Hra postavená na vylepšování postavy a bojích

Zdravím,

nevěděl by někdo o kooperativní hře, která by byla postavená hlavně okolo vylepšování postavy a bojích s nestvůrami? Dohratelná do 2-3 hodin, trochu příběhu by se taky hodilo. Kampaňové hry o délce 10+ hodin (Descent - mám, Gloomhaven, Tainted Grail) jsou pro mně časově "nedohratelné" :)
Mám Sanctum, tam je to asi nejblíže tomu co bych si představoval - vylepšování skillů, zbraně, zbroje.
Velmi blízko ideálu jsou i Legendy země Euthie - nicméně zde to "zabil" boj - hraní karet nestvůr proti spolu/protihráči...
Výborné v rámci vylepšování postavy jsou taky Lost Legends.
Hrdina v kostce s rozšířením je fajn, ale nemá ten klasický "feel" vylepšování a boje s nestvůrami.
Pokukuji po Too Many Bones, ale ta cena :)
Neměl by někdo tip ještě na nějakou podobnou?
Díky za tipy.
6.11.2020 19:21:39

...
Taky příběhovka, ale dá se hrát i jako skirmish po misích, ale je to o vkusu. Jestli máš rád 70. a 80. léta tak jasnej Dungeon Degenerates.
Jinak Mage Knight (?)
WHQ Blastone Fortress
starej Warhammer quest
Hero quest
DarkLight Memeto Mori
Sword and Sorcery

mrkni na kanál na youtube Dungeon Dive, má tam pěkně udělaná review her, co by tě mohli zaujmout. Taková přátelská atmosféra, ale ten kluk je v obraze a umí to.

top10 DC
https://www.youtube.com/watch?v=h_v3GcIgbvM

part 2
https://www.youtube.com/watch?v=dURDUSYCm68

6.11.2020 19:38:50 | Upraveno autorem (porovnej)

baby gh
Gloomhaven - Jaws of The Lion?

6.11.2020 20:51:14

Pavkak
Co One Deck Dungeon? Super kostková hra, jen příběhu tam moc není a špatně se u nás schání. Ale pokud by vás zaujala, tak je i verze na Android, případně Steam. Asi 2 týdny zpátky byla na Androidu za 25 Kč.

6.11.2020 20:53:07

shadows of brimestone
ale umí být dost nevyzpytatelný co se herní doby týče.

7.11.2020 18:14:04

Too many Bones

TMB je luxusni, pribeh a vylepšování fakt stojí za to. Navíc je vše docela dobre dohratelne v krátkém čase... Relativně kratkem... ;-)

7.11.2020 20:37:29

One Deck Dungeon
Skús ten One Deck Dungeon. Dokonca je tu aj kdesi preklad a ja som našiel v EN jazyku hru aj rozšírenie, stačí len vytlačiť. Je to Print And Play verzia. Na Google Play nájdeš k stiahnutiu aj apku ktorá simuluje hádzanie kociek :D

One Deck Dungeon:
https://asmadigames.com/ODD_PnP.pdf

One Deck Dungeon - Forest of Shadows:
https://asmadigames.com/ODD_Forest_PnP.pdf

Prípadne pozri sem:
https://www.pnpparadise.com/set1/one-deck-dungeon

4.1.2021 20:08:36

GH nebo odlehčeně
Gloomhaven: Jaws of the Lion má 24 scénářů a jednoduchou příběhovou linku, to se dá.

Taková odlehčená verze popsané je taky Betrayal at the House on the Hill, ale tam v druhé půlce hráči bojují proti jednomu z nich...

4.1.2021 20:27:03

Koop
Proroctví z koop pravidly z Dračí říše (rozšíření netřeba, stejně ten koop využívá jen základ). Mage knight. Lehké RPG Mice and Mystics

5.1.2021 00:10:21

Andor
Andor - dobrodružné legendy

5.1.2021 08:01:26

proroctví

já hrával z her tohoto typu Proroctví, kooperativní pravidla jsem si vymyslel vlastní: postavy na stejném poli si můžou předávat předměty a peníze, a cílem je na co možná nejmenší počet tahů sebrat všechny artefakty tak, aby každá postava sebrala aspoň jeden, ale věřím, že oficiální pravidla, o kterých jsem nevěděl, budou promyšlenější

6.1.2021 15:54:07

Jaws of the Lion
Už tu zaznělo a můžu se pod to podepsat. Gloomhaven, jen připravený raz dva a dohratelný taky. Osobně si ho cením víc než velkého Gloomhavenu. A navíc bude brzo i česky, pokud je to kritérium.

6.1.2021 17:33:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Too Many Bones
Díky všem za odpovědi a rady. Nakonec jsem se přece jenom rozhodl pro Too Many Bones jako dárek k Vánocům - čert vem cenu.
Musím říct, že je to bomba.
Vylepšování hrdinů je opravdu perfektní, spousta možných kombinací co a hlavně jak vylepšovat a navíc každý charakter je totálně odlišný. Samotné souboje jsou to nejlepší, na co jsem zatím v deskovkách narazil (Mage Knight, Descent, Warhammer Quest, Pán prstenů-karetka). Přirovnal bych je ke klasickým rpg tahovkám na počítači. Spousta taktických možností, samostatná bojová deska, skilly nestvůr pěkně zamíchají se strategií...
Velmi mne překvapil příběh, lépe řečeno tvorba jednotlivých dnů. Podobně jako v Pánu prstenů nebo WQ, pomocí karet navozuje příběh a nabízí min. 2 možnosti jak danou situaci řešit, což funguje překvapivě dobře.
Samotná kategorie je zpracování - žetony i kostky jsou úžasné, "desky" hrdinů taktéž (i v porovnání s Nemesis nebo Lords of Hellas), insert většinou neřeším, ale tady je skvělý - navíc evidentně připravený na další rozšíření.
Navíc je perfekně hratelná sólo, rychlý setup i úklid, ve třech hrajeme okolo 2 hodin.
Od Vánoc se na stůl nedostala jiná hra a už jsem si objednal i rozšíření - když je v tom insertu to místo...
Takže to vypadá, že jsem konečně našel.
Ještě jednou díky za tipy.



11.1.2021 20:44:53

Too Many Bones
Ideální adept pro lokalizaci:)

12.1.2021 11:24:57

Vybíráme z Bazaru

Architekti záp. král. sběratelská krabice + promoo
Architekti záp. král. sběratelská krabice + promoo
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas