Hľadám dobrú fantasy kooperatívku


Hľadám dobrú fantasy kooperatívku. Ide mi hlavne o atmosféru, pravidlá by nemali byť príliš zložité. Uvažoval som o Descent, Legendy země Euthie, Andor prípadne mám počkať na Aftermath?
(Viem, poradíte mi rpg Dungeons and Dragons aka Dračák - no herný čas je tam dosť dlhý a okrem toho hrávame ho pravidelne :D )
21.8.2019 19:59:32

..
Hry ze série Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon a další /založené na DnD/ tedy pokud hledáš i figurkovky a nevadí, že to je de fakto kobkaření..

21.8.2019 20:02:18

pokud může být jednodušší
napadá mě Pathfinder - ale nevím, jak moc je atmosférická

21.8.2019 23:33:54

...
Z posledni doby můžu nejvíce doporučit Pán prstenů: Putování po Středozemi (pravidlově je to jednoduché),nebo Folklore:the Affliction (pokud nevadí angličtina-nebo cz fanouškovský překlad a pravidla už jsou malinko komplexnější)

22.8.2019 00:28:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Fantasy
Descent určitě doporučuji - tohle je esence fantasy vydestilovaná do deskové hry.
Pokud chceš něco nevšedního doporučuji Too Many Bones - zde se jedná o čistou kooperativní hru, kde se navíc každá postava hraje úplně jinak a ještě k tomu musíš přizpůsobit herní strategii podle toho jakému bossovi budeš čelit. Za mě určitě jednička.

22.8.2019 06:09:37

Andor
Na Andor si treba dat pozor i ked moze posobit ako rpg hra je to v podstate hlavolam ktory doprevadza pribeh ale je velmi potrebne si zvazit kazdy svoj tah a naplanovat a zosuladit s ostatymi hracmi.

Člen občianského združenia Hrad Hier

28.8.2019 13:23:13

...
Nedávno jsem si dělal průzkum zajímavých kooperaček a na fantasy téma sedí
* One Deck Dungeon
* Defenders of the Realm
* Gloomhaven
* Středověké Zombicide, pokud nevadí kombinace se zombie tématikou.

28.8.2019 13:56:27

Fantasy kooperačka
Tiež by som dal do pozornosti Andor - Dobrodružné legendy. Ako povedal DuFuS, nejde o tradičné RPG, ale skôr o hlavolam, v ktorom si treba premyslieť kroky. Pravidlá sú pomerne jednoduché, všetko riadia za behu karty, ktoré zároveň posúvajú aj príbeh dopredu. Jednotlivé scenáre na seba dejovo nadväzujú.

No práve v tom, že ide o hlavovam, bolo aspoň pre mňa dosť veľké obmedzenie. Väčšina scenárov má prakticky jedno riešenie (tretí a zdá sa mi, že aj piaty sú znovuhrateľné) a každý je časovo obmedzený. No hra bola takto navrhnutá, takže to nepovažujem za chybu. Pri Andore som sa bavil a stojí za vyskúšanie. Plus, obojstranná doska je prekrásna a na BGG a možno aj tu nájdeš fanúšikovské scenáre.

28.8.2019 14:06:50

Vybíráme z Bazaru

Malá velká království + Úsvit hrdinů
Malá velká království + Úsvit hrdinů
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas