Hledá se kompetitivní "řežba" pro dva hráče!?

Hledám pořádnou kompetitivní "řežbu", která bude primárně hraná ve dvou lidech a bude česky, případně jazykově nezávislá s dostupnými českými pravidly a běžně dostupná ke koupi. Téma, typ hry ani herní doba nehraje roli. Vzájemné škození, naschvály a pomsty jsou velmi vítány. Jde především o to, že vítěz může být jen jeden a jeden druhému nic nedarujete. Poradíte?
3.3.2019 11:45:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro dva, jazykově nezávislá
Starfighter. Super kombení.

3.3.2019 13:02:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Star Realms

***
Deskoherní inkvizitor

3.3.2019 13:03:47

Tash-kalar
Sice více abstraktní (pokud jsi četl Malazskou knihu padlých, tak téma může být hodně silné, ač přímo nesouvisí), dá se hrát jako eliminační "piškvorky" nebo "piškvorky" na plnění úkolů (i v této variantě si hráči dost extrémně "mrší" hru, nicméně to tolik nebolí a dává to prostor zvratům). Primárně duelovka, ale dobře hratelná ve 4 (2vs2), ve více lidech nedoporučuji likvidační variantu všichni proti všem, pak to je chaotické a víc random.

3.3.2019 13:46:04

nexus ops

rychlá řežba, jde hrát i ve více lidech, my ji nejčastěji hráli ve 2 a super, vše potřebné ke stažení zde na ZH.

Pokud hledáte něco složitějšího a nevadí delší doba tak Star Wars: Rebelie

3.3.2019 13:51:05

Bohuzel vetsina je uz hure sehnatelna
Za me nejvetsi kompetitivni pecky pro dva hrace:
Earth Reborn
Claustrophobia
Dungeon Twister 2: Prison
War of the Rings
Battlelore 2. ed.

3.3.2019 13:56:24

Neuroshima Hex 3.0

Nauroshima Hex 3.0

3.3.2019 15:51:04

rune age ....
summoner wars,antike duellum,star realms ...

3.3.2019 17:19:22

Tomoko
Dlouhé epické hry:
Earth Reborn
Studená válka

Středně dlouhé:
RONE
Shuffle Heroes
Summoner Wars
Small world (lze i ve více lidech)

Rychlovky:
RobotiCS
Lords of War
Star Realms / Hero Realms

3.3.2019 18:33:00

Pro dva

Luxusní je tide of iron nebo star wars rebelie. Sem tam se objevuji v bazarech...

3.3.2019 19:42:14

Tcg a lcg hry
Magic the gathering
Wastelands - v CZ
Pokemon
atd

Lcg
Hra o truny 2.edice - dost casto v bazaru
Android netrunner
Legenda 5ti prstenu
atd

3.3.2019 22:46:07

Carcassonne
Carcassonne pouze s rozšířeními Drak a Věž ... to je docela dobrá řežba :)

No a případně se dá třeba půlka kartiček ze základní hry odebrat, ať to má rychlejší spád...

4.3.2019 12:16:21

vodomil

Spojení slov ,,Carcassonne,, a ,,řežba,, je dosti bizarní :D
Opravdu si pod pojmem řežba představujeme všichni to stejné? :)

4.3.2019 15:11:36

pro 2
za mě:
Studená válka nebo ještě lépe 1989
DOOM
Hry co baví ve 2:
Kmotr je parádně upraven na hru pro dva
Civizilizace - stará Seed Maier, taky super ve 2
Star Wars: Rebélie
Mage knight -taky nejlepší ve 2


RONE
Star Realms
Války vyvolávačů




Hra o trůny LCG, dá se koupit za 2000kč i s mnoha rozšířeníma a pokud ti nevadí stavění balíčků, tak je to pecka

Hry co baví ve 2:
Kmotr je parádně upraven na hru pro dva
Civizilizace - stará Seed Maier, taky super ve 2

4.3.2019 15:21:17

moje tipy
za malo penez:
Star Realms

za hooooooooooooodne penez (ikdyz ani ne, na bazaru se toci cele sbirky za 1/4 cenu):
Hra o truny: karetni hra


[ a jeden vyborny titul, ne vsak cesky: BattleCON ]

4.3.2019 16:29:57

...

Šachy? :D

4.3.2019 16:32:46

...
Star Realms

4.3.2019 16:39:26 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ked uz tu padli sachy, tak potom aj THE DUKE moze byt:)

4.3.2019 17:10:23

Už tu padlo

Za mě Star realms, Tash-kalar, Summoner wars, Studená válka, Sidova Civilizace.

4.3.2019 19:12:55

dvojkovky
Neuroshima Hex! (nejlepší dvojkovka na 30 minut, tolik armád tolik možností, lehce abstraktní)
Války Vyvolávačů
Memoir 44/ Battle Lore/ Battle Cry (hry na podobném principu)
Star Realms (v češtině bohužel navždy bez rozšíření)


5.3.2019 10:39:56

méně známé
Sentinel Tactic - rychlé skirmish souboje superhrdinů a padouchů, hromady kostek, komiksová grafika, rychle odehrané a cena je celkem slušná vzhledem k tomu, že tam není plast (dá se dokoupit extra)

Dá se odehrát i v jiném počtu, jsou tam i kampaně a bitvy podle scénáře. Chce to koupit rovnou i rozšíření.

5.3.2019 13:16:57

Titan
Jako úplně okamžitě mi přišel na mysl Titan, u které je i český překlad pravidel a ve hře je to bez textu, ale bohužel ta dostupnost je bída (a já tu svou luxusní krabici neprodám) :)

5.3.2019 18:04:28

Drako
Rebel.pl plánuje předělávku s detailnějšími figurkami a Drako 2, což by měl být standalone libovolně kombinovatelný s předešlým dílem, kde bojují 3 rytíři proti 2 trollům. Očekává se Q4 2019.

6.3.2019 01:00:49

Velké díky všem
Díky moc všem za zajímavé tipy, hlavně za ty méně známe. Rád si všechny projdu a ještě radší budu, když ještě přibude pár dalších. Ale poprosím hlavně o hry, které jsou v češtině a běžně dostupné, protože občas jsou to sice moc zajímavé kousky, ale tyto kritéria nesplňují.

6.3.2019 11:26:11

Star realms
Určitě s tímhle nešáhneš vedle, je to v češtině a i kdyby si sehnal ENG verzi, textu je minimum.

Jestli si nejsi jistý tak to normálně stáhneš v Google play a můžeš vyzkoušet proti botům.

Je to rychlé, jednoduché a masakruješ protihráče

Byť to není úplně kompetitivní ve dvou jsem hodně rád hrál Splendor s úpravou pravidel, dali jsme pryč šlechtice a hráli na 21 bodů ... a bylo to super, seděli jsme u toho klidně celý večer :-) ale tady je to spíš o závodu za body než o přímém boji - tak nevím jestli tě natchne

Civka - tady bych do toho ve dvou nešel - ta hra je dobrá (osobně jí má moc rád), ale v těch dvou pokud jeden udělá chybu tak ty víš, že vyhraješ a pokud udělá druhou, tak to pak ví i on a to je za mě lehce flustrující, takže ji hraji raději ve větším počtu
__________________________________________________________________________
The Renegade

6.3.2019 23:29:49

Vampire Empire
Asymetrická karetní hra pro dva (když už tady byl zmíněn Netrunner). Jeden hraje za lidi, druhý za upíry, každý má vlastní balíček s jinými kartami a podmínky pro vítězství má každý z hráčů rovněž jiné. Ze začátku je to hodně blufovací (upír) a hádací (člověk), postupně to přejde ve vybíjenou. Strategicky je ta hra až překvapivě hluboká. Původní téma měla být Battlestar Galactica, ale nepodařilo se jim koupit licenci. Česky sice není, ale tady na Zatrolenkách je k disposici český návod, a kdyby měl někdo zájem, můžu dodat excelovou tabulku s překladem karet, který jsem vyrobil pro ženu. Hezká anglická recense tady: http://fathergeek.com/vampire-empire/ Koupit se hra pořád ještě dá třeba z Amazonu. Mám tu hru hodně rád a líbí se mi i po výtvarné stránce.

7.3.2019 17:10:15

Vybíráme z Bazaru

Osadníci rozšíření Kupci a barbaři
Osadníci rozšíření Kupci a barbaři
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas