Great Western Trail - podobna hra

Ahojte, mám na vás trochu netradičnú otázku, alebo prosbu - hlavne na tých zbehlejších hráčov.
Viete mi prosím Vás poradiť dobrú hru, podobnú Great Western Trail?
Nemyslím tým, aby hra bola podobná tematikou, ale tým herným zážitkom. Great Western Trail som spočiatku videl iba na Deskofobii ako lets play, po pravde tematicky ma nezaujala ale herne áno. Pri kúpe som trochu váhal, ale hneď po prvom zahraní som si povedal že Wau! Naozaj, z tejto hry som milo prekvapený a na moje prekvapenie baví aj spoluhráčov (čo som po pravde ani nedúfal).
Na tejto hre sa mi páči hlavne nasledovné:
- do poslednej chvíle nie je jasné kto vyhral, to napätie pri počítaní bodov na konci, a keď zistíte že od výhry vás delí pár bodov...
- hra je v každej partii iná - hru máme nahratú už mnoho krát, ale nikomu sa nezdalo že hra sa opakuje - hráč prichádza na rôzne taktiky ako získavať body
- rôzne cesty víťazstva
- určitá miera škodenia (aj keď nie zámerného) - napr.: hráč si šetrí peniaze na určitú kravu a iný hráč mu je tesne predtým vyfúkne, alebo obsadí stanicu s prednostom...
- pekné grafické spracovanie
- zaujímavá kombinácia herných princípov - workerplacement s budovaním vlastného balíčku
- a myslím si že aj tematicky je to zvládnuté na výbornej úrovni
- za smiešny peniaz úžasná hra!

Moja otázka znie, či máte návrhy na nejakú podobnú hru, ktorá by spĺňala aspoň pár vyššie uvedených bodov (ale hlavne to, že dokonca partie sa nevie kto je víťaz).
Doma už máme Nájazdníkov zo severu (tak isto skvelá hra, ale na GWT to nemá).
12.9.2018 12:53:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmm
Odpověď nebude jednoduchá. Zkusím k jednotlivým bodům napsat nějaký návrh:

- není jasné kdo vyhrál: Clans of Caledonia
- variabilita: Marco Polo
- různé cesty: Scythe
- škození: v podstatě většina WP her
- grafika: dosti subjektivní...
- kombinace mechanik: Lorenzo il Magnifico, ZhanGuo, Mombasa

krom toho bych se podíval i na Pustina, případně Mars: Teraformace

12.9.2018 13:10:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Marco Polo
za mě jedna z top eurovek, splňuje dost věcí, co píšeš.

12.9.2018 13:12:58

Brass
Za mě určitě Brass: Birmingham. Hráli jsme jí v poslední době 4x a pokaždý to bylo jiný. A vzhedem k tomu, že se boduje pouze 2x za hru, tak taky těžko odhadneš kolik kdo bude mít bodů.
******
účastník JOUOB.castu

12.9.2018 13:27:39

.
mně GWT přijde mechanismově celkem podobný s Rokoko

12.9.2018 13:58:48

...
GWT nahraný nemám ale podle popisu by ti mohly sedět dvě hry a to

Údolí Králů a Zámky šíleného krále Ludvíka. Obojí jsou to eurohry s variabilitou a kartami tajných úkolů, u jejichž odhalení na konci někteří prožívají infarktové stavy

12.9.2018 14:09:20

kew
:-) Zajímavé - na Rokoko jsem si také vzpomněl, ale kvůli tématu jej neuvedl.

12.9.2018 14:11:14

Zaujimave tipy
Ďakujem Vám za takéto rýchle tipy.
Našli sa tu návrhy, nad ktorými uvažujem ale nie som si nimi istý, hlavne ten Scythe, a Brass: Birmingham (to je aj moja jasná voľba, problém je, že hrám v skupine kde nie je ANJ doménou - ale tak sa mi zdá že tam nie je veľa textu, či mýlim sa?)

12.9.2018 14:29:56

Scythe
je česky od albi...

edit: pardon... motám jabka s hruškama...

12.9.2018 14:41:54 | Upraveno autorem (porovnej)

brass: Birmingham/Concordia
Hľadal som podobné hry a najviac nás uchvátili tieto dve vyššie uvedené.

No mi máme doma GWT a je fakt super a baví nás to moc moc a veľmi sa teším, že teraz na jeseň vydá dlho očakávané rozšírenie, ktoré sa zopár krát odložilo, asi kvôli tomu, aby mohlo byť od prezentované v essene.

Inak odporúčam takisto Brass: B. , ktorý sme si nahrali zopár krát a fakt nás hodne chytilo a nevieme sa tiež nabažiť.

A tiež nedám dopustiť na Concordiu, a hlavne s rozšírením salsa.

12.9.2018 14:57:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
jako že téma nic moc? Za mě asi jako u Patchworku :) Rokoko má (pro mě) hodně silný motiv tvorby převah, to u GWT není. Ale ten deckbuilding jako by mu z oka vypadl...

12.9.2018 15:14:02

Kew
Tak to já kvůli bodování - VB získáváš v chipech a pokud člověk nemá místo hlavy kalkulačku, tak přesně neví, kolik jich kdo má...

12.9.2018 15:29:41

Brass
Pravidla k Birminghamu jsou tu ke stažení v CZ, víc nepotřebuješ :-)
******
účastník JOUOB.castu

12.9.2018 15:35:46

hry
Mars teraformace - tu sklamany nebudes
Scythe - jasna volba
Manhattan Project - tazko zohnatelny klenot, s rozsireniami uplne best

12.9.2018 16:28:42

Mombasa

Albi teď prodává Mombasu v akci, někde už za 400Kč. To je teprv směšný peníz za porci hraní. Neříkám, že to splňuje všechno, ale část požadavků určitě a za ty prachy to stojí...

12.9.2018 17:50:02

Vďaka
Vidím, že hier je požehnane, už len vybrať. Samozrejme, neočakával som že nejaká hra bude spĺňať všetky požiadavky, to nebol ani účel - mali to byť nejaké záchytné body čoho sa orientačne držať.
Ten Brass ma zaujal už dávnejšie, no nebol som si ním istý. Ale mnohí ho odporúčate a keďže iba pravidlá sú v ANJ (na nete dokonca dostupné v CZ) a ostatné prvky hry sú jazykovo nezávislé, tak nie je čo riešiť - a grafika vyzerá naozaj pútavo.

12.9.2018 18:07:12

Vítal Lacerda
Určite sa pozri na hry tohoto designera...úžasné spracovanie, zaujímavé témy...Lisboa, Vinhos, Gallerist, CO2, Kanban...Lisboa spĺňa do bodky všetky tvoje požiadavky....sú to síce drahšie kúsky, ale keď ich uvidíš, pochopíš dôvod...to spracovanie nemá u eurohier konkurenciu.

13.9.2018 07:55:32

;-)

Tu musím s Lolom súhlasiť, len tak mimochodom Vinhos je teraz v bazáre za skutočne bezkonkurenčnú cenu! :D

13.9.2018 09:01:34

lolo
Vital Lacerda je môj obľubený dizajner eurohier. Fakt ich má premakané.. zatiaľ ma všetky hry od neho čo som hral bavili. TU sa nedá s Lolom nesúhlasiť.

13.9.2018 09:15:10

Vybíráme z Bazaru

Túry Můry
Túry Můry
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas