Hra pro 6 (a vice)

Vetsina her ma strop na 4-5 hracich. Poradte neco, co se da hrat ve vice lidech, co zas bezne tolik nehraji a neni to nejaka party kravina do hospody, ale zaroven to zase neni slozite na vysvetleni a netrva to 2 hodiny. Napadlo me Cluedo, Citadela, Room 25, Sabotér. Doplni nekdo jeste neco?

************
Edit:
Jelikoz se zase blizi prazdninovy cas hrani ve vic lidech, otviram svoje stare tema s puvodnim zamerenim.

CHCI:
zakladni hru pro 6 (a vic)
herni cas kolem 60 minut

NECHCI:
kostky
party
postrehovky
zrucnostni
vedomostni
dlouhy herni cas

Obecne: Hra (základ bez nutnosti k tomu porizovat rozsireni) pro 6 a vic idealne bez nahody (urcite bez kostek - kostkovky sem vubec nepiste) zadne postrehovky nebo zrucnostni cipoviny a taky at to neni dlouhe idelane tak +- na hodinu, at se radeji stihne vic her. Datum vydani nerozhoduje - klidne goldies :)

Sehnal jsem a neco uz jsme zkusili ve 4:
Drakon
Chicago Express
Alhambra
Nejsme tu sami
Shadows over Camelot
Malacca
Krycí jména
Elfenland
Euphoria
Avalon

Toto se mi dostalo do hledacku:
7 divů světa
Scythe
Pravěk
Lords of Waterdeep
Ethnos
Samurajský meč
Robo Rally
Between Two Castles of Mad King Ludwig
Vysoke napeti
Královské rošády
Condottiere
Dragon's Gold
Colt Express
Eketorp
Fantastát
Hrdinové bez záruky

Varujte - doporucte.
Nejake dalsi tipy?
27.6.2018 20:22:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Artcore
Už to tu zaznělo, ale Ethnos (byť je maximálně pro šest hráčů) a tebou zmiňované Nejsme tu sami maximálně splňují tvoje požadavky. Navíc dnes je poslední den u Dobrovského, kdy platí 20% sleva a navíc 15% následně na celý košík (kód:csobcrv2n7) při nákupu za 500+, takže tě to vyjde na super peníze.

26.6.2019 13:11:17 | Upraveno autorem (porovnej)

hry pro 6 a víc
Dobrejch a rychle hratelných her pro 6 a víc hráčů moc není.
Z těch vypsaných bych určite doporučil 7 divů (pro 3 - 7), kde jsou tahy hráčů simultální a rychle to odsípá. Tajuplné říše jsou malý, ale komplexní filler.

26.6.2019 13:37:53

Mission: Red Planet, Welcome to...
M:RP Je pro šest, díky systému kdy si všichni naplánují akci a pak se postupně provádí a samotná exukuce je jednoduchá, nenavyšuje počet hráčů hrací dobu nějak zásadně.

Welcome to... - počet hráčů kolik potřebuješ, rychlé. Draw and write.

EDIT: Nevšiml jsem si, že kostky ne, tak to níže ignoruj. :)

King of Tokio - klasika, svižná a jednoduchá, hráči jsou většinou zapojení i mimo svůj tah.


26.6.2019 13:43:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner
Artcore píše, že nechce kostky, a ty mu doporučíš King of Tokyo :D

26.6.2019 13:56:15

Z toho co mám, nebo jsem hral...
...mě napadá:

Red November - až pro 8 hráčů, herní čas 1 hodina (při větším počtu hráčů se to nejspíš o něco protáhne)

Kill Doctor Lucky - až pro 7 hráčů, herní čas 45 min

Psí život - max. 6 hráčů, herní čas 1 hodina

Citadela - až pro 7 hráčů, herní čas 1 hodina (při velkém počtu hráčů)

Bang (karetní) - 7 hráčů, 45 min

Evolution - max. 6 hráčů, 1 hodina

* * * * *
Board games klub, Trenčín

26.6.2019 14:28:29

pre 7
Caverna

26.6.2019 15:56:24

Railroad Ink 6-12

Railroad Ink, či už červenú alebo modrú, prípadne obe a môžte hrať aj 12. rýchle, svižné, inovatívne, nenáročné, zábavné. :)

26.6.2019 17:31:04

2 Miner :)
Tak ja napisu do zadani
====
NECHCI:
kostky
...
..idealne bez nahody (urcite bez kostek - kostkovky sem vubec nepiste)...
====
a ty mi tady predhodis King of... :)))

Dali jsem tomu 4x sanci - vizualne to vypada fakt pekne - ale jinak je to dementni jako jine kostkovky :((

27.6.2019 10:36:40

Crypt
https://boardgamegeek.com/boardgame/250442/crypt

Vyžaduje to 2 balení hry. Zatím jsem to nezkoušel ve více jak 3, tak nevím, jak moc to je hratelné v 6+.

edit: tak asi je nutné k tomu mít ještě doplněk
https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/271054/crypt-book-variants

Nesplňuje tedy podmínku "6+ v základu", ale jsou to takové pidikrabičky + sešitek. Na druhou stranu neví dostupnost, mám to z KS komplet, bylo to za pár stokorun.

27.6.2019 12:39:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Zapomen
Na scythe a roborally a vysoké napětí. Ty pod 2 hodiny nedostanes ani na konci prázdnin. Navíc nevím, jestli do toho počítáš i přípravu a úklid.
Za mě doporučím již zmiňovaný nejsme tu sami. Po troše tréninku by se asi vešlo i room25 a mysterium. Já osobně bych zkusil miliony v dolarech. Hleděl jsem hlavně na to, aby to bylo rychlé odehrané, takže jsem možná doporučil něco co nechceš, ale jsi dost specifický. I prez to bych tyto 3 zkusil.
A teď mě napadlo decrypto?... Nebo jak se to jmenuje. Je to podobný krycím jménům.
A taky zajímavá ujetina je capitan sonar (mě ale z toho vždy bolí hlava :)

27.6.2019 12:56:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Toneckrmelec
?miliony v dolarech? To je co? Hledal jsem, ale nenasel
Nejaka novinka? Priznavam, ze k novym hram jsem docela skepticky

Jinak diky za upozorneni na casovou narocnost - tim padem Scythe, Roborally i Vysoke napeti vypadavaji ze sfery zajmu. Jestlize ma neco na krabici psano ze je to hra na hodinu, tak nam to zpocatku trva aspon dvojnasobek, coz dela z dvouhodinove partie polovinu pracovni doby :)

27.6.2019 18:28:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Miliony
Tipuji, že měl na mysli totok: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/millions-of-dollars-6450/

27.6.2019 20:37:57

Jabb

Jj to je ono

27.6.2019 23:04:28

Este
Room 25

28.6.2019 08:39:13

Carson city
Carson city super westernovka dohraná do 90 min

1.7.2019 14:03:52

Vybíráme z Bazaru

Hrací podložka Archa Nova
Hrací podložka Archa Nova
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas