc
19.1.2021 02:07:11

možná
Napadá mě Runebound, ale ten je beznadějně vyprodaný. Možná se jeden kousek sem tam někde najde, ale těžko říct. Mohl bych nabídnout druhou edici ze svojí sbírky. Hra je to pořád dobrá, i když je z roku 2005, ale co si budeme povídat. Proroctví taky není žádná novinka :)

19.1.2021 02:23:02

AmS

rpg
Nejsou sice tak úplně podobné Proroctví, ale napadly tyto:

Mage Knight - náročnější, méně náhody - hodně o kartách, sbírání zdrojů, najímání jednotek

Arcadia Quest - hodně konfliktní, každý má 3 hrdiny, hodně o kostkách (hody se dají ovlivnit vybavením), dá se hrát jako kampaň

Fallout - postapo. s vývojem postavy, ale také s velkou měrou náhody - co se týče plnění úkolů, s kostkami podobné jako u Arcadia Quest

19.1.2021 11:02:29

Euthie
Hodně záleží na tvých rozhodnutích, vyloženě konfliktní sice není, neutočíš na postavy přímo, ale vyhraje ten, kdo získá nejvíc bodů, zatápět druhým postavám můžeš když hraješ za příšery (můžeš použít tebou posbírané karty na silnější útoky...). V bazaru asi bude i spousta krabic původní verze, ovšem ve výrobě je novější edice, kterou bych asi doporučil více...

19.1.2021 11:09:20

MikeDundee
Nutno ale podotknout, že je to hra na půl dne. A to vlastně i ten MageKnight.

19.1.2021 11:11:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Ale Proroctví také není zrovna rychlovka :-)

19.1.2021 11:37:24

MikeDundee
Euthie - včera objednáno od výrobce - ještě prodává. Nová má být až v půlce roku, což se mi nechtělo čekat. Uvidíme, jak nás chytne a dyštak koupím novou a starší současnou prodám. Moc děkuji za inspiraci.

20.1.2021 11:32:21

Mage Knight
Tu bych chtěla hodně, ale zatím se odvážíme jen na české hry a v češtině je vyprodaná. Viděla jsem ji tady na bazaru, ale vždy jsem při přihazování odpadla.

20.1.2021 11:37:13

Talisman?
Klidně mě opravte, možná jsem mimo, ale Proroctví jsem doma měl, je to už dlouho, moc nás tehdy nebavilo, ale není to hodně podobné klasickému Talismanu?
EDIT: Jo Talisman už asi máte jak to tak pořádně čtu, tedy asi zbytečný příspěvek.

20.1.2021 13:08:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Salamina
Pokud nepotřebuješ ultimátní edici Mage Knighta, tak ta původní česká se dá pořídit na bazaru za dobrý peníz.

21.1.2021 09:07:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Aillas
Ultimátní edici Mage Knight nepotřebuju (i když bych ji klidně brala, ale je tam teď v bazaru za 4000 a otázkou je, na kolika skončí...) a v tom přihazování moc úspěšná nejsem (ale přihodila jsem si na běžnou :) ).
Pokud někdo českou verzi máte a chtěli byste nabídnout, ráda se dohodnu.

21.1.2021 15:05:43

Euthie

Určitě bylo rozumnější počkat..

22.1.2021 14:27:41

Descent - možná?
Není špatný i Descent - ale ten kooperativní je, nesplňuje tedy úplně ty Tvoje požadavky.

Ale při trochu fantazie si ho můžeš přizpůsobit sobě. Mechanismus hry je jednoduchý a když koupíš základ v CZ a k tomu ty dvě rozšíření v CZ je to kopec zábavy. A dá se to hrát s aplikací místo pána zla.

Proroctví mám. ... teď jsem ho zase po letech objevil. Zkoušel jsem to s dětmi 5 a 7 let. Předtím hráli se mnou přizpůsobený Descent. Když pak ze zvědavosti zkusili to Proroctví - řekli, že to je nuda ....jak chodíš pořád dokola. Takže opět hrajeme Descent.

25.1.2021 13:32:13

Snekoun
To Proroctví je na děti v tomhle věku moc dlouhé - to bych si pro ně v tomto žánru spíš asi vybrala Karak.
S těmi kooperativními hrami je to doma těžké. Přítel chce za každou cenu soutěžit proti mně a vyhrávají u něj vysloveně konfliktní hry :D. Já mám ráda i worker-placement...
Z toho důvodu už jsem vyřadila ze svého wishlistu spousty zajímavých titulů jako právě Descent, ale i Nemesis.
Ale máme doma i Gloomhaven a Panství hrůzy, ale místo nich pořád vytahujeme spíš ty konfliktní a ty jenž nazývám vysírací :D

25.1.2021 15:11:33

Near and Far
Co třeba Near and Far, které teď vyjde česky jako Cestou necestou?

25.1.2021 16:08:59

Soutěživost

No jestli tě chce přítel vyloženě drtit, tak to bych spíš volil nějakou karetní hru ne? A nebo to drcení přenést právě na tu aplikaci - proti které budete hrát oba....

25.1.2021 17:31:49

Gelsomina
Mrknu na to - díky za typ.

28.1.2021 16:50:07

Snekoun
Když to je touha drtit smíchaná s touhou hrát RPG :)

28.1.2021 16:51:03

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (CZ) - druhé vydání
Loděnice (CZ) - druhé vydání
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas