Hra se zvířecí tématikou pro dceru

Ahoj, sháním hru, která by byla o zvířatech, hezká a byla to opravdu hra. Dceři je 12 a jako asi většina holek má ráda zvířátka. Moc se v nabídce her se zvířaty nevyznám a z v obchodech dostupných jsem našel jen Cardline, Takenoko a Zooloreto. Jak moc jsou to hry ale vlastně nevím a tak prosím o rady kvůli spokojenému Ježíškovi. Předem díky.
6.11.2019 19:05:34

Ychtyl
Na křídlech

6.11.2019 19:12:42

Ychtyl

Na křídlech doporučuji všema deseti je to parádní hra :) Pak snad ještě Agricola kde se farmaří a jsou tam nějaké zvířátka též. Ale Na křídlech je asi TOP.

6.11.2019 19:22:45

Ychtyl

Co plyšová hlídka? Zvířátka jsou sice plyšová, ale je tam skvělý příběh a samotné téma by se mohlo líbit.

6.11.2019 19:40:13

zvířátka
Takenoko?

6.11.2019 20:00:03

na křídlech
se zvířátky - Krabčáci, Velbloudí dostihy
ale pokud je to pro 12 letou dívku, tak Na křídlech je dle mého nejlepší volba... všechny ostatní jsou spíš pro mladší... samozřejmě záleží na herních zkušenostech i s kým bude hru hrát... Na křídlech je hráčtější kousek asi nebude vhodný pro hraní s babičkou nebo kamarádkami, které hry nehrají...

6.11.2019 20:09:27

...
Koncept Kids - podarena zvieratkovska verzia Konceptu

Na kridlach - super hra

Plysova hlidka - hra, ktora je vlastne pribeh dievcata

My little scythe - detska verzia Scythe (v oktobri bola v niektorych nemeckych eshopoch za akciovu cenu 24€ ... nepozeral som ci akcia este pokracuje)

Tommi

6.11.2019 20:48:49

Zvířata
Wingspan máme a hrajeme ho hodně, je opravdu dobrý. Plyšovku máme taky a dost nás zklamala. Dcera si našla nějaký Albi zoom, což se obávám, že nebude moc hra.

6.11.2019 21:00:22

klasika
Na bazaru se podívat po hře Zooloretto (klasickou deskovou verzi) a doma máme ještě starší kousek "O zoo le mio"...taky celkem milá dětská hra na zoo

Ještě je taková hra pro náročnější Inhabit the Earth (hráči osidlují biomy zvířaty) ale je v angličtině

6.11.2019 21:13:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Divukraj
Počkal bych možná na tuto hru, rexici ji brzy vydají v cz.

6.11.2019 21:38:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvířata
Pár tipů na hry se zvířaty:

Na křídlech - velmi hezké
Cardline: Svět zvířat - trošku vzdělávací
Koncept: junior - možná spíš pro menší
Safari bar
Zvířata na palubě
Cirkus na kolečkách
Bärenpark

7.11.2019 11:44:57

ruy

TAKENOKO

..urcite aj s rozsirenim
..jednoducha hra - fakt pekne a farebne figurky, v rosirku aj mladatka
..a kto by nemal rad pandy????

7.11.2019 13:07:42

tipy
Zmíněné "Takenoko" je určitě dobrá volba.
Pokud se jí líbí pejsci, mrkněte na hru "Psí život".
Možná také "Mice and Mystics" (překlad zde na ZH), ale pokud "Plyšová hlídka" nezaujala, tak spíš ne.
Ještě mě napadá třeba "Noe", ale to už je možná pro menší...
Nebo třeba hry tomu podobné: "Cirkus na kolečkách", "Mici-Maki" či jakákoliv blbina, kde jsou na kartách nějaké zvířátka :)

Případně jak už někdo doporučoval, počkat na "Everdel (Divukraj)" od Rexhry, a poslední výstřel - hra "Grimm Forest" (překlad taky zde na ZH), jen ty zvířátka jsou spíš takové pohádkové :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

7.11.2019 16:23:08

Root
Jestli se nepletu, tak zvířátka jsou i v Root od Fox in the box

8.11.2019 14:01:11

Pepoň
tož to nevím, jestli taková krvelačná hra bude to pravé.

Pokud něco složitějšího, tak už spíš Příšerky z podzemí.

8.11.2019 15:11:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra

Mimo zminěně hry bych třeba přidal podívat se na

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/evolution-climate-5672/,
Dominant Species, (obojí simulace evoluce)
Myrmes (o mravencích)
Pokud by tedy nebyla prekazkou trocha anglictiny,
Co by asi bylo již příliš složité je série Bios (Genesys, druhý teď nevím), ale tam možná případně až za pár let

pak už záleží, jak moc ta zvířata jsou ve hře podstatná, co je jejich smysl. Jestli jen téma, nebo to třeba má být i trochu edukativní (jako je na křídlech)

Takenoko, či Moštárna jsou milé hry, ale obojí to má dle mě téma trochu navlečené a mohlo by být snadno jiné. Rozšíření Panďátka v případně ohrání základní hry, sám jsem byl zklamaný spíš

Z doporučených jinými bych se vyhl Rootu (ano zvířátka, ale hodně konfliktní jra a navzdory nápisu na krabulice pro 3 až 4 hráče, spíš 4)

Koncept: Kids: je dle mě tak pro dítě do 8-10 let, to byste si museli asi nejdřív vyzkoušet

9.11.2019 16:28:02

...
Tak záleží jak moc náročné by to mělo být.
Z těch lehčích určitě takenoko nebo kočičí klub, zatím jsem nenarazil na nikoho komu by se to nelíbilo. Zajímavě vypadá i novinka Zachraňte příšerky. Pokud hrajete náročnější hry tak třeba i ty příšerky z podzemí.

9.11.2019 18:29:23

....

Nechcem zakladať nové vlákno,tak to dávam sem.Potrebujem poradiť spoločenskú hru kde budú karty.Pre dievčatá vo veku 9 a 6 rokov.Dakujem.

30.11.2019 20:18:18

...
Kočičí klub nebo kubrti(krabčáci)? To by po zaškolení mohly zvládat i samy.

2.12.2019 16:17:43

zombie kids?

:)

2.12.2019 17:02:51

....

Myslel som spoločenskú hru kde budú karty ako doplnok,nie kartovu hru.

2.12.2019 18:27:13

brblo
Takenoko?

2.12.2019 19:15:07

Kew

Áno.Objednane.Dakujem.

2.12.2019 20:02:31

Karetní hra to děti
Ještě sem loupnu nový dotaz, ať neplevelim fórum. Kamarád by chtěl pro sedmileteho syna karetní hru, která by mu mohla nahradit karty s pokemony. Ty jsou jen na sbírání ale hrát se s nimi moc nedá. Je nějaká karetka, asi jednoduchý deckbuilding, který by toto splňoval? Mně napadlo jen nové obludarium ale jinak nic.

3.12.2019 21:50:31

Ychtyl - karetky pre deti
Ahoj,

na hranie s deťmi zhruba v tom veku mám úspešne otestované napr. Port Royal (ideálne s rozšírením One more contract, ktoré pre spestrenie umožňuje aj kooperatívnu hru), Star Realms, Tybor der Baumeister, Krysí válka.

(Pozn. - vyskúšané to mám v režime, keď s deťmi hrá niekto dospelý. Či by to zvládli hrať dve 7-ročné deti samé, to neviem.)

Matej



20.12.2019 12:28:23

ruy

JAKTO?
..že sa s pokemonmi neda hrat??

20.12.2019 16:26:02

Vybíráme z Bazaru

Architekti západního království - 2 rozšíření
Architekti západního království - 2 rozšíření
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas