Figurková hra pro jednoho


Ahoj,
Doporučíte mi, prosím, figurkovou hru pro jednoho? Chci něco, co můžu hrát sám a aby tam byly figurky. Ideálně s fantasy tématikou. Mám pocit, že těch her je hodně, ale když je hledám, najdu jen Gloomhaven, nebo Pána prstenů. Hledám vlastně něco podobného, poradíte mi? Díky, Petr.
23.4.2021 18:45:12

Já si pořídil na KS před lety Massive Darkness. Jednoduchá pravidla, celkem rychle odehrané a líbí se mi.
Není to super extra, ale jde to.
Mám i Mythic battles Pantheon, ale to je pro jednoho blbý.
Taky mě baví This war of mine. Tam jsou ale figurky za mě podružné a i kvalita není taková.. hra ovšem super a TWOM není fantasy teda

23.4.2021 18:53:30 | Upraveno autorem (porovnej)


Určitě descent, splňuje vše co hledáš ????

23.4.2021 18:57:29

co Folklore: affliction, případně Zombicide:Černý mor nebo Shadows of Brimstone?



23.4.2021 18:58:18

Já bych mrknul na Tainted Grail. To je super příběhovka, v jednom se hraje moc dobře.
---
Time Slug Studio

23.4.2021 20:00:22

Pokud jsi ochotny chvili pockat, tak do obchodu mirici novy Bloodborne vypada velmi solidne.

23.4.2021 21:46:23

Tainted Grail nebo Kolonie

23.4.2021 21:48:36

Gandalf: Zombicide jde hrát v jednom? To musím hrát ale za 6 postav ne? Nebo můžu hrát třeba jen za dvě postavy?

23.4.2021 22:29:22

Je to tak jak říkáš, hraješ za 6 postav. Můžeš si počet postav upravit, ale pak si musíš zavést nějaké svoje house rules, jak omezíš spawnování zombíků, protože ve 2 postavách by si to neutáhl, ale jeden ovládající 6 postav se dá v pohodě. A lze ubrat jedna postava, ale 2 už je moc si myslím

24.4.2021 00:04:59

Co takovy ty dungeon crawly typu Ravenloft, Ashardalon, Drizzt atd.?

24.4.2021 07:19:18

Ufff, hrát za 6 postav? Není to trochu masakr? :-).

24.4.2021 20:10:38

Je podmínkou čeština?

Pokud není a nevadí hrát za víc, tak určitě Sword and Sorcery (odehráno v klidu za 3 postavy). Teď se třeba blíží dodání Chronicles of Drunagor, co se tu možná od KS prodavačů objeví. Běží teď třeba i KS (teda Gamefound) na nový Hexplore it. Mno a pak je tu mrtě dalších dungeoncrawlerů co se blíží, nebo byly už doručeny:

- Bardsung
- Oathsworn: Into the Deepwood
- Stormsunder
- Altar Quest
- Arena
- Dungeon Alliance
- a mrtě dalších

Kdyby nebyly nutné ty miniatury, tak rozhodně Too Many Bones:D.

24.4.2021 21:16:13


jj, zombicide je v jednom opruz - já mám odehranej černej mor snad i pozadu (všichni to furt chtěli hrát) a mě osobně štve i ovládání dvou postav najednou :D
Nicméně já se osobně těším na Oathsworn: Into the Deepwood, ale to je momentálně v procesu výroby a optimisticky to lze očekávat nejdřív na podzim.

25.4.2021 07:52:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Oathsworn: Into the Deepwood ..... hmmm tohle vypadá naprosto parádně. Škoda, že mě to nějak minulo.

25.4.2021 10:28:05

Však to stejně nejspíš vydá Liška. :)

25.4.2021 12:06:52

Za mě hry ze série Dungeons and Dragons - Ravenloft, Ashardalon, Drizzt, figurky jsou tam nádherné, v jednom se dá hrát s přehledem, jen nejde tak do hloubky jako Gloomhaven, není to RPG, kde by byl větší vývoj postav, ale spíš taková dobře udělaná fantasy mlátička, i když v některých dílech je i pokus o kampaň :)

25.4.2021 13:08:47


Ahoj,
moc všem děkuji za odpovědi.
Snažil jsem se podívat na všechny Vámi doporučované hry.
Určitě mě hodně zaujala hra Folklore, díky za tip. Vypadá parádně, vyprávění, otevřená mapa světa, fantastická podpora od zdejších uživatelů, kteří ji celou přeložili do češtiny, super. Ale bohužel ta cena za dopravu (atd), která je vyšší, než samotná hra (v první edici, jediné, která má figurky a jediné místo, kde se dá sehnat je u výrobce v USA), je smrtící. Snad jí někdo bude mít na prodej trochu blíž :).
Jinak jsem ještě pátral dál a nakonec asi půjdu do hry, která tu v tipech ani nebyla. Polská Zerywia. S angličtinou to bude trochu horší, ale hra vypadá možná trochu podobně jako Folklore, ale s větším důrazem na slovanskou mytologii , ale s větší volností a s nádhernou stylizací. Navíc vyjde už v červnu, takže se ke mě snad dostane dřív, než High Frontier.
Ještě jednou díky, takhle velkou, věcnou debatu, s hromadou tipů jsem nečekal.

Petr

28.4.2021 16:44:13

S Folklorem si počkej na bazar, občas se tam objeví, i já ji nedávno prodával.
Jinak mě u Folkloru neseděly herní mechaniky (hlavně soubojový systém). Kampaň jsme dohráli, ale pak šla hra dál.

28.4.2021 17:00:35


Jak moc je to znovuhratelné?

29.4.2021 06:40:15

Tak hrát se ty scénáře dají celkem v klidu i opakovaně. Budeš znát ten příběh, tak budeš vědět, jací záporáci na tebe vyskočí, ale myslím, že to není zas tak podstatné. Občas si vybíráš tzv. příběhový moment (udělám to nebo to) - někdy z toho můžeš mít bonus, někdy postih do budoucna, ale nepřijde mi, že by to tolik vadilo při opakovaném hraní.
Jinak se příběh větví trochu víc asi na dvou až třech místech (v prvních 6 scénářích).
A když se má něco hledat na mapě světa, tak se to řeší náhodně položenými žetony na lokace a musíš najít tu správnou lokaci se správným žeton, tedy to je znovuhratelné.

29.4.2021 08:57:00

Folklore - škoda že jsme tu neměli kontejner s likvidovanou šarží Folkloru. Myslím, že bychom se společně postarali o "odborné vyčištění" namísto likvidace ;-) V Číně měli vlhko a zabalili nevyschnuté krabice do celofánu. Někteří backeři pak objevili plíseň (podle laboratorních vyšetření spíše nějaká bakterie dělající skvrny na kartónové krabici). Každopádně preventivně všechny dosud nedodané (a těch byla většina) kopie všech možných rozšíření i včetně figurek (kterým nic nebylo) zlikvidovali v distribučních centrech (tedy i někde v Evropě) . Smutný pohled: https://ksr-ugc.imgix.net/assets/033/138/861/ef23e06bf842e03bf0f21181a81dc250_original.jpg?ixlib=rb-2.1.0&w=700&fit=max&v=1618508739&auto=format&frame=1&q=92&s=88798e48d7fd1d0593631d98c125508a

29.4.2021 09:09:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, Prosím! Evropa
Jízdenky, Prosím! Evropa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas