Herné série.

Ahoj.

Zaujíma ma či existujú hry ako Century: Cesta korenia, Zázraky východu a New World Century kde sa každá hra dá hrať samostatne a aj spojením hier. Jedná sa mi o hry ktoré majú viac krabíc, každá hrateľná samostatne, alebo aj spoločne. 

Nejedná sa mi o klasické rozšírenia k základnej hre, kde rozšírenia sa nedajú hrať samostatne. 

Ešte ma napadla trilógia západného kráľovstva, teda Architekti, Paladínovia a Vikomti. Tu sa však asi hry medzi sebou nedajú spojiť, tu asi každá z nich má svoje rozšírenie.

Takže zhrniem to čo hľadám, herné série hrateľné samostatne, alebo spojením ich medzi sebou. Na téme nezáleží. Tieto hry ma napadli len ako príklad.

9.1.2022 09:50:51

Bios Genesis , Bios Megafauna , Bios Origins , High Frontier ……

9.1.2022 09:57:27

Třeba Eklundovi Biosy. BIOS: Genesis, BIOS: Megafauna, BIOS: Origins a High Frontier. Někde mezi ještě leží lehčí BIOS: Mezofauna.

Hry mají nastavení začátku následující hry, ale jdou hrát samostatně. Obtížnost je ale poměrně vysoká a Genesis budeš česky shánět jen obtížne.

9.1.2022 09:57:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšírením Letopisy Západního Království môžeš prejsť všetky 3 hry ako kampaň Ale to nie je úplne to čo požaduješ

9.1.2022 10:09:12

Z fantasy světa série Dungeons and Dragons - Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon, Legend of Drizzt a další, každá samostatně hratelná, ale hrdiny, nestvůry, události atd. lze promíchat a hrát dohromady.

9.1.2022 10:12:12

#Zombicide: Černý mor a #Zombicide: Zelená horda. Obojí jsou základy a lze je smíchat, veškerá rozšíření pak lze použít k oběma. 

Možná jsi to myslel trochu jinak, ale tohle mě napadlo hned :) 

9.1.2022 10:44:48

BIOS: Mesofauna je vlastně alternativa k Megafauně. Na celu sérii je možné ještě po High Frontieru 4 navázat připravovaným Interstellarem. 

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

9.1.2022 12:36:05

Teď, když je k dispozici Cave Evil, Pax Emancipation a Pax Pamir 2e, jde obsah všech krabic sesypat dohromady a udělat ultimátní hru.
 
Evil Pax PamEm - ultimátní edice až pro 8 hráčů. 
Až pět nekromantů v podzemí podlézá Rusům, Britům a Afgháncům, kdo z jejich otroků sedře víc kůži a vyvolá většího démona. Proti nim od kraje mapy postupují parlament, obchodníci a misionáři. Parlament chce nekromanty zdanit, obchodníci jim se slevou prodat nové průmyslově vyráběné biče a misionáři chtějí všem démonům rozdat bibli. Ke středu mapy tak kutají podzemní železnice. Na potůčcích budují modýlky lodiček a jmenují správce do "přístavů". Odstraňují černé bariéry tmy rozsvěcováním pochodní.Proti nekromantům bojují volebním právem - hází po nich volební urny a balíky hlasovacích lístků. Ale obávají se pogromů krys, které jim lístky rozežírají.

Myšleno jako vtip.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

9.1.2022 12:40:28

Zombie Kidz a Zombie Teenz.

9.1.2022 12:58:45

Fíha, tie tipy na hry čo ste tu dali nevyzerajú zle. Ale asi musím poľaviť na svojich požiadavkách. Tie hry by som ja rád osobne vyskúšal, ale narážam na moju hernú skupinu ja, sestra, švagor a 11 ročná neter, tam nejako fantasy, vesmír a sci-fi ťažko prejde.

Od kamoša som mal požičanú Teraformáciu Marsu a nad tým len ohrňovali nos. Sme sa zasekli na Jízdenkách prosím Európa. Asi to bol až príliš veľký hráčsky evolučný skok od vláčikov po tú kolonizáciu Marsu. Čert mi bol dlžen kúpiť Jízdenky prosím Európa, odvtedy nič iné hrať nechcú :)

Preto som myslel vyskúšať niečo z tej série Century, ak by sa to ujalo postupne by možno nebol problém prepašovať aj ďalšie časti domov na hranie. Čo si  obľúbia to chcú hrať potom neustále. Stretávame sa tak približne raz do mesiaca ale v jednom kuse hrať vláčiky, to asi nie :)

Tak doma nemáme nejaké extra hry, len také ako Carcassonne, Zakázaná púšť, Quadropolis, Jízdenky prosím Európa.

Máte nejaké tipy čo po týchto hrách by ich tak mohlo zaujať ? Už niečo také viacej hráčskeho, ale ešte herne nie príliš ťažkého, taká nejaká maximálne stredná obtiažnosť.

9.1.2022 13:13:23

 Off topic

@telecirkus 

myslim, ze nic nezkazis, kdyz to budou hry na jejich oblibene tema; zkus nejaky jednodussi hry jako jizdenky prosim; zacni pridavat tezsi, a treba si v budoucnu s tebou mars zahrajou

9.1.2022 18:33:23

@Toneckrmelec 

Tak nejako uvažujem aj ja. Vyskúšam možno nejaké hry so zvieratami. Však čo sa na tom môže pokaziť. 

Je tam tiež pestrý výber napríklad Na kŕídlech, Kaskádie, Amazonie, ZOO New York poprípade Naša Osada či Doba kamenná, alebo niečo z tejto kategórie.

9.1.2022 20:10:23

@telecirkus ked chces hrat s 11 rocnou, tak skuste Safari Bar, tiez su to viacere samostatne hry co mozete spojit

9.1.2022 20:27:02

hráčsky hezky přístupný jsou i Arcadia Quest, Arcadia Quest Inferno, příp. rozšíření Pets a Riders…. Jen je nutná angličtina, nebo tisk přelepek ze zatrolenek. Ale je to čistej ameritrash, kde jde nejen o to splnit na mapě quest, ale během toho chcete i vymlátit ostatní hrdiny….místama čistý chaoz :D

9.1.2022 21:10:58

@G4nd4lf nám se Arcadia quest moc neosvědčila, mnohem lépe nám funguje kooperativní Zombicide černý mor. 

Jinak ano, Arcadia funguje hezky, angličtina nebyla problém (hrál jsem s 8-9 letými dětmi). Ale jak je to proti sobě tak nám to s dětmi moc nedělalo dobrotu

9.1.2022 21:18:57

Dost často to umí deck buildingy - Ascension, Star realms, Aeons End, Dominion, Trains ..

Solo hry: Sprawlopolis, Agropolis, Combopolis

Roll and write: Rail road ink nektere kombinace, Kartografové

Gloomhaven/Lví chřtán

 

 

9.1.2022 21:48:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Stella+Dixit

Unmatched

11.1.2022 20:51:44

ke Stelle a Dixitům bych asi nenápadně přihodil Mysterium, ač by to nemělo mít spolu nic společného, hry půjdou kombinovat výměnou balíčků jako rozšíření. 

12.1.2022 10:24:01

Tenhle přístup mě taky dost baví. Konkrétně Unmatched, kde člověk může začít klidně s malým setem o dvou postavách… ale garantuji, že tam to neskončí. Člověk není nucen ty balíčky kupovat v nějakém pořadí a nemusí mít všechno. Takže si můžete vybrat třeba podle tématu. 

Z podobných zmíním Funkoverse, kde jsou rovněž různé sady a dají se libovolně kombinovat. 

---
Time Slug Studio

12.1.2022 11:12:03

Ve hře #Klub ztroskotanců se oficiálně dá jedna část hry plně nahradit hraním #Dědictví, tedy že hrajete druhou hru jako minihru v rámci první. Nejsem si jistý, že by to někdo chtěl dělat, ale je to docela vtipná možnost.

12.1.2022 11:30:23

#Honba za Prstenem a #Válka o Prsten (druhá edice) . Výsledek na konci Honby mění počáteční setup Války.

______________
aka WantonDuke

12.1.2022 12:40:05

Vybíráme z Bazaru

Star wars the deckbuilding
Star wars the deckbuilding
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas