Hledám hru na cestování s dětmi

Zdravím, dovedl by mi někdo doporučit/poradit hru, která splňuje následující podmínky:

- je pro 2 hráče, klidně i pro víc, ale 2 stačí,
- krabička ve které je uložená má malé rozměry,
- lze ji hrát např. na stolku ve vlaku,
- lze ji hrát s dítěm ve věku od 6 let, které zvládá hrát Osadníky z Katanu tzn. nic moc složitého a plánovacího,
- herní doba +- 30 min.


25.5.2018 10:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

co vozím na cesty s prckem
Soluna
Shut The Box
cestovní quoridor
Okiya
Nonaga
cestovní Blokus pro dva
Sixstix
The Mind
Karetní Qwinto

25.5.2018 10:44:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobble
vies o tom, ze hladas Dobble? :-)

25.5.2018 10:59:59

Kostky
Napadly mne kostkovky:

Osadníci z Katanu: Kostková hra
Die Burgen von Burgund: Das Würfelspiel
Zooloretto Würfelspiel
Würfel Bohnanza

Všechno hry, které jsou na místo absolutně nenáročné, s jednoduchými pravidly a i vzhledem ke kostkám nikdy není jisté, kdo vyhraje.

25.5.2018 13:50:34

nápad
Napadly mě ještě příběhy z kostek - mají velmi kompaktní balení a dají se hrát skoro všude. Nebo zombie dice. Eventuelně i černé/ bílé/ zelené historky, ale ty jsou lepší ve více lidech a taky šest let bude možná ještě málo.

25.5.2018 16:40:44

Envyra
Prakticky přesně splňuje všechny požadavky. Bohužel je momentálně teprve na Kickstarteru, takže by byla k dispozici až na příští dovolenou.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

25.5.2018 21:26:59

Krysí válka
Třeba "Krysí válka" by mohla být fajn. Skladné (pouze 16 karet - takže klidně i do kapsy), rychlé, jednoduché a pěkně ilustrované. Navíc lze momentálně sehnat za pár korun (cca 50-100 Kč).

26.5.2018 15:30:46

Katan
Když byli zmínění Osadníci z Katanu: To je jedna z mála moderních opravdu deskových her, ke které vyšla plastová varianta, kterou lze hrát právě i ve vlaku (a máme s tím bohaté zkušenosti).

Takže pokud ji děti mají rády a nevadí jim hrát bez rozšíření, tak doporučuji.

Osadníci z Katanu: Kompakt

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/osadnici-z-katanu-kompakt-5501/

28.5.2018 06:55:35

poděkování
Díky za tipy. Postupně jsem vše prošel a na konec mi z toho vychází nejlíp asi ta kompaktní verze osadníků.

30.5.2018 08:16:14

Vybíráme z Bazaru

Divočina
Divočina
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas