Hra pro 6 (a vice)

Vetsina her ma strop na 4-5 hracich. Poradte neco, co se da hrat ve vice lidech, co zas bezne tolik nehraji a neni to nejaka party kravina do hospody, ale zaroven to zase neni slozite na vysvetleni a netrva to 2 hodiny. Napadlo me Cluedo, Citadela, Room 25, Sabotér. Doplni nekdo jeste neco?

************
Edit:
Jelikoz se zase blizi prazdninovy cas hrani ve vic lidech, otviram svoje stare tema s puvodnim zamerenim.

CHCI:
zakladni hru pro 6 (a vic)
herni cas kolem 60 minut

NECHCI:
kostky
party
postrehovky
zrucnostni
vedomostni
dlouhy herni cas

Obecne: Hra (základ bez nutnosti k tomu porizovat rozsireni) pro 6 a vic idealne bez nahody (urcite bez kostek - kostkovky sem vubec nepiste) zadne postrehovky nebo zrucnostni cipoviny a taky at to neni dlouhe idelane tak +- na hodinu, at se radeji stihne vic her. Datum vydani nerozhoduje - klidne goldies :)

Sehnal jsem a neco uz jsme zkusili ve 4:
Drakon
Chicago Express
Alhambra
Nejsme tu sami
Shadows over Camelot
Malacca
Krycí jména
Elfenland
Euphoria
Avalon

Toto se mi dostalo do hledacku:
7 divů světa
Scythe
Pravěk
Lords of Waterdeep
Ethnos
Samurajský meč
Robo Rally
Between Two Castles of Mad King Ludwig
Vysoke napeti
Královské rošády
Condottiere
Dragon's Gold
Colt Express
Eketorp
Fantastát
Hrdinové bez záruky

Varujte - doporucte.
Nejake dalsi tipy?
27.6.2018 20:22:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár tipů z mojí sbírky
Třeba Záchranáři, Formule D nebo Letters from Whitechapel.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

27.6.2018 20:43:00

třeba
Lovci noci - ta je pro 8 lidí
7 divů světa - pro 7 a s rozšířením pro 8 lidí..
Tsuro - taky pro 8 lidí..
Kragmortha
Aye, Dark Overlord!
a my třeba hrajeme Talisman 2.edici klidně ve více lidech... ale to je na dlouho..

27.6.2018 20:49:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Mission: Red Planet
Hráči vybírají akce simultálně, takže se to při větším počtu hráčů nenatahuje.

27.6.2018 21:55:49

Artcore
Scythe s rozšířením...

27.6.2018 22:06:43

taky máme 6 hráčů
Nejsme tu sami
Mysterium
Junk Art
(Fief)
Scythe - dá se odehrát rychle i ve větším počtu (další hráč může hrát po odehrání první části akce).

---
Autor hry Velryby ničí svět

27.6.2018 22:14:35 | Upraveno autorem (porovnej)

napríklad
Bang!

27.6.2018 22:31:37

...

cosmic encouter,railroad tycoon,acquire,union pacific,times up ....

27.6.2018 23:04:51

Diky za tipy :)
Jeste jsem zapomnel zminit, ze idealne bez nahody (bez kostek) :)

27.6.2018 23:34:17

pro 6
Z mých oblíbenných

Fearsome Floors
Antike II
Chicago Express
Between Two Cities

27.6.2018 23:52:17 | Upraveno autorem (porovnej)

jednoznačně
7 divů světa...

Edit: dále mě napadá Chicago poker, alhambra, stíny nad kamelotem, pravěk...

27.6.2018 23:53:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Výborná zábavná worker placemen eurovka
Lords of Waterdeep s rozšířením Scoundrels of Skullport. Herní doba 60-90min

28.6.2018 00:42:27

pro 6
Fief, Nejsme tu sami, King of New York, Scythe

28.6.2018 07:24:33

Ethnos
Jednoduchý area control, brzy ho vydají Rexhry.

***
Deskoherní inkvizitor

28.6.2018 08:09:51

Moje doporučení
Ahoj
Taky často hrajeme v 6 ti a je fakt, že her pro tenhle počet není zase tolik. Pokusím se to nějak seřadit podle oblíbenosti.

7 Divů světa. Rozhodně top. Rozumná pravidla, všichni hráči hrají zároveň, všemi oblíbený draft a herní doba kolem půl hoďinky. Určitě doporučuji minimálně první rozšíření - Leaders. Hru hodně obohatí.

Dobyvatelé vesmíru + Gathering Storm + Rebelové vs. Impérium. Taky hodně dobré. Pravidla už jsou bohužel trochu náročnější, kor s rozšířeníma. První hra je obvykle pouze zkušební. Jinak ale taky odsýpá, pěkně se v ní kombí a herní doba taky kolem půl hoďky.

Ethnos. Hrál jsem jen párkrát, ale fakt super hra. Sám čekám na českou verzi. Spíš, abych podpořil vydavatele, něž kvůli jazyku.

Ještě si dovolím komentář k již zmíněnému Scythe. Osobně si myslím, že v 6ti hráčích je to na hraně a pro 7 už to fakt moc není. Hra se tím hrozně natáhne. Navíc se stane mnohem víc konfliktní, protože mapa prostě není nafukovací a mnohem víc se bojuje. Situace na mapě se neustále mění a hůř se plánuje dopředu. To zase natahuje herní dobu. Za mě je Scythe ideální v 5ti hráčích.

28.6.2018 10:14:29

Samurajský meč
Pro víc lidí na kratší dobu, krom níže zmíněných 7. divů /které taky doporučuju/ bych zauvažoval i o hře Samurajský meč. Je to de fakto Bang s tou výhodou, že všichni hrají až do konce.

28.6.2018 10:24:52

Doporučil bych:
Lovci noci
pro 4 až 8 lidí (tajné postavy 3 ras lidé, vlkodlaci, upíři)

Diavolo
Na krabici max. 6 lidí ale není problém v 10ti (omezení jen počtem míst u stolu) (postřehovka)

Velbloudí dostihy pro 2 až 8 s rozšířením Velbloudí dostihy: Superpohár až pro 10 lidí

Heckmeck z žížalek
2 až 7 (škodící kostkovka)

Nejsme tu sami
2 až 7 (asymetrická 1 se snaží polapit zbytek pohybující se po různých lokacích planety)

Kozí války
3 až 6

Genesis
2až6

Euphoria: Cestou k lepší dystopii
2 až 6

Cuba Cube
až 10 lidí (zručnost cvrkání kostek)
______________________
hráč a drobný sběratel

28.6.2018 10:33:24 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Tohle číslo si říká o blafovací hry (i když jsou dobré hlavně do hospody, protože jsou skladné a na stole nezabírají místo, jsou podle mě plnohodnotné), např:
Malacca, Mascarade, Temple of Secrets (tahle je za mě asi z téhle skupiny nejlepší), případně cokoli podobného typu Secret Hitler, nebo třeba Resistance, The

případně mě napadá ještě povídací Winter Tales (i když ta bude možná na víc než 2 hoďky), nebo Superšpión

pak kooperativka Yggdrasil a semi-koop Shadows over Camelot

a jen na okraj - Lords of Waterdeep v šesti podle mě rozhodně nejsou na 60-90 minut :)

28.6.2018 10:34:37

Al

6 -8 lidí
Krycí jména, úspěch téměř zaručen

28.6.2018 11:18:01

Doporučenia
Kokoro: Avenue of the Kodama

Je to až pre ôsmych a všetci hrajú simultánne. Pravidlá sú jednoduché, náhody je málo a je to max trištvrte hodinky. A zároveň to má strašne roztomilú grafiku. :) Akurát tam nie je interakcia medzi hráčmi, každý si maľuje u seba.

28.6.2018 12:48:36

Urcite
Robo Rally, Eketorp a popr. Elfenland

28.6.2018 13:17:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Trošku jiné zadání
Hledám hru pro 6 hráčů, která by se dala hrát jako "hlavní hra". Hra v žádném případě NESMÍ trvat déle než 3 hodiny, MUSÍ být komplet v češtině (ne přelepky) nebo s jazykově nezávislými komponenty, MUSÍ být bez jakýchkoliv úprav hratelná v 6 lidech, MUSÍ být bez problémů sehnatelná a NESMÍ být náchylná k analytické paralýze. Napadá někoho něco jiného než Zombicide.

Jinak se ještě předtím než začnete psát návrhy se podívejte do mého profilu, abyste zbytečně nepsali hry, které už mám ve sbírce nebo na wishlistu. Díky za případné tipy.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

30.10.2018 10:44:23

Keyflower?
Nikdy jsem to teda v 6ti nehral, to uz bych radsi dal dve hry pro tri ;)

30.10.2018 11:02:22

Hrdinovia

čo tak hrdinovia bez záruky? :)

30.10.2018 11:15:03

...
Scythe
Hra o trůny (je v podstatě ideální právě jen v šesti)
Jamaica
7 divů

30.10.2018 11:24:27

Reakce na tipy
Keyflower - vypadá zajímavě, ale na BGG to v 6i hráčích nedoporučuje skoro 43% a to mi připadá hodně.

Hrdinové bez záruky, Jamaica - první mám, druhá je na cestě, ale obě považuju spíš za "doplňkové hry" a ne za "hlavní hry".

7 divů světa - o té dost uvažuju, ale opět pouze jako o "doplňkové hře".

Hra o trůny - je na cestě, mám v plánu si ji nechat v rezervě, pokud bychom se někdy o víkendu třeba sešli na celodenní hraní. Stačí se totiž opět podívat na BGG, kde je tabulka s průměrnou herní dobou pro různý počet hráčů a v 6i se skoro 50% vyjádřilo, že je to hra na 6 a více hodin.

Scythe - ať koukám, jak koukám, tak je pouze pro 5. Krom toho jsem ho hral 2x ve čtyřech hráčích a myslím si, že ta hra je neskutečně přehypovaná, ale ve skutečnosti nic extra.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

30.10.2018 11:51:53

Vybíráme z Bazaru

Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Akt. cena: 1650 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas