Historická hra pro dva

Ahojte,

dokázal by mi prosím někdo poradit nějakou větší hru z cca 14 - 17. století, která má aspoň trochu podklad na základě historických událostí v rámci Evropy? Mělo by to být i dobře hratelné ve dvou, ale nechci "žetonkovku"...
Doba hraní nerozhoduje. Chci to pro manželku, která se velmi zajímá o historii a žádnou takovou hru doma nemáme.

Něco jako Pax Rennaisence, ale s hracím plánem.... a nemusí to být úplně suché euro....existuje něco takového?

A aby toho nebylo málo, tak ideální by bylo, aby to tady mělo překlad...
12.11.2019 09:49:50 | Upraveno autorem (porovnej)

europa universalis
Teď zrovna na KS doběhla kampaň na deskovkovou verzi hry Europa Universalis. Jestli to bude alespoň z poloviny takové jako počítačová hra, tak z toho bude silně historický zážitek. Já už letos budget na KS bohužel vyčerpal, jinak bych do toho šel (ale jsem fanoušek počítačové hry).

Žetonky tam jsou, ale ne ve smyslu válečných her. Označují spíš stavy v dané lokalitě jako např. že v dané provincii vypuklo povstání, nebo tam převládá jako náboženství protestanství (můžete tam vyvolat reformaci a náboženství změnit).

12.11.2019 10:18:30

Europa Universalis

No jo ale Europa Universalis je hra pro až 6 hráču. A píšou že nej je ve 4 - 6 hráčích. Takže pro dva to asi nebude až tak dobrý. Jilut hledá hlavně dvojkovku nebo hru která je dobrá i ve dvou (což hry pro hodně hráčů obvykle nebývají).

pokud by nevadilo období Říma tak moc dobře vypadá
Hannibal & Hamilcar od Phalanxu

což je typická válečná historická dvojkovka ...

https://boardgamegeek.com/boardgame/227460/hannibal-hamilcar

12.11.2019 10:43:40

Díky

Jak píše GeneralX - mělo by to být dobře hratelné ve dvou. Ale i tak Vám oběma moc díky.

Hannibal je sice z jiného období, což by ale tak nevadilo, už jsem se na něj taky díval. Jen jsem nikde neobjevil, jak moc je tam angličtiny na kartách.....

J.

12.11.2019 10:50:05

Jilut
Tak jestli by nevadila antika, tak proč nevyzkoušet Antike Duellum. Výborná strategie čistě pro dva hráče s herní dobou do 90 minut. Angličtiny je minimum a ve hře je v podstatě jen na kartách. Těch je všehovšudy 25 a fungují tak, že pokud jeden hráč získá vítězný bod, tak druhý si může jako "kompenzaci" vybrat jednu ze tří vyložených karet. Na svet-deskovych-her se dá sehnat za solidních 690 Kč.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

12.11.2019 10:57:07

Jilut
Já pořád doufám že Hannibala někdo přeloží :D Jinak středověk pro dva bych taky moc rád. Ale moc toho asi není.. Přemýšlím aspoň nad Strongholdem i když to už je trošku o něčem jiným...¨

12.11.2019 10:58:21 | Upraveno autorem (porovnej)

To GeneralX

Kdyby byl přeložený, tak neváhám... :-(

12.11.2019 11:01:11

To MalcolmReynolds
Díky za tip, to vypadá super. Dobrá cena, ani pravidlově to nevypadá náročně, hezký jednoduchý vizuál....

12.11.2019 11:11:21

Antike - spíš ne
Hele, nechci vám do toho vstupovat, ale Antike (Duellum) je pěkná eurovka oblečená do historického kabátku, ale toho historična tam ze hry samotné člověk moc nenajde.

Pokud je tedy požadována historičnost jako v Pax Rennaisance, tak Antike ani omylem.

12.11.2019 12:49:32

Joan of Arc
Ve čtyrech to nějak nebylo ono, ale jako hra ve dvou to má podle mě obrovský potenciál. Pravidla tak středně složité.

+ nádherné provedení
+ více typů scénářů (čistě wargame vs. úkolové atd.)

- cena
- nevím jak je to se sehnatelností když už je po KS
- angličtina (mínus jak pro koho)

13.11.2019 01:08:06

Richard III: The Wars of the Roses

Richard III: The Wars of the Roses
Válka růži.
Pěkně provedená hra. Lze koupit v ČR e-shopu, překlad pravidel a karet zde. Nevím zda se počítá mezi žetonovky.

13.11.2019 11:45:52

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas