Gigantické hry co do obsahu a hrací doby

Ahoj, deskové hry mám rád a nejradší ty, které mi toho hodně nabídnout po stránce obsahové i časové. Chtěl bych, aby jste mi doporučili nějaké hry, které mají velké hrací plány, mnoho příslušenství a vůbec je u nich toho mnoho a hrajou se tak 3 a více hodin. Díky
2.9.2009 16:23:19

Mé jednoznačné doporučení ...
... směřuje ke hře Arkham Horror (a postupně i její rozšíření). Doba hraní klidně 6 hodin a supr je, že všichni hráči hrají spolu proti hře.

2.9.2009 17:01:09

To Zeus
Děkuji Die, Arkham Horror už také dávno vlastním;) proto hledám další hry podobné, neli větší jak on.

2.9.2009 17:26:49

například
Civilization od Avalon Hill - herní doba 9+ hodin, ideální pro 7 lidí. Nejlepší hra, kterou jsem kdy hrál. Simuluješ vývoj starověké civilizace.
Twilight Imperium 3rd Edition - 4+ hodin, mraky komponent, 3-6 lidí. Souboj různých ras ve vesmíru, věda, války, obsazování planet...
Here I Stand - VELMI netradiční hra, herní doba 5+ hodin, 6 hráčů - období reformace v Evropě, každý hráč hraje za jiný stát, každý stát plní jiné úkoly - bomba
Brittania - 3+ hodin, 3-5 hráčů, taky jedna s netradičním herním mechanismem - vývoj Británie od roku 0 do roku 1000, specifická je v tom. že každý hráč střídá období, kdy vládně mapě s obdobím, kdy se s posledními jednotkami zoufale brání, než mu dojdou posily.

Všechno hry s velkou mapou a spoustou "fufníků" a karet. Pokud chceš "jen" dlouhou hru, zkus Diplomacii. u té ale hrozí, že ztratíš kamarády (zrada je tam běžná, ale nas.re)

2.9.2009 18:38:11

Aha...
Já právě nejdřív mrknul na tvou sbírku her v profilu, ale žádnou hru tam uvedenou nemáš, tak jsem nemohl podle toho svá doporučení upravit :-).

Tak zkusím naslepo druhé :-) Co Descent s kampaňovým rozšířením. Buď již vydané Road to Legend nebo si chvíli počkat na námořní Sea of Blood (které teda vypadá hodně luxusně).

2.9.2009 18:39:41

Fr3NZyY
Arkham Horror, War of the Ring, Starcraft, World Of Warcraft, Runebound, Conquest of Empire, Railroad Tycoon, Twilight Imperium 3ed, je toho fakt hodne:-)

2.9.2009 18:39:56

To all
Moc díky hry vypadají zajímavě. Určitě se podívám na první pohled se mi zalíbila Brittania, kterou znovuvydal fantasy flight games, což je pro mě momentálně jednička. Jinak ten civilisation se dá ještě někde sehnat?

2.9.2009 19:35:30

to Fr3NZyY
já přidám ještě mé oblíbené Axis and Allies
a určitě podpořím Twilight Imperium a Descent, to je určitě na dlouho :-)

2.9.2009 20:50:13

WoW
Určitě World of Warcraft: The Board Game. Už původní hra je hodně "mega", když se přidá malé rozšíření Shadow of War, bobtná počet karet nádherně.. A pak je tu ještě rozšíření Bruning Crusade.. :-)

2.9.2009 21:04:57

rbx

Frenzy
A co třeba Paths of Glory od GMT? ona teoreticky stačí jakákoliv wargame, ale zrovna tato je co do herního času dost hustá :-)

2.9.2009 21:52:59

Frenzy
Ještě bych zmínil Tide of Iron. Ať už si zahraješ kampaň (několik zřetězených scénářů) nebo nějaký velký scénář (na 12 či více map),
určitě si při tom užiješ spoustu hodin zábavy.

Obecně si myslím, že čím větší krabice (se hrou), tím více komponent v ní bude. Otázkou ale je, zda ti vyhovuje jakýkoliv žánr (scifi, fantasy, horor, atd...), nebo jseš vyhraněný typ.

Dalším faktorem je, jak máš hluboko do kapsy :-). Většina FFG velkoformátových her stojí v základní verzi skoro 2 tácy.

3.9.2009 07:19:25

Díky
Díky za přidání dalších her mám rád na výběr;) Jinak nejsem ten co by si kupoval 2-3 hry měsíčně. Ne že bych nechtěl:), ale mám i jiné koníčky. Jednou za čas si koupit pořádnou hru není problém. Minulý rok jsem si koupil ten Arkham a okouzlil mě svou velikostí a obsahem. Takže jestli hra bude stát 2-3k tak mi to vůbec nevadí ptže vím že asi bude stát za to. No na žánru mi nezáleží, ono hlavně aby se to dalo hrát minimálně ve dvou, ptže hrát ve více lidech nemám vždy možnost. Jinak exitujou ještě nějaké podobné hry jako arkham, že hra hraje proti vám? Inu mám rád velké hrací plány a mnoho mnoho příslušenství. Ale nepohrdnul bych ani karetní hrou s podobný parametry. Inu mnoho karet je mnoho karet:)

3.9.2009 07:33:00

Kolouch
Ty máš Here I Stand? Já ho hrozně sháním, ale 300 dolarů s emi za to na eBay vypláznout nechce :(

3.9.2009 07:53:25

AH Civilization
Pod to, co napsal Kolouch se muzu podepsat. Hodiny hraciho casu a nejlepsi hra, co jsem kdy hral;)

3.9.2009 09:05:58

Sydo
Co ja vim, tak u Here I Stand by mel byt snad dotisk;) Taky na nej cekam, ta hra me hodne zaujala...

3.9.2009 09:07:10

Civilisation
Hra mě opravdu zaujalo díky extrémně dlouhému hracímu času jedné partie. A hrát to v maximálním počtu lidí to je tak partie na týden:) No ale smysl to má asi tak minimálně v 4 a ještě by to bylo na dlouho. No holt to by se mnou nikdo nehrál:(

3.9.2009 10:51:00

david

ANTIQUITY
Určitě Antiquity, Tam je matroše, že než to všechno rozděláš, tak už jsi unavený :-). Hrací doba je také cca 3 hod (možná i trošičku déle) a hra je to naprosto úžasná. Ale prý se moc nedá sehnat :-(. Nás teď doma hodně baví :-)

3.9.2009 10:59:08

david

Through the Ages: A Story of Civilization
Tak to je podle mého asi nejlepší hra, kterou teď máme. Chtěl jsem původně napsat na světě :-), ale to by se strhla asi velká diskuse a o tom to zde být nemá (zatím). Ta splňuje také kritéria - celkem dost karet a "čudlíků" a celkem dlouhá herní doba (cca hoďka na hráče). Ale opravdu seper. Navíc na deskohraní (snad) vyjde nově (v druhém vydání), takže ideální tip.

3.9.2009 11:04:05

Civilizace
Variantou civilizace je ještě Age of Renaissance, ale musíš sáhnout hodně hluboko do peněženky - jen na eBAy nebo BGG.

3.9.2009 11:05:36

Here I Stand
To Sydo: Nemám. Poptej se na Hofylandu ID KONDOR, ten ji má a tuším, že když bude dost lidí, že by si ji i zahrál.

3.9.2009 11:07:25

david

Le Havre
A můj poslední tip je Le Havre .-)

3.9.2009 11:07:46

to david
no a through the ages mě právě nezaujalo..nevím jestli mě odradil vzhled nebo co, ale nějak mě to nezaujalo. ANTIQUITY vypadá zajímavě, vyšlo to i v češtině?

3.9.2009 11:14:47

Frenzy
Nevyšlo, už tak je to těžko sehnatelné.

3.9.2009 11:17:30

AH Civilization
To Fr3NZyY: Hrál jsem ji 4x (vždy v 7-mi lidech) a měl jsem tu "smůlu", že jsme pokaždé měli min. 3 nováčky.
Čas byl od 10-ti do 12-ti hodin (včetně vysvětlování pravidel), vždy se hrálo přes noc ==> přes den a s lidmi, kteří znají pravidla si troufnu říct, že by se dala zvládnout za 8 hodin.

A jestli se dá sehnat, to nevím. Kámoš si ji koupil (bude to tak 5 let), tudíž jsem ji nikde nesháněl (nejsem typ, který si koupí hru, u které ví, že ji zahraje jednou za rok, když navíc z lidí, se kterými ji hraje, ji 2 mají :-) ).

3.9.2009 11:19:33

Frenzy
Civilization na tyden neni. tak na 8 hodin, idealni je to v plnym poctu hracu. Ale je to fakt dokonale. Pravda se zahranim je to horsi, ale od toho jsou srazy Relative Range;)

3.9.2009 11:25:01

civilisation
no to jedině někde na srazu s někým...často bych to asi nehrál, takže si to nemá cenu pořizovat.Zaujal měl ale Tide of iron, ono jenom jestli by to přítelkyni bavilo hrát si s vojáčky:) ale vypadá to opravdu grandiozně, možná někdy pořídím

3.9.2009 11:32:02

Vybíráme z Bazaru

Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas