Hra s nejhezčími dřevěnými komponenty

Her, které plastovým odpadem přímo přetékají, jsou fůry a mnohé jsou bohužel postavené pouze na tom. Ale dnes jsem si při hraní Malých velkých galaxií s rozšířením Do neznáma uvědomil, že existuje také spousta her s krásnými dřevěnými komponenty. A mě by zajímalo, která hra je má podle vašeho názoru nejhezčí?
21.3.2020 21:49:03

Co znam
Male velke galaxie
Settlers zrod imperia
Scythe

Tyhle hry znam a komponenty naprosto dostacuji.

Terra mystika ma taky drevene komponenty a za me je to katastrofa :-/

21.3.2020 21:54:03

Mně se líbí např.
domečky v Tiny Towns, dále rytíři i budovy v Barony, ale myslím si, že nejhezčí dřevěné komponenty, které jsem zatím viděl, byly v Getaway Driver.

21.3.2020 22:11:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem rad, ze v tom nejsem sam, ...
...take mam rad drevo, radeji jsem si kdysi sehnal Osadniky z ciziny, nez abych koupil ceskou plastovou verzi. Krasnych her se drevem je moc, hodne z nich je ale urcenych pro deti, napr.: Karneval berušek, Kočka Karla, Kuřecí olympiáda, Marrakech (tam jsou mimochodem krasne textilni koberce), Nalož a jeď...

Z dospelejsich her musim zminit alespon prekrasne hry Origin: Počátek lidstva a Taluva.

Libi se mi ale i jednodussi komponenty jako ma treba Agricola, Doba kamenna, Viticulture nebo Capitol.

21.3.2020 23:42:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Z mé sbírky...
se mi hodně líbí komponenty v již zmíněných Malých velkých galaxiích a hlavně teda lodičky z rozšíření Do neznáma. Ale kdybych měl jmenovat jen jedinou hru s krásnými dřevěnými komponenty, byla by to naprosto jasně hra Five Tribes.

21.3.2020 23:49:22

Z her co mám/dobře znám
Five Tribes
Viticulture Essential Edition
Relic Expedition
Pixie Queen
již zmíněné - Malé velké galaxie + rozšíření
Paladinové Západního království - také nemají špatné komponenty, ale ocenil bych trochu kreativnější meeplíky.

Spousta her pak má pěkné dřevěné figurky/meeplíky (Pustina, Root....) ale je to často jediné dřevo v krabici. Popřípadě jsou ty pěkné figurky doplněné jen obyčejnými kostičkami, disky válečky atp. a to je škoda. Výše zmíněné hry dokazují, že to jde dělat lépe.




21.3.2020 23:54:11

­
Libovolná hra Vitala Lacerdy, naposledy třeba On Mars. Deluxe hry prostě jde dělat i bez plastu.

Krásné jsou i všechny dřevěné komponenty od Days of Wonder, kromě zmíněných Five Tribes třeba i the River nebo Yamataï, což je rozhodně nejhezčí hra, kterou mám tu čest vlastnit.

Osobně mám slabost pro custom dřevěné žetony, jako jsou třeba v Settlerech nebo Res Arcana.

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

22.3.2020 00:06:35

Já věděl že jsem na něco zapomněl :D
The River - je krásným příkladem toho jak se dají skvěle zpracovat dřevěné dílky představující suroviny.

22.3.2020 00:12:12

...
Mne sa najviac pacia drevene komponenty v Everdell (zvierata), Yamataï a Coloma.

Tommi

22.3.2020 01:00:30

líbí se mi
víceméně veškeré "custom" tvarované. Kromě her, které už tu zazněly (Divukraj, Viticulture, Paladinové...), přidám třeba ještě Agru, Megafaunu, Zhanguo a těším se na KS upgrade surovin k Madeiře.
--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.3.2020 01:14:53

...
CO2, Root
______________
aka WantonDuke

22.3.2020 01:19:19

Dřevěné komponenty

Jednoznačně Root, ale také třeba Šnečí závody či Mlsné myšky. Samozřejmě spousta dalších.

Ne vždy je ten plast ovšem odpadem. Třeba v Batman Gotham city chronicles jsem z plastu přímo nadšen a považuji tuto hru za jednu z nej. Sice nás moc takových není, ale po téměř roční zkušenosti mám jasno. Her, kde považuji plast za odpad, pár znám, ale raději jmenovat nebudu, ať nerozmíchávám vášně :).

22.3.2020 08:36:32

Dřevo
Parks
Kanagawa
Takenoko

22.3.2020 09:07:30

Barony

...

22.3.2020 09:31:16

Skulk Hollow
Za mě tohle, to že ta hra nevsadila na miniatury, ale má monstra a komponenty ve dřevě byl jeden z milých faktorů pro nákup:)

22.3.2020 09:48:45

jps

Agricola: Family Edition
Dovolím si navrhnout i tuto hru, která má velmi pěkné dřevěné komponenty (jak zvířata, tak i suroviny a rovněž i své meeply)

22.3.2020 20:17:40

Dřevo
Nejlepší dřevěný komponent z toho co jsem měl v rukách je dle mého ve hře Tobago: 3D (nikoli jem meeple siluety) palmy které jsou soustružené a následně asi i dovyřezávané (nebo brusku dobroušené)... Zároveň jsou zde i sochy z nějaké pryskyřice která budí dojem kamene (dokonce i nabarvené jako by byli obrovské mechem) no prostě pecka!

Ale pak jsou super i všechny ty “siluetové" z těch co tu ještě nikdo nezmínil napiš Bios: Megafauna - Druhá edice....
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

22.3.2020 21:09:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Mno

Asi Molkki :)

23.3.2020 09:01:11

Origin

Co se tyče dřevěných panáčku tak ORIGIN mi v tom přijde nejlepší!

23.3.2020 13:40:52

dřevo

Medina

25.3.2020 10:33:44

Určitě Parks ;-)

Vyšší úroveň dřeva jsem nikdy neviděl ;-)

25.3.2020 14:48:11

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Akt. cena: 931 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas