Historicke euro

Rad bych poprosil o doporuceni na hezke atmosfericke euro s historickym tematem, idealne dobre hratelne ve dvou i vice hracich, spis asi neco novejsiho, ale neni podminkou. Prosim zadny deckbuilding.
5.10.2018 22:07:08

historické euro
Drtivá většina euro her se odehrává na historickém pozadí, ale vhodné pro dva mě napadá tak z patra:

Pilíře země
The Castles of Burgundy

ale jsou toho mraky. Nejvíc bych doporučil použít adv. filter na BGG, tam je mnohem větší počet lidí, kteří hry hodnotí a tak je to i statisticky věrohodnější, než když tady jednu hru hodnotí kolem deseti lidí. Samozřejmě profláklé hry i tady hodnotí mnohem víc, ale v poměru k celosvětovému měřítku je to pořád málo :)

5.10.2018 22:14:29

...
Jak píše Havelock, takových jsou mraky.

Přidám ale nějaké osobní doporučení, co hrajeme sami s přítelkyní:
Kronika panství
Tzolkin
+1 Pilíře
+1 CoB

5.10.2018 23:06:04

BGG
Jinak pokud jde o BGG, pokud to tam neznáš nebo neholduješ angličtině... BGG má hrozné uživatelské rozhraní a jejich "advanced search" je na houby a s takovým dotazem si moc neporadí. Odpíchl bych se od tohoto:

https://boardgamegeek.com/boardgamecategory/1035/medieval

Středověké hry jsou dost často eura (a najdeš na té stránce odkazy na jiné historické epochy). Seznam her najdeš níže v části "Linked items". Můžeš si je seřadit podle hodnocení (Sort: rank), a když si hru rozklikneš, pod oficiálním počtem hráčů bývá uživatelské hlasování (klik na Community), které ti poví, zda je to ok ve dvou nebo ne.

5.10.2018 23:14:01 | Upraveno autorem (porovnej)

euro
Orleans
Troyes
Lorenzo il Magnifico

6.10.2018 01:56:39

hist. euro
Za mě doporučím Jerusalem, případně Panovníka.

6.10.2018 08:14:59

Niečo novšie
Od tvorcov Lorenza tento rok vychádza Coimbra, skús mrknúť na to ak chceš. Pekná grafika, zaujímavé mechaniky (dice drafting), veľká znovuhrateľnosť vďaka rôznym kombináciám kariet občanov / výprav / chrámov a samozrejme kockám. Oproti Lorenzovi vraj aj lepšia hrateľnosť vo dvojici. Dúfam, že v Essene niektorí z našich vydavateľov na to mrkne očkom. :)

Dice Tower review: https://www.youtube.com/watch?v=ddFhhx5Nct
-----------------------------
Instagram: @cas_na_hry

6.10.2018 08:49:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Trilógia Kena Folletta
Zhodou okolností mám teraz v ponuke na miestnom bazári tri euro hry z historickou témou a všetky tri sú vytvorené na základe skvelých románových predlôh spisovateľa Kena Folletta (rozhodne odporúčam, číta sa to na jedno nadýchnutie :-)) a v mojich inzerátoch (sorry za reklamu) tie knižky ponúkam dokonca spolu s hrou.

1. Pillars of the Earth, alebo Pilíře země, staršia hra, ale veľmi ikonicky urobená. Stavba prvej gotickej katedrály v Anglicku v 12. st. na pozadí mocenských bojov medzi panovníkom a cirkvou. Hra je pre 2-4 hráčov, ale v osobitnej dražbe ponúkam vynikajúce rozšírenie, ktoré umožňuje hru aj 5-6.
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/74357/

2. World without End, alebo Na věky věků. Hra na prekrásnom hracom pláne je o stavbe najvyššej katedrálnej veže v Anglicku v 14. st. popri začínajúcej výrobe anglického šarlátového plátna a postupujúcej morovej nákazy. Z môjho hľadiska najlepšia hra z trojice, veľmi vyrovnaný priebeh, je pre 2-4 hráčov.
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/74372/

3. A Column of Fire, alebo Ohnivý stĺp. Hra simuluje ťažké obchodné pomery v západnej Európe na pozadí náboženských vojen v 16. st.. Klasicky veľmi pekne graficky spracovaný herný plán, pre 2-4 hráčov.
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/74318/

Všetky tie hry sú dohrateľné do 60 až 90 minút.

Prajem pekný výber. Ak si mal na mysli antiku, tak viem poradiť v tej gréckej časti, ale výber je tam rozsiahly, je to vďačná téma.

6.10.2018 10:04:04

...
Pilíře země, World without End, A Column of Fire je výborná volba.

6.10.2018 10:24:55

;-)
Ja teraz zháňam ZhanGuo.

6.10.2018 12:54:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Javaansee
A jaké chceš období?

6.10.2018 14:51:59

jednoznacne
volba je jasna, Piliře Země od Kena Folleta

6.10.2018 15:16:26

Dekuji za tipy
Urcite je vsechny projdu. Obdobi me je celkem jedno, dulezita je pro me ta atmosfera. Jinak nejvice jste zminovali Pilire zeme, ale u tehke hry me hrozne vadi to, ze porad musi clovek neco chystat a to mi jaksi tu atmosfericnost kazi, i kdyz provedeni hry je opravdu krasne.

6.10.2018 21:00:47

Dekuji za tipy
Urcite je vsechny projdu. Obdobi me je celkem jedno, dulezita je pro me ta atmosfera. Jinak nejvice jste zminovali Pilire zeme, ale u tehke hry me hrozne vadi to, ze porad musi clovek neco chystat a to mi jaksi tu atmosfericnost kazi, i kdyz provedeni hry je opravdu krasne.

6.10.2018 21:00:48

Dekuji za tipy
Urcite je vsechny projdu. Obdobi me je celkem jedno, dulezita je pro me ta atmosfera. Jinak nejvice jste zminovali Pilire zeme, ale u tehke hry me hrozne vadi to, ze porad musi clovek neco chystat a to mi jaksi tu atmosfericnost kazi, i kdyz provedeni hry je opravdu krasne.

6.10.2018 21:00:50

Dekuji za tipy
Urcite je vsechny projdu. Obdobi me je celkem jedno, dulezita je pro me ta atmosfera. Jinak nejvice jste zminovali Pilire zeme, ale u tehke hry me hrozne vadi to, ze porad musi clovek neco chystat a to mi jaksi tu atmosfericnost kazi, i kdyz provedeni hry je opravdu krasne.

6.10.2018 21:00:52

Troyes
určitě doporučuji kouknout na tuhle hru

7.10.2018 08:10:10 | Upraveno autorem (porovnej)

jo a ještě
Nedávno jsem objevil hru Concordia. Moc pěkná hra s rondel mechanikou v podobě akcí na kartách. Navíc prý funguje dobře i ve dvou.

7.10.2018 22:39:59

javaansee
doma hrame zriedkavo, ale pozical som piliere studentom na internat, ani mi hru nechceli vratit. zahrali vraj okolo 50 partii.
a chvalili ze vyborna zabava. /mam aj rozsirenie pre 6 hracov./

8.10.2018 00:04:58 | Upraveno autorem (porovnej)

mombasa

za mna možem odporučit mombasu.. je aktuálne za pár korún (500 kč) ale výborná hra :)

8.10.2018 08:35:59

Age of empires III
- starší ale dobré

8.10.2018 21:43:53

Starší období
Z dřívějších období než je nejčastější středověk by šlo:
Údolí králů - starověký Egypt
Doba kamenná - pravěk

9.10.2018 10:47:48

Historia
Odporucam hru historia

29.10.2018 07:25:26

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd (EN)
Zombicide 2nd (EN)
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas