Hra, u které se nejvíc nasmějete?

Zajímalo by mě, u které hry se nejvíc nasmějete a jsou u ní zaručeny salvy smíchu a vtipné situace a nejsou primárně/sekundárně způsobeny konzumací lihovin?

Jedná se mi o hry, při kterých se pobaví hlavně parta dospělých lidí (i nehráči). Určitě nezahrnujte hraní s dětmi, to je kategorie sama o sobě. :-)

Zároveň by mě zajímalo, zda existuje i nějaká taková hra dobře hratelná jen ve dvou?
31.1.2019 12:54:54

Aye, Dark Overlord
Mě hodně baví absurdní situace, které vznikají v Aye, Dark Overlord. Ve hře se se goblini vymlouvají před Temným pánem proč nesplnili zadaný úkol. Své promluvy inspirují obrázky na kartách. Hra nemusí sednout akždému, ale mě vždy bavila.

Případně existuje pohádkoví varianta Bylo nebylo, vhodná i pro děti.

31.1.2019 13:32:55

Cards Against Humanity
a všeobecně by tento prvek měly splňovat všechny párty hry.

31.1.2019 13:53:22

smích
Souhlasím s kartami proti lidskosti. Ty jsou super. Pak taky Vúdú a kdo je trošku politický masochista, nasměje se rozhodně i u Čtveráčka (ale tam musí sednout skupinka - není to pro každého).

31.1.2019 15:01:13

vždy sa dá
Myslím, že veľa spraví aj partia, s ktorou danú hru hráte. Zažil som situácie, z ktorých som šiel od smiechu do kolien aj pri Carcassonne či Ticket to Ride.

Hry, ktoré doteraz vždy vzbudili salvy smiechu, a to aj v rôznych skupinách, boli Cosmic Encounter (hlavne pri dohadovaní, kto sa ku komu pridá, a potom pri odhalovaní kariet a schopností), Junk Art (keď vám niekto naschvál dá diel, aby ste stavbu pokazili), alebo Švábí šalát (pre všetky papradajčiny, švaláty či iné skomoleniny).

31.1.2019 16:55:31

.

My měli ohromnou legraci při milostném dopisu. Když vypadnes a pak koukáš jinýmu na karty a pozorujes jak ukrutně blafuje, to je celkem prdel

31.1.2019 16:59:40

Milostny dopis
Jo, u toho se vzdy rezeme, pac kdykoli nekdo uvidi cizi kartu, at uz Knezem nebo Kralem, nebo i Baronem, tak zazni klasicke AHAAA!!! a dotycny se tvari supertajuplne :D

Jinak rezaci momenty se dokazou nalezt opravdu ve vetsine her, zalezi na pristupu, u nas to treba byva dosti caste :) Kdybych ale mela vzit neco, kde opravdu nejde nepadat smichy, tak je to trivialni Dobble. At uz se lidi perou o karty, propadaji zoufalstvi, nedokazou najit spravne slovo nebo vymysleji zkomoleniny typu zzzduch nebo sssklic (moje domena), tak proste branice dostava zabrat.

31.1.2019 17:40:34

Resistance
to je zarucena sranda, klamat a byt oklamany

31.1.2019 17:48:38

Smich
Kdyz byl Dobble novinka, tak jsme se u toho nasmali no jeje. Vyborny je Telestrations. Sice se neda sehnat, ale staci par papiru a pisatek a nejaky karticky s textem, co ma kazdej doma (Koncept, Aktivity, Krycí jména apod.). Ted se docela nasmejem u blaFUJ, ale jak uz tu padlo, zalezi na skupine. S dobrejma lidma se da smat i u skrabani brambor. Naopak se sucharama se neda delat nic.

Edit: oprava názvu hry

31.1.2019 17:54:28 | Upraveno autorem (porovnej)

...
u nás taky vedou v tomhle většinou párty hry, jmenovitě právě to dobble nebo třeba švábí salát (přeřeky jako: "sss... zelí nebo srajče jsou jen slabým odvarem toho co se všechno může semlít). Pak to jsou určité situace které se stávají i u těch her do kterých byste to vůbec neřekli. Jak už tu zaznělo, základ je prostě dobrá parta a veselá nálada :)
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

31.1.2019 21:10:35

Sranda
Opravdová legrace se dá vykouzlit téměř u čehokoliv, ať už je to Brass nebo Detektiv. Ale asi největší křeče při smíchu jsem zažil u Junk Artu. Pro ilustraci přikládám fotku: http://timeslugstudio.com/wp-content/uploads/2019/01/junk_art_sranda.jpg (focení snad prominou)

P.S. konzumace nebyla :)
---
Autor hry Velryby ničí svět

31.1.2019 21:36:10

....

times up,concept,bizzarie......

31.1.2019 22:08:25

U každé...
... kde drtím soupeře.

31.1.2019 22:34:23

Pictomania
Teď už seriózní odpověď, párty her jsem zahrál spoustu a samozřejmě záleží hlavně na herní skupině, protože jsem se řezal i u Arkhamu a fakt to nebylo hrou, ale kde mě opravdu pobavila hra, tak jednoznačně Pictomania. Hodně jsem se zasmál i u Dixitu a prvních her Safari baru. Se specifickými lidmi se hodně pobavíme u Wizardů, ale to jsou už inside joky.

Každopádně otázka byla, která hra má tu schopnost vykouzlit úsměv, tak říkám Pictomania.

Edit. Pak ještě chlastací Pivrncova putyka, ta nám dala na výšce zabrat, ale byla to sranda =))))

31.1.2019 22:38:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Dr. Hrubec

Predposledne jsme se dost nasmali. Posledne s jinou partou zase ne. Prijemne zpestreni jsou pro mne karty setkani ve scythe

31.1.2019 23:02:47

colt expres
ked protihraca vyhodi serif na strechu a on potom striela po holuboch a zbiera vtacie sracky zo strechy namiesto vriec s peniazmi :-)

3.2.2019 01:09:06

SHIT HAPPENS
1. vlastní události
2. ilustrace
3. co všechno amíci můžou řešit
4. hlášky při hraní - "Chci se potkat s autorem a ukážu mu jestli je horší hřebík v noze, nebo ledvinový kameny.."

3.2.2019 03:14:29

...
Dobble
Milostny dopis
Tajuplne říše
Žižaly - lesni závod

3.2.2019 06:59:04

Telestrations

Tu sú fakt neustále salvy smiechu

3.2.2019 08:03:26

Švábí salát

Pokud si někdo plete salát se zelím a čím míň karet na ruce, tím víc to pletou :)

3.2.2019 11:13:28

Švábí salát
jak psal rofar.. když je jen malinko náladička, tak je katalizátor :)

3.2.2019 19:10:04

Hm
Tak zni to divne, ale naposledy jsme se opravdu nasmali u This war of mine...

3.2.2019 19:59:32

Galaxy Trucker
Při správné partě se dá zasmát u lecčeho, každopádně u nás funguje docela slušně Galaxy Trucker. Není to pokaždé, ale když se to sejde, tak je to jedna z mála her, u které se dá smíchy i poplakat :)

3.2.2019 21:06:47

Dixit
Vcera jsme hrali Dixit a napovedy smely byt jen citoslovce. Branice me bolela jeste rano.

3.2.2019 22:40:05

Vybíráme z Bazaru

Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas