Hra pro >7 hráčů

Ahoj!

Scházíme se na hraní deskovek v různém počtu, ale obvykle nás bývá cca 7-8. Když je nás jen 6, je to pohoda, takových her je spousta, ale v 8 mám pocit, že už nabídka dost řídne, ale nemám takový přehled.

Doporučíte mi prosím nějakou hru pro tento počet hráčů, která je:
a) sehnatelná
b) hraní nebude na celý večer - raději hrajeme za jedno setkání víc různých her, tj. max 2 hodiny (ne Arkham Horror)
c) máme tam i méně protřelé hráče, takže raději něco s jednoduššími mechanismy (ale není podmínkou)
d) stála by (pokud možno) cca do 1000 korun (ale jestli by to bylo něco fakt dobrého, tak klidně napište i tak - jen nechci dávat bambilion za něco, co by se nechytilo)


Máme a hrajeme v tomto počtu: Bang, Hobity, Sabotéra, Dixit, Krycí jména. Vím, že by byli super Lovci noci, ale nedaří se mi je sehnat. Citadelu znám, ale nemám moc ráda.

Varianta rozdělit se na 2 skupinky a hrát dvě hry pro 4 hráče není preferovaná ;)
27.5.2020 09:57:46

Hry pre 7-8 hráčov
Pre presne 8 hráčov by som doporučila Captain Sonar.

Pre 7-8 hráčov obecne si myslím, že je vhodné Blood on the Clocktower, ale to v obchode ešte nekúpiš a musel by si si spraviť zatiaľ print and play (môžem poslať súbory).

Ďalej mi ešte napadá Secret Hitler, Tortuga 1667 a Escape from the Aliens in the Outer Space. Ešte by šlo Railroad Ink, ak by si kúpil obe edície.

Všetky tieto hry sa pre tento počet hráčov osvedčili u nás, nie sú zložité, sú relatívne krátke a myslím, že všetky som kúpila za menej ako tisíc korún. Priznám sa, že som nepozerala, či sú ešte dostupné v obchodoch, to si hádam vieš zistiť aj sám.




27.5.2020 10:24:58

7+
Neomezeně hráčů:
Kartografové,
Vítejte ve svém vysněném domově

Až 13 hráčů:
Mascarade

Až 12 hráčů:
Pozvedněte číše

Až 7 hráčů:
Scythe s rozšířením Scythe: Invaze z dálek,
Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka,
Samurajský meč
Jedním slovem (když přidáš tužky a papíry není problém hrát ve víc...)

hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

27.5.2020 10:26:10 | Upraveno autorem (porovnej)

re
My hrávame vo veľkom počte Formula D. Spĺňa kritériá, pobaví :)

27.5.2020 10:33:18

SOL
My hravame SOL. Je az pre 8 hracov, zahrana do hodiny. Nic komplikovane, trochu anglickeho textu na kartach postav. Hra sa odohrava na ostrove, preskumava sa ostrov, bojuje sa a hladaju sa poklady v chramoch.
Ale neviem ako je to s dostupnostou a cenou hry.

https://youtu.be/sDEFRFANJug

Tommi

27.5.2020 10:36:48

Pro 7
Nám se celkem líbí
Samurai Spirit
Temné znamení (asi lepší s rozšířením)

27.5.2020 10:47:09

Dík.

Díky moc za tipy, postupně se jimi prokoušu.
Asi spíš preferuju něco "méně párty", ta Krycí jména a asi i Dixit už nám potřebu párty her celkem naplňují :)

Ti Kartografové vypadají zajímavě, hru s takovým principem jsem ještě nehrála.
Maškaráda vypadá moc dobře.

Ostatní ještě prostuduju, díky!

27.5.2020 10:50:01

U nás hrajeme:

Mysterium - je až pro 7, ale my hrajeme, že duch který napovídá hraje ve dvou hráčích, takže pro 8 hráčů.
Mascarade
Co na to Češi
Představ si
Pozvednete číše
V pasti
Decrypto

A nejlepší je u nás Room 25 (se sezónou 2 až pro 8 hráčů) - to moc doporučuji.

27.5.2020 11:05:14

CSI
Deception: Murder in Hong-Kong

Výborná záležitost, doporučuje 10 z 10 vrahů v uniformě.

27.5.2020 11:06:10

Ještě jedna
Napadá mě ještě Jolly Roger. Je to taková napůl vážná, napůl nevážná hra dobrá k chlastání.

27.5.2020 12:50:34

Zaručený úspěch
mám ve větších skupinách např. s těmito hrami:
Avalon, One Night Revolution, Human Punishment, Escape from the Aliens in Outer Space

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

27.5.2020 12:59:30

Velbloudi dostihy
Také ľahšie

27.5.2020 13:08:56

steampunk rally
pre 8 hracov, taka prijemna kockovo skodiaca zabava

27.5.2020 13:24:19

Sabotér + rozšíření
Je to až do 12 lidí a v tom počtu by mohla být teprve zábava :)

27.5.2020 15:52:16

Sidereal Confluence
je až pro 9 lidí, hra je teda dražší (1600 - 1900). Je to už docela náročnější hra na přemýšlení, je hodně o komunikaci a vyjednávání, tahy probíhají simultálně, takže ani větší počet nezvyšuje hrací dobu. Není to ale hra pro každého, za me však super. Tady na ZH lze sehnat překlad jednotlivých ras.

27.5.2020 16:54:39

.
Hrdinové bez záruky
Millions of Dollars ma oblibena

27.5.2020 19:21:04 | Upraveno autorem (porovnej)

určite
Hrdinové bez záruky
Velbloudí dostihy
Sushi Go Party

28.5.2020 17:21:48

Divím se, divím, že pro 7...
tu ještě nezaznělo 7 Divů světa.

28.5.2020 17:29:00

Malcolm
že by preto, že požiadavka bola pre VIAC AKO sedem hráčov? :)

28.5.2020 21:04:39

žena doporučuje:
určitě Fearsome Floors, to vážně stojí za to ;)

a naše hodně oblíbená hra pro více hráčů jsou Fazole s rozšířeními

obě hry jsou sice pro sedm hráčů (u Fazolí s rozšířeními), ale bez problémů si dovedu představit, že si do Finstere Flure přidáte figury pro osmého hráče a hrát Fazole v osmi není vůbec problém

28.5.2020 21:07:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky

Ještě jednou všem děkuju za spoustu návrhů! Postupně se jimi prokoušu a určitě něco pořídím :)

1.6.2020 22:39:16

Co mám
Burke's Gambit - vesmírá variace na Mafii, až pro 8
Když sním - trochu jako Dixit, hádají se symboly podle popisu, až pro 10
Nejsme tu sami - jeden proti všem, vesmír, až pro 7
Waldschattenspiel - jeden proti neomezenému počtu, hodně specifická hra, kterou neumím k ničemu přirovnat, hraje se po tmě se svíčkou
Vampire Queen - v podstatě Osel a vůl, až pro 12

13.6.2020 18:30:40

8 lidí
V 8 lidech mě vždy hodně bavilo Tempel des Schreckens - je to podobný princip jako Sabotér, dva týmy, nevíš kdo je kdo, objevujete poklady, ale je.to víc o přetvářce a "hře" kolem stolu.

Podobný princip je i Resistence, kde je to už ale úplně o hře kolem stolu a blafování.

6 bere je až pro deset.


Nejsme tu sami perfektní asymetrická hra, ale teda jen pro 7.

Podle mě z toho, co tu zatím padlo a znám, je nejvíc plnohodnotná hra Temný znamení.

Nebál bych se dát šanci Citadele, imho lepší hra než Mascarade.

14.6.2020 00:09:35

Eldritch Horror
Ještě mě napadá, když tu padlo Temné znamení (Elder Sign), co Eldritch Horror? Nemám a nehrál jsem (mám AH), ale je to až pro 8 a z diskusí mi vždycky vyplynulo, že je to oproti Arkham Horror hodně učesané, zjednodušené a mnohem vhodnější pro začátečníky a nepravidelné hráče.

14.6.2020 09:16:22

Re: Eldritch Horror
Dík, ale co jsem se dívala, tak i ten EH je v podstatě celovečerní hra. My potřebujem spíš něco kratšího, protože i dost často máme situaci, že někdo je přítomný první dvě hodiny a pak už ne, a jiný se připojí třeba o hodinu později... Takže by ten první od rozehrané hry odcházel a ten druhý zas přicházel do hry, kterou začal někdo jiný.
Věřím, že je EH super hra, stejně jako jiné delší a propracovanější hry, ale není to teď to, co hledám pro náš deskový "miniklub".

14.6.2020 12:30:43

Další návrhy
Včera jsme měli gaming session v 8 lidech.
Nejlepší věci, které nás dost bavily:

Představ si - sranda. Hráli jsme bez bodů, jen tak.

Deception - super deduktivní hra.

Pozvednete číše - pro všechny trochu hra bez možnosti ovlivnění, ale mi se zdála dobrá a dá se u ní dobře uvažovat.

Mascarade - rychlovka, celkem dobrá a jednoduchá

14.6.2020 13:13:23

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy
Stezky slávy
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas