nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hra se zvířecí tématikou pro dceru

Ahoj, sháním hru, která by byla o zvířatech, hezká a byla to opravdu hra. Dceři je 12 a jako asi většina holek má ráda zvířátka. Moc se v nabídce her se zvířaty nevyznám a z v obchodech dostupných jsem našel jen Cardline, Takenoko a Zooloreto. Jak moc jsou to hry ale vlastně nevím a tak prosím o rady kvůli spokojenému Ježíškovi. Předem díky.

6.11.2019 19:05:34

...

Tak záleží jak moc náročné by to mělo být.
Z těch lehčích určitě takenoko nebo kočičí klub, zatím jsem nenarazil na nikoho komu by se to nelíbilo. Zajímavě vypadá i novinka Zachraňte příšerky. Pokud hrajete náročnější hry tak třeba i ty příšerky z podzemí.

9.11.2019 18:29:23

Hra

Mimo zminěně hry bych třeba přidal podívat se na

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/evolution-climate-5672/,
Dominant Species, (obojí simulace evoluce)
Myrmes (o mravencích)
Pokud by tedy nebyla prekazkou trocha anglictiny,
Co by asi bylo již příliš složité je série Bios (Genesys, druhý teď nevím), ale tam možná případně až za pár let

pak už záleží, jak moc ta zvířata jsou ve hře podstatná, co je jejich smysl. Jestli jen téma, nebo to třeba má být i trochu edukativní (jako je na křídlech)

Takenoko, či Moštárna jsou milé hry, ale obojí to má dle mě téma trochu navlečené a mohlo by být snadno jiné. Rozšíření Panďátka v případně ohrání základní hry, sám jsem byl zklamaný spíš

Z doporučených jinými bych se vyhl Rootu (ano zvířátka, ale hodně konfliktní jra a navzdory nápisu na krabulice pro 3 až 4 hráče, spíš 4)

Koncept: Kids: je dle mě tak pro dítě do 8-10 let, to byste si museli asi nejdřív vyzkoušet

9.11.2019 16:28:02

Kew admin

Pepoň

tož to nevím, jestli taková krvelačná hra bude to pravé.

Pokud něco složitějšího, tak už spíš Příšerky z podzemí.

Upraveno autorem (porovnej)

8.11.2019 15:11:57

Root

Jestli se nepletu, tak zvířátka jsou i v Root od Fox in the box

8.11.2019 14:01:11

tipy

Zmíněné "Takenoko" je určitě dobrá volba.
Pokud se jí líbí pejsci, mrkněte na hru "Psí život".
Možná také "Mice and Mystics" (překlad zde na ZH), ale pokud "Plyšová hlídka" nezaujala, tak spíš ne.
Ještě mě napadá třeba "Noe", ale to už je možná pro menší...
Nebo třeba hry tomu podobné: "Cirkus na kolečkách", "Mici-Maki" či jakákoliv blbina, kde jsou na kartách nějaké zvířátka :)

Případně jak už někdo doporučoval, počkat na "Everdel (Divukraj)" od Rexhry, a poslední výstřel - hra "Grimm Forest" (překlad taky zde na ZH), jen ty zvířátka jsou spíš takové pohádkové :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

7.11.2019 16:23:08

TAKENOKO

..urcite aj s rozsirenim
..jednoducha hra - fakt pekne a farebne figurky, v rosirku aj mladatka
..a kto by nemal rad pandy????

7.11.2019 13:07:42

Zvířata

Pár tipů na hry se zvířaty:

Na křídlech - velmi hezké
Cardline: Svět zvířat - trošku vzdělávací
Koncept: junior - možná spíš pro menší
Safari bar
Zvířata na palubě
Cirkus na kolečkách
Bärenpark

7.11.2019 11:44:57

Divukraj

Počkal bych možná na tuto hru, rexici ji brzy vydají v cz.

6.11.2019 21:38:05

klasika

Na bazaru se podívat po hře Zooloretto (klasickou deskovou verzi) a doma máme ještě starší kousek "O zoo le mio"...taky celkem milá dětská hra na zoo

Ještě je taková hra pro náročnější Inhabit the Earth (hráči osidlují biomy zvířaty) ale je v angličtině

6.11.2019 21:13:32

Zvířata

Wingspan máme a hrajeme ho hodně, je opravdu dobrý. Plyšovku máme taky a dost nás zklamala. Dcera si našla nějaký Albi zoom, což se obávám, že nebude moc hra.

6.11.2019 21:00:22

...

Koncept Kids - podarena zvieratkovska verzia Konceptu

Na kridlach - super hra

Plysova hlidka - hra, ktora je vlastne pribeh dievcata

My little scythe - detska verzia Scythe (v oktobri bola v niektorych nemeckych eshopoch za akciovu cenu 24€ ... nepozeral som ci akcia este pokracuje)

Tommi

6.11.2019 20:48:49

na křídlech

se zvířátky - Krabčáci, Velbloudí dostihy
ale pokud je to pro 12 letou dívku, tak Na křídlech je dle mého nejlepší volba... všechny ostatní jsou spíš pro mladší... samozřejmě záleží na herních zkušenostech i s kým bude hru hrát... Na křídlech je hráčtější kousek asi nebude vhodný pro hraní s babičkou nebo kamarádkami, které hry nehrají...

6.11.2019 20:09:27

zvířátka

Takenoko?

6.11.2019 20:00:03

Ychtyl

Co plyšová hlídka? Zvířátka jsou sice plyšová, ale je tam skvělý příběh a samotné téma by se mohlo líbit.

6.11.2019 19:40:13

Ychtyl

Na křídlech doporučuji všema deseti je to parádní hra :) Pak snad ještě Agricola kde se farmaří a jsou tam nějaké zvířátka též. Ale Na křídlech je asi TOP.

6.11.2019 19:22:45

Ychtyl

Na křídlech

6.11.2019 19:12:42